Authologic i eDO App wprowadzają weryfikację tożsamości e-dowodem

Authologic przy współpracy z eDO App stworzył nową metodę zdalnej weryfikacji tożsamości. Umożliwia ona klientom korzystającym z aplikacji potwierdzanie tożsamości za pomocą dowodu osobistego z warstwą elektroniczną, stworzoną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Rozwiązanie pozwala zachować najwyższy poziom wygody i bezpieczeństwa, a wdrożone zabezpieczenia chronią dane przed ich nieuprawnionym kopiowaniem, rozprzestrzenianiem i wykorzystywaniem.

Jak twierdzi współzałożyciel i prezes Authologic nawiązanie współpracy z eDO App, pozwoliło dostarczyć klientom wszystkich możliwych i dostępnych na ten moment w Polsce metod zdalnej weryfikacji tożsamości. Warto podkreślić fakt, że to właśnie eDO App, jako pierwsza na rodzimym rynku umożliwiła wykorzystywanie w sposób całkowicie zdalny warstwy elektronicznej e-dowodu. Korzystanie z tej opcji jest proste, wygodne i wymaga jedynie smartfona z modułem NFC oraz dowodu osobistego z warstwą elektroniczną (są one wydawane od dwóch lat i posiada je już ponad 5 mln obywateli Polski).

Ogromną zaletą używania aplikacji jest nie tylko możliwość potwierdzenia swojej tożsamości, ale przede wszystkim szybkie i wygodne wypełnianie formularzy i wniosków, danymi, które odczytywane są z warstwy elektronicznej dowodu. Zawarty w e-dowodzie osobisty podpis przy użyciu aplikacji eDO uprawnia również do zawieranie umów tj. wypożyczenia samochodu, najmu, przedłużenia abonamentu. To także bardzo pomocne narzędzie dla firm zajmujących się weryfikowaniem tożsamości i zawieraniem umów w tym nawet tych na odległość. Zastosowanie aplikacji z pewnością ograniczy ryzyko nadużyć finansowych, zredukuje koszty, poprawi komfort użytkowników i w końcu  pozwali zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Więcej o Authologic

Jesteśmy świadkami cyfrowej rewolucji, a polski fintech Authologic wraz z PWPW wprowadził innowacyjną metodę weryfikacji tożsamości przy użyciu e-dowodu z warstwą elektroniczną. Za pośrednictwem jednego API, oferuje firmom wszystkie najbardziej efektywne metody weryfikacji tożsamości dostępne w kraju, jak: potwierdzenie adresem e-mail i numerem telefonu, uwierzytelnienie przez dane bankowe, rozpoznawanie fizycznych dokumentów przez selfie lub wideo, czy też weryfikację natychmiastowym przelewem. Od niedawna w ofercie znajduje się również omawiana weryfikacja e-dowodem i eDO App.

Authologic współpracuje już z klientami wywodzącymi się z wielu branż, m.in. z Admify (narzędzie wspierające zarządzanie wspólnotą mieszkaniową), Medicept (platforma usług zdrowotnych), a także firmą faktoringową Fundio oraz platformą Signius, służącą do zdalnego podpisywania dokumentów. Dzięki temu rozwiązaniu wszelkie formalności załatwimy od ręki.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password