Szwedzki Clar przejmuje Loando

Pod koniec grudnia 2021 roku Grupa Loando będąca liderem pośrednictwa finansowego online, została kupiona przez szwedzką firmę Clar Group. Nowy, strategiczny inwestor ma zapewnić polskiej Spółce dalszy dynamiczny rozwój zarówno na rodzimym rynku, jak i za granicą. Dotychczasowi właściciele Loando — Tymon Zastrzeżyński i Maciej Suwik w dalszym ciągu będą zarządzać Spółką, wspierając jednocześnie Clar Group w rozwoju i realizacji  określonych projektów.

Wykupienie 100% udziałów przez Clar

Wraz z końcem 2021 roku wszystkie udziały należące do spółek lidera kanału online w Polsce– Grupy Loando zostały wykupione przez pochodzącą ze Szwecji  i intensywnie rozwijającą się firmę Clar Group, która działa lokalnie poprzez spółkę Akredo. Transakcja ta obejmuje również wszystkie projekty Loando takie jak m.in.: aff44.com, pozyczkaportal.pl, loando.pl, Loando Direct. Główną motywacją do podjęcia takich kroków i wykupienia Spółki, było wprowadzenie rewolucyjnych zmian na rynku pośrednictwa nie tylko w Polsce, ale także w regionie CEE. Wiodącą ideą jest stworzenie ekosystemu, który sprosta wyzwaniom, stawianym przez nowoczesne platformy e-commerce oraz sieci społecznościowe.

Clar Group z powodzeniem świadczy swoje usługi na rynkach: w Brazylii, Hiszpanii, Francji, Singapurze, a także Arabii Saudyjskiej. Tym razem Szwedzki inwestor dostrzegł potencjał rosnącej branży Consumer finanse w Polsce, w związku z tym już od grudnia minionego roku obecny jest na rynku w naszym kraju. Dzięki takiemu posunięciu Loando zyskuje możliwość dalszego rozwój zarówno pod względem poszerzania oferty o nowe produkty i rozwiązania procesowe, jak i otworzenia się na nowe kanały sprzedaży.

Dalsza ekspansja i podbój rynków europejskich

W efekcie podjęte działania mają pozytywnie wpłynąć na dalszą ekspansję i podbój zagranicznych rynków. Kierownictwo pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli Loando, którzy są odpowiedzialni za prawidłowe zarządzanie działaniami biznesowymi oraz operacyjnymi w porozumieniu z nowym inwestorem. Podstawowym celem biznesowym Loando jest przede wszystkim rozwój oferty i silniejsza kooperacja z bankami, która umożliwi wprowadzenie do oferty nowych kategorii produktowych.

Jak mówi CEO Clar Group Kristian Jacobsson, inwestor dokładnie przeanalizował polski rynek fintechowy. Dzięki temu zwrócono uwagę, że model działania, który był realizowany przez Loando i jego dotychczasowa strategia są spójne z prognozami rozwoju branży.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password