Ranking kredytów gotówkowych

Co wpływa na pozycję oferty w rankingu kredytów gotówkowych?

Ranking kredytów gotówkowych jest cały czas aktualizowany. Na pozycje ofert bankowych w zestawieniu mają wpływ stałe, konkretne czynniki. Wśród nich znajdują się:

 • niskie oprocentowanie,
 • łatwość wnioskowania,
 • szybkość weryfikacji,
 • szybkość dostarczenia pieniędzy z kredytu na konto klienta,
 • brak mnóstwa formalności,
 • niskie RRSO,
 • niska prowizja,
 • częstotliwość i atrakcyjność promocji sezonowych.

Nie bez znaczenia są także opinie klientów dotyczące standardów obsługi w danych bankach. W rankingach są brane pod uwagę takie rzeczy, jak liczba kanałów, z jakich korzysta bank do kontaktu z klientem. Im więcej kanałów komunikacji (np. kontakt przez social media) i im szybsze oraz konkretne odpowiedzi konsultantów banku, tym większe zadowolenie klientów z poziomu obsługi. W ranking kredytów gotówkowych brane jest pod uwagę wszystko, co wpływa na klienta i jego poziom zadowolenia z wybranej oferty kredytu.

Jak działa kalkulator kredytowy?

To narzędzie, które samodzielnie oblicza przybliżony koszt zobowiązania. Dlaczego tylko przybliżony? Ponieważ na ostateczny koszt kredytu wpływ ma scoring BIK klienta, a ten jest już analizowany przez same banki w momencie, kiedy składamy do nich wniosek. Korzystanie z kalkulatora kredytów gotówkowych Strefy Finansów jest całkowcie darmowe.

Aby skorzystać z kalkulatora, wpisz po kolei podstawowe parametry kredytu:

 • kwotę kredytu, którą chcesz otrzymać,
 • proponowany przez siebie okres kredytowania/liczbę rat,
 • oprocentowanie kredytu (znajdziesz je na stronie banku w interesującej cię ofercie),
 • wysokość prowizji.

Po wpisaniu tych parametrów kalkulator obliczy całkowity koszt zobowiązania. Poda proponowaną wysokość miesięcznej raty (netto). Wyliczenia kalkulatora kredytu gotówkowego należy traktować orientacyjnie.

Kredyt gotówkowy przez internet – warunki przyznania kredytu

Większość osób bez problemu otrzyma kredyt gotówkowy przez internet. Poza odpowiednią zdolnością kredytową (czyli taką, która pozwala na swobodną spłatę rat zobowiązania zgodnie z wyznaczonymi terminami), banki mają niewiele wymagań wobec kredytobiorców. Nawet fakt posiadania innego kredytu lub pożyczki nie sprawia, że nasz wniosek o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony, choć z pewnością już posiadane zobowiązania zmniejszają zdolność kredytową. Jakie podstawowe warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

 • należy mieć skończone 18 lat,
 • należy także pozytywnie przejść weryfikację tożsamości i zdolności kredytowej,
 • koniecznie trzeba posiadać stały dochód, ale nie musi to być dochód z umowy o pracę,
 • nie można figurować w bazach dłużników,
 • trzeba także posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

O kredyt gotówkowy w Polsce mogą starać się zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy. O zobowiązanie można wnioskować jako pojedynczy kredytobiorca lub z drugą osobą. Nie musi to być osoba z rodziny, ale musi to być ktoś, kto zgodzi się tak samo jak my spłacać swoją część zobowiązania. Dwie osoby wnioskujące o kredyt gotówkowy mają większe szanse na jego uzyskanie niż jedna.

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to minimum formalności. Banki nie wymagają wielu dokumentów – dodatkowe potwierdzenia czy zaświadczenia wymagane są tylko w wyjątkowych sytuacjach. Z reguły do wzięcia kredytu gotówkowego wystarczy:

 1. dowód osobisty (zawsze jest wymagany),
 2. konto w banku (ale nie musi być to konto w banku, w którym bierzemy kredyt),
 3. aktywny numer telefonu komórkowego i własny adres e-mail,
 4. stały dochód.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

BankWeź kredytKwotaOkres kredytowaniaWnioskowanie online
CitiBankWeź kredyt150 000 zł96 miesięcy
AliorBankWeź kredyt150 000 zł60 miesięcy
Santander Bank PolskaWeź kredyt300 000 zł120 miesięcy
SmartneyWeź kredyt60 000 zł60 miesięcy
Skok StefczykaWeź kredyt160 000 zł120 miesięcy
BNP ParibasWeź kredyt200 000 zł120 miesięcy
PKO BPWeź kredyt104 412 zł96 miesięcy
Bank PekaoWeź kredyt150 000 zł84 miesiące
Credit AgricoleWeź kredyt100 000 zł120 miesięcy
T-Mobile Usługi BankoweWeź kredyt200 000 zł120 miesięcy
Getin BankWeź kredyt100 000 zł120 miesięcy
ING Bank ŚląskiWeź kredyt100 000 zł120 miesięcy
Millennium BankWeź kredyt150 000 zł zł84 miesiące
MBankWeź kredyt150 000 zł120 miesięcy

Od czego zależy całkowity koszt kredytu gotówkowego?

Koszt kredytu gotówkowego najprościej jest obliczyć za pomocą kalkulatora kredytów gotówkowych. Zanim zawnioskujemy o kredyt w konkretnym banku, warto wstępnie porównać przewidywane koszty oferty za pomocą kalkulatora. Niezbędne parametry można znaleźć bezpośrednio na stronach banku z ofertą kredytu gotówkowego lub na naszej stronie, gdzie oferty bankowe są dokładnie opisane. Na koszt kredytu wpływają:

 • kwota zobowiązania,
 • czas kredytowania,
 • scoring BIK,
 • RRSO,
 • oprocentowanie kredytu,
 • prowizja dla banku,
 • opłaty za otwarcie zobowiązania,
 • sezonowe promocje.

Dodatkowym kosztem mogą być:

 • koszty refinansowania – jeśli zostanie wzięte,
 • koszt odsetek ustawowych za opóźnienie – jeśli będziemy spóźniać się ze spłatą rat.

Nie zawsze najtańszy kredyt jest tą najlepszą ofertą. Niekiedy warto wziąć nieco droższe zobowiązanie, aby mieć możliwość np. spłaty dłuższej o kilka miesięcy. W ten sposób nie ryzykujemy zbytniego obciążenia budżetu domowego. Wszystko zależy od potrzeb.

Czy warto brać kredyty gotówkowe?

Kredyt gotówkowy pozwala na szybkie zdobycie dużego zastrzyku gotówki. To jeden z najpopularniejszych produktów finansowych na rynku. Pozwala na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej i wiarygodności finansowej. Dobrze dopasowane raty kredytu gotówkowego nie obciążają domowego budżetu i pozwalają na funkcjonowanie przez konsumenckich wyrzeczeń. Klienci nie muszą podawać powodu, dla którego biorą kredyt. Cała operacja finansowa związana jest z minimum formalności. Bardzo często nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy ani żadnych innych potwierdzeń – zazwyczaj wystarczy wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy, co ma potwierdzać, że dochody klienta są stałe i mają określoną wysokość.

Jeśli klient ma czasowy problem ze spłatą kredytu, może skorzystać z oferty wakacji kredytowych lub niekiedy refinansowania kredytu (jeśli bank udostępnia takie opcje). Umowa kredytowa dostępna jest przed jej podpisaniem, więc wszystkie punkty można dokładnie przeczytać i następnie wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Za wady kredytu gotówkowego uznaje się fakt, że odsetki naliczane są do każdej raty. Klient musi poddać się dokładniej weryfikacji zdolności kredytowej (m.in. BIK). Osoby posiadające wpisy w bazach dłużników mają małe szanse na kredyt gotówkowy w banku, ponieważ są wtedy klientami niepewnymi. Niemniej jednak jeśli kredyt gotówkowy jest komuś potrzebny i zdolność kredytowa tej osoby pozwala na wzięcie zobowiązania, to z reguły jest to dobry pomysł.

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password