Powstał nowy kierunek studiów. Nowoczesne technologie w finansach – Fintech

Już w najbliższym roku akademickim na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu uruchomiony zostanie nowy kierunek studiów podyplomowych. Nowoczesne technologie w finansach – Fintech to kierunek, który powstał z myślą o osobach wiążących swoją zawodową przyszłość ze światem finansów.

W październiku tego roku ruszy innowacyjny kierunek studiów podyplomowych. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uruchamia dwusemestralne studia dotyczące zastosowania nowoczesnych technologii w finansach. Kierunek powstał we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych.

Głównym celem studiów jest pokazanie uczestnikom jak szerokim i zróżnicowanym pojęciem jest FinTech. Nacisk położony jest na pracę zespołową, a także interdyscyplinarne podejście. Uczestnicy studiów dowiedzą się o modelach biznesowych, zachowaniu klientów oraz szyciu usług i produktów finansowych na „miarę”.

– podkreśla dr Artur A. Trzebiński, kierownik studiów i doradca ZPF.

Przebieg studiów

Nauka będzie prowadzona w formule hybrydowej. Dwusemestralny kierunek Nowoczesne technologie w finansach – Fintech to cztery bloku tematyczne, dzięki którym studenci będą mogli pogłębić swoją wiedzę o zastosowaniu technologii w finansach. Są to:

  • otoczenie prawne,
  • otoczenie ekonomiczne i finansowe,
  • zachowanie klientów i komunikacja,
  • technologie.

Podczas nauki studenci poznają m.in. zagadnienie sztucznej inteligencji, ekonomii współdzielenia oraz finansów behawioralnych, a także RoboAdvise, LedTech, InsurTech itp. Zyskają również gruntowną wiedzę na temat najnowszych trendów panujących w sektorze fintech. Zdobyte informacje wykorzystają w praktyce podczas warsztatów. W ich trakcie – posługując się metodyką Design Thinking – będą rozwiązywać zagadnienia z obszaru fintech.

Większość zajęć będą prowadzić praktycy, którzy na co dzień pracują z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie na zajęciach case studies i sesji Q&A. Zajęcia prowadzone będą w formie virtual class, a także w trybie stacjonarnym. Zależy nam na jak największej integracji uczestników studiów i zaangażowaniu w zajęcia

– mówi dr Artur A. Trzebiński.

Nowoczesne technologie w finansach – Fintech. Dla kogo?

Nowy kierunek powstał z myślą o osobach, które swoją karierę zamierzają wiązać z sektorem fintech, jak również o tych, które już zajmują się zawodowo tym obszarem. Dużą dawkę przydatnej wiedzy wyciągną z niego m.in. pracownicy banków, domów maklerskich, agencji ratingowych czy choćby przedsiębiorcy działający w branży fintech.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password