Kredyt celowy to nowa forma finansowania zakupów online od Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank wychodzi z nową formą płatności za zakupy online

O jakiegoś czasu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie różnymi sposobami finansowania zakupów online. Dotychczas możliwości przeprowadzania tego typu transakcji były dosyć ograniczone, choćby ze względów formalnych. Sytuacja jednak zmierza ku poprawie, ponieważ Santander Consumer Bank wprowadza nowe rozwiązanie — kredyt celowy, który umożliwi sfinansowanie zakupów online, nawet w tzw. marketplace’ach.

Obecnie Santander Bank wprowadza nowe rozwiązanie dopasowane stricte do kanału online. Produkt ma umożliwić finansowanie zakupów w sieci, tam, gdzie dotychczas nie było to możliwe. Jego dużą zaletą jest brak obowiązku integracji systemu sklepowego i bankowego.

Biorąc pod uwagę, fakt, że coraz chętniej kupujemy w internecie niż stacjonarnie, nikogo nie powinien dziwić taki ruch ze strony instytucji bankowych. Jeszcze przed pandemią rynek e-commerce rozwijał się bardzo prężnie, a wszystkie wprowadzone w związku z tą sytuacją obostrzenia i lockdown tylko potwierdziły jego ogromny potencjał i skłoniły jeszcze większą część konsumentów do zamawiania wybranych towarów ze sklepów online.

Santander oferuje swoim klientom tzw. kredyt celowy, którym można opłacić towary i usługi w przedziale cenowym od 100 do 50 tys. zł. Co więcej, ma on bardzo elastyczny harmonogram spłat od 2 do 60 miesięcy. Jednocześnie kredyt celowy stanowi uzupełnienie innych dostępnych już produktów, którymi są internetowy limit odnawialny oraz kredyt ratalny online.

Dlaczego warto korzystać z kredytu celowego?

Kredyt celowy to przede wszystkim produkt, który pozwoli na proste, szybkie i wygodne zakupy z możliwością rozłożenia ich na odpowiednie dla nas raty. Bez zbędnych i piętrzących się formalności, a także w sposób całkowicie zdalny. Po zawarciu umowy, środki z udzielonego kredytu przekazywane są natychmiastowo i w całości do sprzedawcy za pośrednictwem operatora płatności. Najciekawszą informacją jest, że ten rodzaj kredytu pozwala na sfinansowanie całego zamówienia, nawet jeśli dokonujemy zakupów w tzw. marketplace a w koszyku znajdują się produkty pochodzące z różnych sklepów. Co więcej, Santander oferuje kredytobiorcom nie tylko raty dopasowane do ich sytuacji finansowej, ale także możliwość skorzystania z karencji w celu przesunięcia terminu spłaty na bardziej dogodny.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password