Saving Vault, czyli jak Revolut ułatwia oszczędzanie

Revolut zrewolucjonizował globalny rynek finansowy. W tej chwili z usług tej aplikacji korzysta ponad 16 milionów osób, wśród których jest również wielu Polaków. To właśnie dla nich Revolut poszerza swoją ofertę, wchodząc na rynek produktów oszczędnościowych za sprawą Saving Vault. Klienci Revolut Metal będą mogli skorzystać teraz kont oszczędnościowych z codzienną kapitalizacją odsetek w EUR. Oprocentowanie tych produktów wynosi 0,3 proc.

Revolut wyciąga dłoń do tych klientów, którzy do tej pory odkładali swoje oszczędności w sejfach Vault w EUR. Teraz będą mieć możliwość zarabiania na odsetkach. Popularny finansowy gigant odpowiada tym samym na potrzeby Polaków zmagających się z najniższym w historii oprocentowaniem kont oszczędnościowych, a także z rosnącą inflacją. Aby przełamać marazm panujący na rynku produktów oszczędnościowych, Revolut zamierza wejść ze swoją ofertą na 30 rynków. Pierwszym z nich jest rynek polski.

W tej chwili wartość oszczędności spada, a klienci próżno szukają ratunku w bankach. Instytucje funkcjonujące w strefie euro oferują oprocentowanie overnight depozytów na poziomie około 0,01 proc. Część z nich ma w ofercie nawet oprocentowanie ujemne. W takich warunkach konsumentom trudno jest znaleźć atrakcyjną ofertę, w której mogą ulokować zgromadzone środki.

Lata historycznie niskich stóp procentowych znacznie ograniczyły wybór klientów, którzy pragną chronić i powiększać swoje oszczędności. Savings Vaults pozwalają nam zaoferować klientom w Polsce konkurencyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością i ochroną

– powiedział Joe Heneghan, prezes Revolut Banku.

Z takim kłopotem nie muszą zmagać się klienci Revolut Metal. Środki wprowadzone przez nich do Saving Vaults są bowiem oprocentowane na 0,3 proc. w skali roku. Ponadto chroni je belgijski fundusz gwarancyjny (do kwoty 100 000 euro). Oznacza to, że – poza konkurencyjnym oprocentowaniem – Revolut oferuje swoim klientom także wysoki poziom bezpieczeństwa.

Do dodatkowych korzyści Saving Vault należy:

  • brak kwoty minimalnej depozytu,
  • możliwość wypłacenia środków w każdej chwili,
  • codzienna wypłata odsetek.

Dla uproszczenia procesu pomnażania oszczędności Revolut umożliwił automatyczne przekazywanie środków do sejfów Vault. Istnieje również możliwość cyklicznego doładowywania sejfów lub jednorazowej wpłaty. Klienci planów Metal mogą za pomocą kilku kliknięć przekształcić swoje „zwykłe” sejfy Vault w sejfy oszczędnościowe, co zapewni im dodatkowy zysk.

Saving Vault to rozbudowana odsłona popularnego produktu Revoluta – sejfów Vault, które zostały uruchomione w kwietniu 2018 r. Od tamtej pory klienci z całego świata założyli ich już ponad 3 miliony, lokując w nich ponad 700 mln euro. Z analiz Revoluta wynika, że każdego dnia powstaje około 9 tys. nowych sejfów.

To kolejny krok w kierunku realizacji wizji Revolut – demokratyzacji branży usług finansowych i zapewnienia klientom dostępu do bardziej wartościowych usług i produktów, niż oferują dziś tradycyjne europejskie banki. Chcemy wprowadzić na rynek w Europie nowoczesne produkty oszczędnościowe, które pomogą konsumentom oszczędzać pieniądze w sposób bardziej efektywny.

– podkreśla Joe Heneghan, prezes Revolut Banku.

Saving Vault to oferta dostępna obecnie wyłącznie w euro. Przeznaczona jest dla klientów Revolut Metal. Jest to plan, którego posiadacze uiszczają stałą miesięczną opłatę subskrypcyjną w wysokości 49,99 zł. Za tę kwotę mogą cieszyć się wieloma benefitami. Wśród nich jest możliwość m.in. nielimitowanej wymiany walut, a także globalne ubezpieczenie medyczne w podróży. Niebawem dostęp do oprocentowanych kont oszczędnościowych mają zyskać również klienci planów Premium, Plus oraz Standard. Specjaliści Revoluta podkreślają, że już w ciągu najbliższych miesięcy usługa ta zostanie zaoferowana w innych krajach Europy, a także w kolejnych walutach.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password