Shoper: zakupy przez Internet nigdy nie były łatwiejsze

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
komputer, wózek sklepowy i paczki

Shoper to najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. Teraz w ponad 15 tys. sklepów opartych na tym oprogramowaniu funkcjonuje innowacyjna metoda płatności PayPo. Dzięki niej klienci mogą płacić w wygodnych ratach lub odroczyć płatność nawet o 30 dni.

Kształtujące się pod wpływem pandemii nowe trendy dotyczące zachowań zakupowych Polaków oraz upowszechnienie sprzedaży internetowej wymagają od usługodawców i właścicieli sklepów adaptacji do nowych wymagań, jakie stawia przed nimi rynek. Dotyczą one przede wszystkim ułatwienia Polakom zakupów online oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dokonywanych transakcji.

Rośnie rola e-commerce

Największa w Polsce platforma sklepów internetowych Shoper udostępniła wyniki badań, które wskazują, że z roku na rok liczba płatności dokonywanych przez Internet rośnie. Dla przykładu w 2020 roku około 60 proc. transakcji internetowych zostało sfinalizowanych w sposób bezgotówkowy. Wynik ten jest aż o 10 proc. wyższy niż w roku 2019.

Nowoczesne metody płatności szybko zyskiwały w ostatnich latach na popularności wśród kupujących przede wszystkim przez wzgląd na intuicyjność i dostępność usługi – za zakupy mogli zapłacić w dowolnym czasie i na każdym urządzeniu. Nie bez znaczenia była też szybkość transakcji, co w naturalny sposób przekładało się na czas otrzymania zamówionego towaru. Teraz, dzięki odroczonym płatnościom PayPo, klienci sklepów internetowych Shoper mogą cieszyć się kupionym towarem z dnia na dzień. Z zapłatą za niego mogą się wstrzymać aż do 30 dni po zakupie, co z pewnością jeszcze bardziej uatrakcyjni sprzedaż i zakupy online

– mówi Oliwia Tomalik, Marketing Manager w Shoper.

Shoper pozwala płacić dopiero po zakupach

PayPo to prosta i wygodna metoda płatności za zakupy online. Dzięki niej możliwe jest odroczenie płatności za zakupy w Internecie nawet do 30 dni bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

W tym czasie klient może podjąć decyzję o rozłożeniu płatności na raty. Może również zwrócić towar, jeśli nie spełni on jego oczekiwań. Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że dzięki odroczonej płatności w przypadku zwrotu towaru pieniądze klienta nie zostają zamrożone.

Dynamiczny – za sprawą pandemii – wzrost popularności e-zakupów przełożył się też na o wiele większe użycie nowoczesnych form płatności internetowych. Metodą płatności bardzo szybko zyskującą na znaczeniu są odroczone płatności. Skalę tego zjawiska odczuwamy na własnej skórze – nasza działalność wzrosła w zeszłym roku ponad 7-krotnie i na początku 2021 r. nie widać oznak, by to tempo miało ulec spowolnieniu. Dzięki temu tylko w minionym roku nasze odroczone płatności były częścią ponad 3 mln transakcji, a na finansowanie zakupów mogło w tym czasie liczyć ponad 400 tys. klientów. Połączenie sił z Shoperem przyczyni się do większej popularyzacji tej formy płatności, co tylko zwiększy grupę beneficjentów naszej nowoczesnej usługi – razem ze sklepami już wcześniej korzystającymi z rozwiązania PayPo to już przeszło 16 tys. e-commerce’ów, oferujących swoim klientom usługę „kup teraz, zapłać później”

– mówi Tomasz Hadzik, członek zarządu PayPo.

Korzystanie z odroczonych płatności PayPo możliwe jest w każdym e-sklepie opartym o platformę Shoper poprzez usługę Shoper Płatności. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy najpierw aktywować funkcjonalność w sklepie, po czym złożyć zamówienie. Płatność zostanie zrealizowana w nowy, przystępny sposób.

W e-sklepach korzystających z platformy Shoper transakcji można dokonywać przy użyciu najczęściej spotykanych metod płatności za zakupy online. Należą do nich m.in.:

  • przelewy tradycyjne,
  • karty płatnicze,
  • płatności BLIK,
  • Google Pay.

Podobne wpisy