Bank Millennium umożliwia płatności zbliżeniowe BLIKIEM

Bank Millennium potwierdza swoją pozycję lidera pionierskich rozwiązań płatniczych. Instytucja, która jako pierwsza przeprowadziła transakcję zbliżeniową BLIKIEM w Polsce, dziś udostępniła płatności zbliżeniowe BLIKIEM także swoim klientom.

Bank Millennium jako pierwszy przeprowadził udaną transakcję zbliżeniową BLIKIEM. Teraz tego typu płatności stały się dostępne także dla klientów instytucji. To przełom nie tylko na skalę ogólnopolską, ale na skalę międzynarodową. Millennium to bowiem pierwszy bank, który udostępnił możliwość płacenia BLIKIEM klientom indywidualnym. Płatności dostępne są w sklepach stacjonarnych w kraju i na całym świecie.

W tej chwili płatności zbliżeniowe BLIKIEM zostały udostępnione pierwszej grupie klientów, a już niebawem kolejni użytkownicy zyskają dostęp do tego wygodnego rozwiązania. Aby uregulować rachunek za zakupy, nie będą już musieli podawać kodu BLIK. Wystarczy jedynie, że odblokują swój telefon i zbliżą go do terminala płatniczego.

Cieszymy się bardzo, że do szerokiego wachlarza metod płatności, jakie oferujemy dołącza płatność zbliżeniowa BLIKIEM. BLIK podbił serca internautów już dawno i jest obecnie najpopularniejszą metodą płatności w sieci. Teraz, mamy nadzieję, zagości na dobre w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami, wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Mastercard. Staraliśmy się zaprojektować rozwiązanie tak, by nie tylko korzystanie z niego, ale również sama aktywacja były jak najbardziej przyjazne użytkownikom

– mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM – jak skorzystać?

Przed skorzystaniem z płatności zbliżeniowych BLIK należy wcześniej dokonać jednorazowej aktywacji usługi. Przeprowadza się ją w aplikacji mobilnej banku. W trakcie aktywacji niezbędne jest m.in. podanie źródła płatności, czyli informacji o rachunku bieżącym. Niebawem dostępna stanie się także możliwość podpięcia do usługi karty kredytowej. Transakcje zbliżeniowe BLIK nie wymagają jednak logowania się do aplikacji. Telefon nie musi mieć nawet połączenia z siecią, by dokonać płatności. Najważniejsze, aby urządzenie funkcjonowało w oparciu o system Android i posiadało funkcję NFC.

BLIK zbliżeniowy umożliwia płacenie za zakupy analogicznie jak kartami płatniczymi. Pierwszą, historyczną płatność w systemie produkcyjnym tą metodą udało się przeprowadzić naszemu zespołowi projektowemu, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Było to doskonałe zwieńczenie wielomiesięcznych prac nad tym przełomowym na skalę międzynarodową projektem, w który zaangażowanych było wiele instytucji płatniczych. To ogromna satysfakcja, że możemy efekt tych prac oddać teraz w ręce naszych klientów

– dodaje Adam Mańka, Dyrektor Departamentu Rozwoju Aplikacji w Banku Millennium.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password