Revolut

dodał Ewelina Drela
0 komentarzy

Revolut – (podobno) najlepsza karta wielowalutowa na rynku

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o popularnym Revolucie. Jeszcze nie tak dawno nowinki ze świata Fintechu wzbudzały obawy i kojarzyły się z dużymi kosztami i niepotrzebnym ryzykiem. 

Dzisiaj usługi takie jak Revolut, Twisto czy Monese – to właściwie nasza codzienność. Chętnie korzystamy z nowych technologii, jednocześnie oszczędzając sporo pieniędzy. W jaki sposób? Za chwilę Ci pokażę.

Czym tak naprawdę jest Revolut?

O Revolucie po raz pierwszy usłyszałam podczas spotkania ze znajomymi kilka lat temu. W restauracji podczas płacenia za rachunek padła propozycja podzielenia go w Revolucie. “W czym?” – zapytałam. “JAK TO? Nie znasz Revoluta? Jak Ty się uchowałaś”. To był w sumie początek moje pasji, jaką są nowinki ze świata Fintechu. Po powrocie ze spotkania usiadłam przed komputerem i zamówiłam swojego własnego Revoluta. Tak się zaczęło. 

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Usługa Revoluta, jak sama nazwa wskazuje, miała być przełomowa i rewolucyjna. Zerowe opłaty sprawiły, że Revolut rozprzestrzenił się w całej Europie, a od kilku lat jest również popularny w Polsce. 

Revolut to zwyczajna karta wielowalutowa, którą zarządzasz z poziomu aplikacji mobilnej. Możesz nią płacić za zakupy, wypłacać gotówkę z bankomatu, a w aplikacji wykonywać przelewy do banków na całym świecie. Początkowo była to usługa skierowana do osób prywatnych i biznesów. Teraz na Revolucie założysz Konto Junior, kartę kredytową, a nawet weźmiesz kredyt. A wszystko to w jednej, wygodnej aplikacji. 

Dlaczego Revolut jest tak rewolucyjny? 

Po pierwsze, w podstawowej wersji jest zupełnie bezpłatny. Nie poniesiesz kosztów posiadania rachunku bankowego, przelewu, wypłat, nie zapłacisz ani grosza za posiadanie karty. To jednak dopiero początek. 

Revolut to przede wszystkim jedna z najtańszych kart do płatności zagranicznych. Dokonasz nią płatności w ponad 150 walutach na całym świecie po międzybankowym kursie wymiany oraz bez kosztów przewalutowania. To są prawdziwe oszczędności. Jeśli często kupujesz na zagranicznym Amazonie, AliExpress lub dużo podróżujesz – zaoszczędzisz naprawdę sporo pieniędzy. 

Co jeszcze oferuje Revolut? 

 • Planner budżetu, dzięki któremu zaplanujesz wydatki w każdym miesiącu;
 • Bieżące powiadomienia o wydatkach i zmianach na koncie;
 • Darmowa wypłata z bankomatu do kwoty 800 zł miesięcznie;
 • Możliwość zakupu ubezpieczenia;
 • Przelewy międzynarodowe po międzybankowym kursie wymiany;
 • Możliwość wykonywania przelewów cyklicznych;
 • Szybka wymiana kryptowalut;
 • Natychmiastowe przelewy przychodzące oraz wychodzące;
 • Możliwość podzielenia rachunku z innymi posiadaczami Revoluta. 

Na czym polega fenomen Revoluta? Kursy walut w porównaniu do kantorów internetowych są naprawdę korzystne. Na każdym wymienionym euro, franku czy dolarze, zyskujesz ok. 1 grosz. 

Czy to naprawdę jest za darmo?

Instalując aplikację Revolut, masz do wyboru 4 plany taryfowe. 

 • Standard za 0 zł miesięcznie. W pakiecie otrzymujesz darmowe konto i kartę, 150 walut po międzybankowym kursie wymiany, 1 bezpłatny przelew międzynarodowy w każdym miesiącu (każdy kolejny to koszt 2,50 zł), 5 kryptowalut z natychmiastowym dostępem. 
 • Premium za 29,99 zł miesięcznie lub  300 zł za cały rok. W pakiecie otrzymujesz wymianę w 30 walutach bez limitu miesięcznego, darmowe wypłaty z bankomatów do 1 600 zł/miesięcznie, ubezpieczenie medyczne za granicą oraz od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu, 1 darmowy przelew SWIFT oraz bezpłatne przelewy transgraniczne bez limitu.
 • Metal za 49,99 zł miesięcznie, 500 zł za rok. Otrzymujesz darmowe wypłaty z bankomatów do 3 000 zł miesięcznie, priorytetową obsługę klienta, jednorazowe karty wirtualne, dostęp do karty LoungeKey, bezpłatne karty wstępu do loży na lotnisku dla Ciebie i maksymalnie 3 znajomych, cashback za płatności kartą w wysokości 0,1% w Europie oraz 1% poza Europą.

Jak utworzyć konto w aplikacji?

Na samym początku potrzebujesz zainstalować aplikację na swoim telefonie. Jest dostępna zarówno dla Androidów jak i systemów iOS. Zostaniesz poproszony o podanie swojego numeru telefonu, a następnie utworzysz kod dostępu do konta. Wszystkie te kroki są bardzo intuicyjne. Podczas instalacji, na ekranie telefonu, otrzymasz dokładne informacje, co robić. 

Po potwierdzeniu numeru telefonu aplikacja poprosi o uzupełnienie danych osobowych oraz adresu e-mail. Na koniec musisz doładować konto kwotą min. 20 zł. 

Twoje konto jest utworzone. Teraz pozostaje je aktywować. W tym celu program poprosi Cię o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego. Revolut musi mieć pewność, że Twoje pieniądze są na pewno w Twoich rękach i podałeś prawidłowe dane podczas rejestracji. 

To już wszystko. Teraz pozostaje czekać na kartę i cieszyć się z zakupów!

Jaką kartę do konta otrzymam?

Podczas zakładania konta Revolut otrzymujesz fizyczną kartę (przychodzi pocztą w pięknym pudełku. Otwierając ją czujesz się jakbyś otwierał prezent). W zależności od lokalizacji dostaniesz kartę Visa lub Mastercard. Karty wysyłane są z Polski. Czas oczekiwania na przesyłkę to od 3 do 7 dni. 

Aby aktywować kartę, zostaniesz poproszony o weryfikację tożsamości. Aplikacja zleci wykonanie szybkiego selfie. Dzięki temu jest pewność, że karta trafiła w powołane ręce i jest bezpieczna!

Jak zacząć korzystać z Revoluta? 

Aby móc korzystać z Revoluta, potrzebujesz zasilić konto. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • za pomocą przelewu bankowego na konto (jednak sprawdź, czy Twój bank nie potraktuje tego jak przelew zagraniczny). 
 • poprzez aplikację Apple Pay lub Google Pay
 • za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Tutaj uwaga! Niektóre banki, jak CitiHandlowy, pobierają wysokie opłaty za zasilanie Revoluta. 

Teraz możesz spokojnie iść na zakupy!

Podobne wpisy