Allegro z logowaniem biometrycznym

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
Allegro logowanie biometryczne screen ze strony

Już we wrześniu użytkowników Allegro czekają ogromne zmiany. Obejmą one zwłaszcza tych klientów platformy, którzy zdecydowali się na zakup pakietu Allegro Smart!

Marka Allegro regularnie aktualizuje swoje regulaminy, a każda tego typu zmiana wpływa na warunki użytkowania platformy. Zazwyczaj zmiany dotyczą wyłącznie wybranej grupy klientów, dlatego na co dzień przeważnie ich nie dostrzegamy. Często są to modyfikacje, które swoim zasięgiem obejmują wyłącznie sprzedawców. Obecnie jednak w życie wchodzą zapisy istotne dla sporej grupy użytkowników popularnej platformy.

Wrześniowe zmiany

Zmiany w korzystaniu z platformy są wprowadzane stopniowo. Pierwsze z nich weszły w życie 1 września. Swoim zasięgiem objęły przede wszystkim sprzedawców. Od początku września nie mogą już korzystać z opcji, która do tej pory pozwalała im obniżać koszty przesyłek. Dotychczas w ramach promocji sprzedawcy mogli partycypować w kosztach wysyłki, co pozwalało im płacić jedynie 1,99 zł za paczkę. Obecnie koszt związany z przesyłką kurierską wzrośnie do 3,99 zł. Na obniżenie tej kwoty mogą liczyć wyłącznie ci, którzy biorą udział w programie Szybkich Wysyłek.

Kolejne zmiany w pakiecie Allegro Smart! wejdą w życie już 6 września. Najistotniejsza z nich także wiąże się z kosztem przesyłek – chodzi o rozliczanie opłat związanych z dostawami do punktu. Już od 6 września dostawa do punktu będzie się dla sprzedawców wiązała z dodatkową opłatą. W ten sposób koszt dostawy będzie naliczany tak samo, jak w przypadku paczkomatów.

Wyższy będzie koszt dostawy do takich punktów, jak:

  • Żabka,
  • kiosk Ruchu,
  • Orlen,
  • placówka Poczty Polskiej.

Jednak nie wszystkie zmiany wiążą się z większymi opłatami po stronie sprzedających. Nowe zasady rozliczeń obniżają koszty za przesyłki o wadze do 5 kg, które wysyłane są przez UPS w ramach Allegro Smart!

Allegro stawia na biometrię

Warto również wspomnieć, że już 6 września Allegro uruchamia innowacyjną usługę, która umożliwi zalogowanie się na konto za pomocą danych biometrycznych. Będą z niej mogli korzystać posiadacze przenośnych urządzeń, takich jak telefony i tablety. Najważniejsze, aby urządzenia te posiadały przednią kamerę albo czytnik linii papilarnych. Za sprawą biometrii serwis sprzedażowy chce usprawnić proces logowania i sprawić, że będzie on przyjaźniejszy dla użytkowników.

To nie koniec zmian

Nowe zasady rozliczeń to nie koniec zmian, jakie szykuje popularny serwis sprzedażowy dla swoich klientów. Już jesienią marka planuje uruchomić nową aplikację – Allegro Lokalnie. Będzie ona zastępstwem dla aplikacji Allegro Sprzedaż. Poprzez taki ruch serwis sprzedażowy chce podkreślić różnicę między klasycznym Allegro a Allegro Lokalnie, na którym obecnie publikowane są głównie ogłoszenia wystawiane są przez osoby prywatne.

Podobne wpisy