Bank Pekao

Bank Pekao, a właściwie Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna, towarzyszy Polakom już od dwudziestolecia międzywojennego. To jedna z największych instytucji finansowych w Polsce. Grono jego klientów przekracza 5 milionów osób, a łączna wartość aktywów wynosi ponad 191 miliardów złotych. W czasie swojego istnienia Pekao chwilowo należał do włoskiej grupy UniCredit, ale w 2017 roku został zrepolonizowany. Ostatnio ta instytucja coraz mocniej stawia na innowację i młodych klientów. Jak przedstawia się oferta Peako, która obejmuje właściwie wszystkie produkty bankowe?

Bank Pekao – kontakt

Podstawowa infolinia banku jest czynna przez całą dobę. Umożliwia to np. zastrzeżenie karty w nagłych przypadkach. Kontakt z bankiem jest oczywiście możliwy nie tylko telefonicznie, ale też listownie, przez e-mail, chat video lub audio oraz w placówkach. Zobacz szczegóły poniżej:

infolinia

 • +48 (22) 59 12 232
 • 801 365 365
 • +48 (22) 591 22 20 – w języku ukraińskim
 • przez całą dobę i 7 dni w tygodniu
 • serwis w języku ukraińskim dostępny w dni robocze w godzinach 08:00-20:00

Aktualne promocje banku Pekao

Bank Pekao w swojej ofercie posiada liczne promocje. Najważniejszą z nich jest niewątpliwie 200 zł za założenie Konta Przekorzystnego przez internet. Aby spełnić warunki promocji należy po otworzeniu konta zapewnić na nie pojedynczy wpływ w wysokości 500 zł i przynajmniej raz dokonać płatności kartą lub przez aplikację PeoPay. Te konto można założyć nawet przez selfie! Wystarczy skorzystać z odpowiedniej opcji w aplikacji mobilnej banku.

Druga promocja Pekao dotyczy konta oszczędnościowego. Nowi klienci zyskają na nim aż 2,5% w skali roku. Maksymalna kwota, którą można zdeponować na koncie oszczędnościowym Pekao wynosi 30 000 zł, a czas promocyjnego oprocentowania to 120 dni.

Pekao coraz mocniej stawia na nowoczesne usługi bankowe, dlatego w jego ofercie pojawiają się usługi takie jak automatyczne opłacanie rachunków. Wystarczy złożyć polecenie zapłaty, a firmy, w których opłacasz rachunki automatycznie pobiorą stosowna opłatę z konta.

Konto Przekorzystne w Pekao

Konto spodoba się łowcom okazji bankowych, bo za jego założenie w bardzo łatwy sposób można dostać aż 200 zł. Przy spełnieniu podstawowych warunków prowadzenie konta i wszelkie wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą są całkowicie darmowe. Dodatkowo wszyscy użytkownicy konta zyskują na start 1000 punktów w programie Bezcenne Chwile.

Karta kredytowa Pekao

W ofercie banku znajduje się co najmniej kilka kart kredytowych. Najpopularniejszą z nich jest karta kredytowa Elastyczna, która pozwala na limit kredytowy w wysokości 30 000 zł oraz elastyczna spłatę na raty wydatków na kwotę do 5000 zł. Obsługa karty jest całkowicie darmowa pod warunkiem przeprowadzenia nią przynajmniej jednej transakcji miesięcznie. W innym przypadku opłata  wynosi 2,99 zł miesięcznie.

Kredyt gotówkowy Pekao

Jednym z produktów Pekao jest klasyczny kredyt gotówkowy. Pochodzące z niego pieniądze są wypłacane nawet w jeden dzień roboczy. Wniosek można złożyć zarówno w oddziale jak i przez Pekao24. Spłatę kredytu można rozpocząć nawet dopiero po 3 miesiącach od jego zaciągnięcia.

Bank Pekao – IBAN i SWIFT/BIC

Kody IBAN oraz SWIFT są przydatne przy realizacji przelewu międzynarodowego. IBAN jest konieczny do realizacji przelewu typu SEPA. Z kolei kod SWIFT to skrócona nazwa instytucji finansowej, do której adresowany jest przelew.

PKOPPLPW

PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew

Podstawowa oferta banku Pekao

Podstawowe usługi Pekao są określane jako ‘Codzienne bankowanie’ i obejmuje usługi takie jak konta osobiste, aplikację PeoPay, karty debetowe, karty kredytowe, pożyczki gotówkowe i opłacanie rachunków domowych. Wszystkie z podstawowe usługi banku stanowią dopracowane produkty, które z powodzeniem mogą rywalizować z innymi dostępnymi w Polsce produktami danego typu. Oprócz nich typowym produktem bankowym oferowanym przez Pekao jest kredyt hipoteczny. Można go tu zaciągnąć zarówno na mieszkanie, dom jak i remont.

Pozostałe usługi banku Pekao

Ciężko jest znaleźć szczególnie słabe strony oferty Pekao. Będąc jedną z największych instytucji finansowych w kraju ten bank jest w stanie sprostać wymaganiom klientów poszukujących wszelkich usług finansowych. Nawet jeśli w przeszłości można było spotkać się z tym, że oferta Pekao odstawała od konkurencji, to ten bank szybko dostosowywał się do nowej sytuacji i przynajmniej wyrównywał swoje propozycje do najlepszych na rynku. Zobacz porównanie wad i zalet Pekao:

zalety

 • Darmowe bankomaty w całym kraju.
 • Obsługa płatności BLIK.
 • Promocje dla nowych klientów.
 • Bardzo dobra oferta inwestycyjna.
 • Duży wybór lokat i innych sposobów na oszczędzanie.
 • Rozbudowana sieć oddziałów.
 • Oferta ubezpieczeń dzięki współpracy z PZU.
 • Atrakcyjne promocje.

wady

 • Konto Przekorzystne nie jest bezwarunkowo darmowe.
 • Brak natychmiastowej wypłaty środków z kredytu.

Gdzie jest bank Pekao?

Oddziały banku Pekao znajdują się w każdym mieście wojewódzkim oraz prawie każdym mieście powiatowym w Polsce. Liczba placówek Pekao w całej polsce przekracza 1000, dlatego z jego usług chętnie korzystają m.in. osoby starsze, które nie przepadają za bankowością elektroniczną. Placówki są zazwyczaj otwarte od godziny 9 rano do 17 po południu, od poniedziałku do piątku. Wszelkich podstawowych operacji dokonamy w Pekao przez telefon oraz przez aplikacją mobilną czy przeglądarkę internetową. Cyfryzacja tego banku zaszła już tak daleko, że można tu już otworzyć rachunek przez selfie!

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password