I Ty dołącz do gorączki internetowego złota – załóż swój własny portfel kryptowalut!

Kryptowaluty totalnie zawładnęły światem wielkich finansów. Jeśli chcesz zainwestować gotówkę masz teraz do dyspozycji już nie tylko giełdę, rynek nieruchomości i stare dobre złoto, ale także kryptowaluty. 

Niepostrzeżenie, ze świata fantastyki biznesowej wkroczyły na salony – i to nie byle jakie. Nie tak dawno, bo 5. listopada Gazeta Wyborcza doniosła, że nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku Eric Adams chce, by jego miasto stało się światowym centrum kryptowalut  zadeklarował chęć otrzymania wynagrodzenia w bitcoinach.

O co chodzi z tymi bitcoinami?

Popularne złoto internetu, jak pieszczotliwie określa się Bitcoin raczej nie stanowi zagrożenia dla samego kruszcu, jednak stanowi nie lada konkurencję dla…banków. 

Dokładnie tak, w obliczu zdecentralizowanej waluty, która można w ułamku sekundy zapłacić za coś na drugim końcu świata omijając szerokim łukiem wszystko, co związane z formalnościami i obciążeniami, jakie niesie ze sobą tradycyjną bankowość, a więc także bankowe prowizje, strefy czasowe i wszelkie technologiczne i logistyczne ograniczenia. 

Przez jednych jest więc kochany, przez innych nienawidzony i wręcz zwalczany. To waluta dzieci Neostrady, rządzi się prawami, które jak do tej pory nie były na świecie znane. Nie ma żadnego zarządzającego, a wszystkie decyzje dotyczące waluty podejmowane są demokratycznie przez jej użytkowników. Brzmi jak finansowa utopia? Nie, to już rzeczywistość.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Rynek oszalał na punkcie kryptowalut. Wolność od wszelkich prowizji, opłat za przelewy, rozliczeń, czy prowadzenie konta. Portfel kryptowalut to już praktycznie must have każdego szanującego się miłośnika nowoczesnych rozwiązań ułatwiających życie. 

Jeśli zastanawiasz się jak to wszystko działa i kusi Cię, żeby spróbować, masz ku temu świetną okazję. Portfelbitcoin.pl to prawdopodobnie najlepsze miejsce, w którym możesz nauczyć się zarządzać swoimi finansami. 

To świetna aplikacja, w której sprawdzisz jak to jest w tym wielkim świecie finansjery i na własnym przykładzie poczujesz słodycz zwycięstwa, gdy inwestycje zaczną przynosić zyski. Wiesz co jest w tym wszystkim najfajniejsze? 

Jest całkowicie za darmo w podstawowej wersji. Płatna jest tylko wymiana kryptowalut oraz abonamenty. Jeśli w świecie kryptowlaut jesteś świeżakiem i dopiero badasz teren – nie narażasz się więc na opłaty, zanim nie zaczniesz naprawdę działać na całego. 

Inwestuj, kupuj, sprzedawaj… i zarabiaj!

Czemu jeszcze warto wybrać akurat ten portfel? Twoje oszczędności są w nim bezpieczne, bo około 98 procent przechowywanych w portfelbitcoin.pl środków znajduje się w tak zwanym cold-wallet. 

Masz do dyspozycji system wygodnych przelewów, a także dostęp do zintegrowanego kantora kryptowalut, za którego pośrednictwem możesz kupować waluty, dzięki któremu możesz bezpiecznie sprzedawać posiadane już kryptowaluty. 

Kantor umożliwia też zakup po najkorzystniejszych cenach aktualizowanych na bieżąco zgodnie z kursem giełd światowych. Jeśli nie masz więc konta, musisz koniecznie to nadrobić. Pamiętaj, że to nic nie kosztuje, a otwiera się przed Tobą cały wszechświat możliwości.

To co, wchodzisz w to? Na start otrzymujesz książkę „Kryptowaluty od zera”, która wprowadzi Cię w meandry kryptofinansów. 

Musisz tylko przejść pozytywnie proces weryfikacji w KYC i dokonać przynajmniej jednej transakcji na swoim, pachnącym nowością portfelu. Aha, nie zapomnij zaznaczyć ptaszkiem opcji, że chcesz wziąć udział w promocji i otrzymać książkę. Proste? No to lecimy.

Portfelbitcoin.pl – jak to się robi?

Założenie konta jest dziecinnie proste, nie obawiaj się. Tylko trzy proste kroki dzielą Cię od wielkiego świata kryptowalut.

Krok 1: 

Po wejściu na stronę powinien cię zaatakować wręcz baner “Dlaczego portfel Bitcoin?” z przyciskiem “Zarejestruj” – to tutaj zaczyna się Twoja przygoda.

Krok 2: 

Teraz musisz podać dane kontaktowe i numer telefonu potrzebny do weryfikacji. Kiedy pojawi się kolejny baner z informacją, że link do weryfikacji został wysłany, zerknij na swoją pocztę, pewnie już czeka na ciebie mail.

Krok 3: 

Szybko poszło, prawda, teraz już tylko musisz potwierdzić chęć założenia konta. Aby aktywować konto, otwierasz mail, klikasz w link i wpisujesz sześciocyfrowy kod z SMS-a i gotowe. Logujesz się za pomocą podanego loginu i hasła. Proste, prawda?

Jak zwiększyć bezpieczeństwo portfela i korzystać z pełni jego mocy?

Aktywacja konta to jedno, zwiększenie bezpieczeństwa to drugie. Na szczęście mamy już do dyspozycji takie technologie, o jakich nasze babcie, a nawet nasi rodzice nie śnili. Wystarczy smartfon! Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć konto. 

Całość operacji przeprowadzisz sprawnie za pomocą Google Authentificatora – aplikacji na telefon, która będzie czuwać nad bezpieczeństwem twoich oszczędności. Nawet jeśli ktoś dotrze do Twojego hasła, nie będzie mógł dokonać żadnych transakcji bez podania specjalnego sześciocyfrowego tokenu. Zabezpiecz więc swój portfel i nie daj się oszukać.  

Zabezpiecz się… i otrzymaj książkę!

Dodatkowo, by móc wymieniać i sprzedawać waluty musisz zweryfikować swoją tożsamość. To wszystko przez przepisy zawarte w ustawie o przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. 

Jeszcze tylko kilka drobnych kroków i już będziesz mógł korzystać ze wszystkich opcji konta. Po zalogowaniu na swoje konto klikasz “Zweryfikuj”. 

Przygotuj się do weryfikacji

Aby poprawnie przeprowadzić weryfikację, musisz przygotować kilka dokumentów niezbędnych do potwierdzenia Twojej tożsamości. Co będzie potrzebne?

  • Zdjęcie przedniej strony dowodu osobistego
  • Zdjęcie rewersu dowodu osobistego
  • Zdjęcie selfie z dowodem przy swojej twarzy oraz kartką z informacją “ dla portalu portfelbitcoin.pl oraz aktualną datą
  • Skan lub zdjęcie dokumentu pdf potwierdzającego adres zamieszkania. Może być to rachunek za prąd lub też umowa najmu.

Podaj poprawne dane i załącz pliki

Uf… teraz wystarczy, że podasz swoje imię, nazwisko i dokładny adres zamieszkania oraz włączysz wymienione wyżej pliki i klikniesz “wyślij”. 

Teraz pozostaje Ci uzbroić się w cierpliwość i pozwolić działać administratorom, którzy sprawdzą, czy wszystko się zgadza. 

W tym czasie na Twoim koncie będzie widniał status weryfikacji konta: w trakcie weryfikacji. Jak tylko Twoja tożsamość zostanie potwierdzona, otrzymasz SMS- a i maila z potwierdzeniem, że twoje konto ma pełną funkcjonalność. Jeśli zaś coś będzie trzeba uzupełnić, także dostaniesz informację.

E voila! Powodzenia w inwestowaniu! 

Jak widzisz, cały proces nie jest aż tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. nie wymaga wychodzenia z domu,d wizyty w bankach, urzędach- nic z tych rzeczy. I o to właśnie tutaj chodzi. Bitcoin, jak i inne kryptowaluty mają być “dla ludzi”, a nie “dla instytucji”. Powstały po to, by uwolnić się od jarzma banków, niekończących się prowizji i opłat. Tu króluje człowiek i jego wiedza o inwestowaniu.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password