Revolut wspiera uchodźców z Ukrainy

Revolut postanowił udostępnić swoje usługi płatnicze ponad 3 milionom uchodźców z Ukrainy. Dodatkowo marka ogranicza koszty, upraszcza proces zakładania konta i łagodzi wymagania formalne. W ten sposób Revolut wspiera uchodźców w trudnej sytuacji.

Revolut to popularna na całym świecie aplikacja finansowa, z której usług korzysta ponad 18 milionów klientów. Teraz, aby wesprzeć osoby znajdujące się w trudnej sytuacji związanej z rosyjską inwazją, marka postanowiła zaoferować swoje usługi wszystkim ewakuującym się. W ten sposób Revolut wspiera wszystkich uchodźców z Ukrainy, niezależnie od ich narodowości.

Szybszy i tańszy dostęp do pieniędzy

Popularna aplikacja finansowa zmienia swoją ofertę, aby zapewnić uchodźcom łatwiejszy dostęp do pieniędzy. W tym celu Revolut uprościł cały proces zakładania konta. Żeby wesprzeć uchodźców w trudnej sytuacji, wyeliminował również część kosztów związanych z doładowaniami i transferami za granicę.

Wielu uchodźców, uciekając przed wojną, przekroczyło granicę ukraińską wyłącznie z podręcznym bagażem. Ludzie ci zmagają się obecnie z potrzebą zakupu jedzenia i przedmiotów codziennego użytku, a to tylko kropla w morzu ich potrzeb. Z tego powodu palącą kwestią stało się zapewnienie tysiącom rodzin łatwego i szybkiego dostępu do pieniędzy.

Revolut już w połowie marca postanowił odpowiedzieć na ich potrzeby. Dzięki temu wszyscy klienci marki po przekroczeniu granicy mogą połączyć swoją aplikację z kontem ukraińskim. W ten sposób mają zapewniony szybki i łatwy dostęp do swoich pieniędzy. Ponadto marka zamierza również zaproponować ukraińskim uchodźcom usługi płatnicze wraz z opcją oszczędzania i wirtualnego kantoru.

Posiadacze konta w planie Standard nie muszą martwić się o żadne opłaty. Samo konto mogą wykorzystywać zarówno do wymiany walut, jak również do odbierania i wysyłania przelewów. Karta Revolut jest aktywna na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA) oraz na Ukrainie.

Dokonywanie przelewów wychodzących (bankowych oraz tych pomiędzy klientami) jest możliwe do określonego limitu. Wynosi on 1,5 tysiąca euro dziennie. W ten sposób bliscy pozostający w krajach EEA będą mogli szybko i bezpiecznie wesprzeć swoje rodziny, które dopiero dotarły na te tereny.

Ograniczone formalności

Samo otworzenie konta w krajach EEA zazwyczaj wiąże się z obowiązkiem potwierdzenia prawa pobytu w konkretnym kraju. Obecnie Revolut uchylił jednak ten wymóg, gdyż wielu uchodźców nie jest w stanie przedstawić takiego dokumentu. Dzięki temu jak największa liczba osób może szybko założyć konta i uzyskać dostęp do swoich środków.

Od razu po założeniu konta uchodźcy z Ukrainy mogą podłączyć swoje karty płatnicze z banków na Ukrainie pod konto w Revolut. Wówczas bez przeszkód będą mogli doładowywać z nich konto Revolut w wielu walutach. Revolut także uchylił część kosztów, którymi obłożone były przelewy walutowe. W ten sposób uchodźcy nie muszą martwić się dodatkowymi opłatami związanymi z wymianą hrywny na złotówki czy inne waluty.

Wojna na Ukrainie zmusiła już ponad 2 miliony osób do opuszczenia miejsca zamieszkania i ewakuacji poza granice kraju. Czujemy się w obowiązku pomóc wszystkim poszkodowanym i zapewnić im szybki i łatwy dostęp do ich środków finansowych. Transfery bankowe często są powolne i kosztowne, mamy więc nadzieję, że propozycja Revolut będzie prostą i korzystną alternatywą. Jestem bardzo dumny pracując w brytyjskim fintechu, który jest w stanie w chwili próby błyskawicznie przyjść z pomocą Ukraińcom

– powiedział Wład Jacenko, współzałożyciel i CTO w Revolut.

Zakładanie konta Revolut:

  • zainstalować aplikację mobilną Revolut na swoim telefonie,
  • wybrać opcję rejestracji (Sign up),
  • podać numer telefonu, którego aktualnie się używa,
  • wybrać kraj pobytu jako swój kraj zamieszkania (np. Polska),
  • podać swoje dane osobowe,
  • wskazać aktualny adres zamieszkania poza Ukrainą – może to być np. adres tymczasowego mieszkania albo adres ośrodka dla uchodźców,
  • potwierdzić swoją tożsamość – dokonuje się tego poprzez wgranie ukraińskiego paszportu albo dowodu osobistego.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password