Bank Pekao

Bank Pekao, a właściwie Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna, towarzyszy Polakom już od dwudziestolecia międzywojennego. To jedna z największych instytucji finansowych w Polsce. Grono jego klientów przekracza 5 milionów osób, a łączna wartość aktywów wynosi ponad 191 miliardów złotych. W czasie swojego istnienia Pekao chwilowo należał do włoskiej grupy UniCredit, ale w 2017 roku został zrepolonizowany. Ostatnio ta instytucja coraz mocniej stawia na innowację i młodych klientów. Jak przedstawia się oferta Peako, która obejmuje właściwie wszystkie produkty bankowe?

Bank Pekao – kontakt

Podstawowa infolinia banku jest czynna przez całą dobę. Umożliwia to np. zastrzeżenie karty w nagłych przypadkach. Kontakt z bankiem jest oczywiście możliwy nie tylko telefonicznie, ale też listownie, przez e-mail, chat video lub audio oraz w placówkach. Zobacz szczegóły poniżej:

infolinia

 • +48 (22) 59 12 232
 • 801 365 365
 • +48 (22) 591 22 20 – w języku ukraińskim
 • przez całą dobę i 7 dni w tygodniu
 • serwis w języku ukraińskim dostępny w dni robocze w godzinach 08:00-20:00

Aktualne promocje banku Pekao

Bank Pekao w swojej ofercie posiada liczne promocje. Najważniejszą z nich jest niewątpliwie 200 zł za założenie Konta Przekorzystnego przez internet. Aby spełnić warunki promocji należy po otworzeniu konta zapewnić na nie pojedynczy wpływ w wysokości 500 zł i przynajmniej raz dokonać płatności kartą lub przez aplikację PeoPay. Te konto można założyć nawet przez selfie! Wystarczy skorzystać z odpowiedniej opcji w aplikacji mobilnej banku.

Druga promocja Pekao dotyczy konta oszczędnościowego. Nowi klienci zyskają na nim aż 2,5% w skali roku. Maksymalna kwota, którą można zdeponować na koncie oszczędnościowym Pekao wynosi 30 000 zł, a czas promocyjnego oprocentowania to 120 dni.

Pekao coraz mocniej stawia na nowoczesne usługi bankowe, dlatego w jego ofercie pojawiają się usługi takie jak automatyczne opłacanie rachunków. Wystarczy złożyć polecenie zapłaty, a firmy, w których opłacasz rachunki automatycznie pobiorą stosowna opłatę z konta.

Konto Przekorzystne w Pekao

Konto spodoba się łowcom okazji bankowych, bo za jego założenie w bardzo łatwy sposób można dostać aż 200 zł. Przy spełnieniu podstawowych warunków prowadzenie konta i wszelkie wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą są całkowicie darmowe. Dodatkowo wszyscy użytkownicy konta zyskują na start 1000 punktów w programie Bezcenne Chwile.

Karta kredytowa Pekao

W ofercie banku znajduje się co najmniej kilka kart kredytowych. Najpopularniejszą z nich jest karta kredytowa Elastyczna, która pozwala na limit kredytowy w wysokości 30 000 zł oraz elastyczna spłatę na raty wydatków na kwotę do 5000 zł. Obsługa karty jest całkowicie darmowa pod warunkiem przeprowadzenia nią przynajmniej jednej transakcji miesięcznie. W innym przypadku opłata  wynosi 2,99 zł miesięcznie.

Kredyt gotówkowy Pekao

Jednym z produktów Pekao jest klasyczny kredyt gotówkowy. Pochodzące z niego pieniądze są wypłacane nawet w jeden dzień roboczy. Wniosek można złożyć zarówno w oddziale jak i przez Pekao24. Spłatę kredytu można rozpocząć nawet dopiero po 3 miesiącach od jego zaciągnięcia.

Bank Pekao – IBAN i SWIFT/BIC

Kody IBAN oraz SWIFT są przydatne przy realizacji przelewu międzynarodowego. IBAN jest konieczny do realizacji przelewu typu SEPA. Z kolei kod SWIFT to skrócona nazwa instytucji finansowej, do której adresowany jest przelew.

PKOPPLPW

PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew

Podstawowa oferta banku Pekao

Podstawowe usługi Pekao są określane jako ‘Codzienne bankowanie’ i obejmuje usługi takie jak konta osobiste, aplikację PeoPay, karty debetowe, karty kredytowe, pożyczki gotówkowe i opłacanie rachunków domowych. Wszystkie z podstawowe usługi banku stanowią dopracowane produkty, które z powodzeniem mogą rywalizować z innymi dostępnymi w Polsce produktami danego typu. Oprócz nich typowym produktem bankowym oferowanym przez Pekao jest kredyt hipoteczny. Można go tu zaciągnąć zarówno na mieszkanie, dom jak i remont.

Pozostałe usługi banku Pekao

Ciężko jest znaleźć szczególnie słabe strony oferty Pekao. Będąc jedną z największych instytucji finansowych w kraju ten bank jest w stanie sprostać wymaganiom klientów poszukujących wszelkich usług finansowych. Nawet jeśli w przeszłości można było spotkać się z tym, że oferta Pekao odstawała od konkurencji, to ten bank szybko dostosowywał się do nowej sytuacji i przynajmniej wyrównywał swoje propozycje do najlepszych na rynku. Zobacz porównanie wad i zalet Pekao:

zalety

 • Darmowe bankomaty w całym kraju.
 • Obsługa płatności BLIK.
 • Promocje dla nowych klientów.
 • Bardzo dobra oferta inwestycyjna.
 • Duży wybór lokat i innych sposobów na oszczędzanie.
 • Rozbudowana sieć oddziałów.
 • Oferta ubezpieczeń dzięki współpracy z PZU.
 • Atrakcyjne promocje.

wady

 • Konto Przekorzystne nie jest bezwarunkowo darmowe.
 • Brak natychmiastowej wypłaty środków z kredytu.

Gdzie jest bank Pekao?

Oddziały banku Pekao znajdują się w każdym mieście wojewódzkim oraz prawie każdym mieście powiatowym w Polsce. Liczba placówek Pekao w całej polsce przekracza 1000, dlatego z jego usług chętnie korzystają m.in. osoby starsze, które nie przepadają za bankowością elektroniczną. Placówki są zazwyczaj otwarte od godziny 9 rano do 17 po południu, od poniedziałku do piątku. Wszelkich podstawowych operacji dokonamy w Pekao przez telefon oraz przez aplikacją mobilną czy przeglądarkę internetową. Cyfryzacja tego banku zaszła już tak daleko, że można tu już otworzyć rachunek przez selfie!

 

Rafał Tomkowicz173 Posts

Od początku lat 2000-2001 zdobywał swoje doświadczenie z finansami, na przemiennie kierując zespołami sprzedaży (Invest Bank, Provident, Credit Agricole) oraz koordynując działania firm zarządzających wierzytelnościami. Po kilkunastu latach pracy postanowił postawić bardziej na swoim i zaczął swoją przygodę z własnymi projektami. Od 2012 roku z dobrym skutkiem udało mi się stworzyć kilka znaczących marek na rynku pośrednictwa internetowego w zakresie finansów osobistych jak również firmowych. Redaktor prowadzący serwis blizejbiznesu.pl - portal tematyczny poświęcony przedsiębiorczości. Był twórcą serwisu bankingmagazine.pl. Autor wielu publikacji dotyczących finansów osobistych. Na co dzień przedsiębiorca prowadzący spółkę Sfera Finansów, w ramach której tworzy i wydaje serwisy internetowe oraz organizator eventów tematycznych skierowanych do rynku finansowego. Prowadzący uroczyste Gale branżowe oraz konferansjer podczas kongresów finansowych.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password