Równoratka już w ofercie Santandera

Santander Consumer Bank wprowadził do swojej oferty narzędzie wspierające polskich kredytobiorców w bezpiecznym finansowaniu swoich wydatków. Równoratka to kredyt gotówkowy z równą ratą i gwarancją stałego oprocentowania.

Równoratka to kredyt z oprocentowaniem stałym na poziomie 9,5 proc. i z okresem kredytowania o długości 42 miesięcy. Oprocentowanie stałe to gwarancja, że po upływie kilku miesięcy klient nie będzie musiał spłacać wyższej kwoty niż na samym początku okresu kredytowania.

Kredyt dostępny jest w kwocie:

  • 5 tys. zł,
  • 10 tys. zł,
  • 15 tys. zł.

Równoratka to produkt przeznaczony dla nowych klientów banku. Został wprowadzony do oferty Santandera z uwagi na rosnące ceny usług i produktów na polskim rynku. W ten sposób instytucja chce pomóc tym Polakom, którzy zamierzają sfinansować swoje wydatki za pomocą kredytu, ale obawiają się ewentualnego wzrostu jego ceny. Równoratka to bowiem gwarancja stałej raty i to niezależnie od okoliczności. Oznacza to, że przez cały okres kredytowania klient będzie płacił dokładnie tyle, ile ustalił przed podjęciem zobowiązania. Okres spłaty takiego kredytu zawsze wynosi 42 miesiące, a zatem – w zależności od wybranego wariantu kwotowego – rata może wynieść 150, 300 albo 450 zł.

Równoratka wsparciem w obliczu podwyżek cen

Z ubiegłorocznego badania „Czy pandemia zmieniła podejście Polaków do świadomości finansowej?” wynika, że zaledwie połowa Polaków posiada jakiekolwiek oszczędności. U 26 proc. respondentów jest to kwota równa jednomiesięcznej pensji. Tymczasem rosnące ceny usług i produktów mogą sprawić, że wielu Polakom zabraknie pieniędzy na zaspokajanie bieżących potrzeb. Równoratka może wesprzeć proces zarządzania wydatkami i wesprzeć domowe budżety.

O zobowiązanie można ubiegać się osobiście w placówce Santandera albo poprzez kontakt z contact center. Pieniądze wypłacane są w ciągu 24 godzin od otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej.

Z Równoratką klient otrzymuje równą ratę kredytu np. 300 zł przy zobowiązaniu w wysokości 10 000 zł, co zwiększa jego wygodę przy planowaniu wydatków. To dobry produkt na niepewne czasy, który pomaga klientowi zachować kontrolę nad jego budżetem. Z nią może spokojnie realizować postanowienia noworoczne np. remont domu czy romantyczny wyjazd we dwoje bez obaw, że w przypadku wzrostu stóp procentowych, nie poradzi sobie ze spłatą kredytu

– mówi Ewa Cegielska, Kierownik Zespołu Produktów Gotówkowych z Santander Consumer Banku.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password