Authologic pozyskał niemal 2 mln zł na dalszy rozwój

Authologic to platforma, która w jednym miejscu zbiera różne metody weryfikacji tożsamości. Teraz ta innowacyjna spółka pozyskała niemal 2 mln zł na dalszy rozwój.

W rozwój spółki Authologic zainwestowały fundusz SMOK Ventures oraz spółka App’n’roll. Łączna kwota pozyskanych w ten sposób środków sięgnęła niemal 2 mln zł. Pieniądze te zostaną teraz przeznaczone na dalszy rozwój spółki, przede wszystkim zaś na pozyskanie klientów zagranicznych.

Cieszymy się na współpracę z naszymi inwestorami. Chodzi nie tylko o pozyskany kapitał, który umożliwi przyspieszenie rozwoju, ale też możliwość szybkiego wejścia na rynki zagraniczne z doświadczonymi partnerami

– mówi Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

SMOK Ventures to polsko-amerykański fundusz inwestycyjny, który skupia się na wspieraniu polskich przedsiębiorców myślących o wkroczeniu na rynek globalny. Fundusz wspiera ich w działaniu, a także łączy ze środowiskiem biznesowym Doliny Krzemowej oraz Singapuru. Partnerzy zarządzający funduszu SMOK.VC mają na swoim koncie inwestycje w firmy warte ponad 100 miliardów dolarów (np. w Ubera). Z kolei druga firma, która wsparła Authologic to App’n’roll. Spółka działa jako tzw. venture builder, czyli firma budująca biznesy od podstaw.

Jako SMOK Ventures chcemy wspierać globalny rozwój Authologic, dzieląc się naszym networkiem w Stanach Zjednoczonych i Azji. Do inwestycji przekonał nas przede wszystkim doświadczony zespół, który w identycznym składzie ma już na swoim koncie jeden udany start-up. Nie bez znaczenia był też timing. W okresie pandemii wiele firm uzmysłowiło sobie, że wiele procedur, dotychczas stacjonarnych, może zostać zastąpionych przez nowoczesne, czysto internetowe rozwiązania, co najmniej równie bezpieczne, co te dotychczas stosowane

– wyjaśnia Borys Musielak, partner zarządzający SMOK Ventures.

Jak działa Authologic?

Authologic to platforma, która zbiera w jednym miejscu różne metody weryfikacji tożsamości. Wśród nich znajduje się m.in. użycie danych bankowych oraz skanowanie dokumentów czy innowacyjne narzędzie biometryczne – rozpoznawanie twarzy za pomocą selfie. W ten sposób spółka oferuje uniwersalne rozwiązanie przydatne każdej firmie, która swoją działalność opiera na weryfikacji tożsamości klientów online.

W tej chwili z usług Authologic korzysta pierwszych pięciu klientów. Wśród nich znajduje się platforma Voom służąca do wynajmowania pojazdów, a także start-up simpl.rent umożliwiający weryfikację najemców.

Authologic to świetna usługa, która umożliwia wykorzystanie tożsamości zweryfikowanej przez banki do szybkiego wynajmu pojazdów. Dzięki temu użytkownik może uniknąć czasochłonnego zakładania kont w wielu systemach carsharingowych i cieszyć się dostępem do pojazdów, które są dostępne najbliżej niego, wtedy kiedy tego potrzebuje. Wykorzystanie Authologic to duży krok w kierunku spójnego ekosystemu mobilności jako usługi (ang. Mobility as a Service), który realizujemy w Vooom i obniżenie bariery wejścia do całej kategorii mobilności miejskiej na którym zyska cała branża

– mówi Lukasz Anwajler, członek zarządu App’n’roll oraz Vooom.

Spółka Authologic powstała w lipcu 2020 roku. Inicjatorami jej powstania byli twórcy Zencard – Krzysztof Klimczak, Marek Rogoziński oraz Jarosław Sygitowicz.

Wierzymy, że wyłącznie internetowe sposoby weryfikowania tożsamości przyjmą się na dobre, nawet po ustąpieniu pandemii. Z naszego rozwiązania mogą korzystać firmy pożyczkowe czy leasingowe, które chcą mieć pewność, do kogo trafiają ich pieniądze lub inne aktywa rzeczowe. Marketplace’y umożliwiające najem krótko lub długoterminowy nieruchomości czy pojazdów, dla których istotna jest wiarygodność i wypłacalność klientów, jak również i dostawcy mediów oraz usług telekomunikacyjnych

– wylicza Jarosław Sygitowicz.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password