Generali Towarzystwo Ubezpieczeń przejmuje Concordię Polska TU

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń (Generali TU) przejmuje Concordię Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń (Concordia Polska TU). W wyniku fuzji firma ubezpieczeniowa Generali wystąpiła o przyznanie zarówno wszystkich praw, jak i obowiązków Concordii Polska, co jednocześnie oznacza, że Generali w świetle prawa stało się stroną we wszystkich umowach zawartych dotychczas przez Concordia Polska.

Marka Concordia nie będzie dłużej wykorzystywana

Jak wynika z umowy zawartej z poprzednim właścicielem, marka Concordia nie będzie dłużej wykorzystywana, a wszyscy rolnicy, którzy do tej pory zawarli umowę z Concordia Polska TU, otrzymają ochronę ubezpieczeniową pod marką Generali. Roger Hodgkiss prezes Generali Polska w komunikacie zaznaczył, że mimo zmiany nazwy i strony Concordii na Generali Agro, w dalszym ciągu niezmienna pozostaje wysoka jakość oferowanych usług, zespół doświadczonych ekspertów, wyspecjalizowani pośrednicy, a także -co najważniejsze- przodująca pozycja na rynku ubezpieczeń Agro.

Początek fuzji miał miejsce, już w 2018 roku, gdy marka Generali nabyła prawa do spółek Concordii. W następstwie tego niespełna rok później doszło do sprawnego zunifikowania spółek życiowych. W zeszłym roku w związku z połączeniem się obu marek logotyp Concordii Polska TU został zastąpiony logotypem marki Generali.

Należy pamiętać, że oferta Generali Agro powstała głównie z myślą o rolnikach, wobec czego w będzie ona kontynuowana przez Generali TU, ze szczególnym naciskiem na dystrybucję i obsługę produktów zadedykowanych właśnie tej grupie klientów. Natomiast, wszystkie pozostałe ubezpieczenia, jak m.in. mieszkania, samochodu, czy domu, będą dostępne pod nazwą Generali. Oczywiście, należy również zaznaczyć, że proces przejęcia majątku spółki Concordia Polska, nie zostałby skutecznie doprowadzony do końca, bez przeprowadzenia demutualizacji, czyli zmiany formy prawnej przedsiębiorstwa. Z tego powodu ostateczne połączenie z Generali TU zaplanowano na 2021 rok.

Generali Polska należy do Grupy Generali

Generali Polska należy do Grupy Generali, która zaliczana jest do największych grup finansowo-ubezpieczeniowych. Na polskim rynku grupa Generali obecna jest już od 1998 r., przy czym swoje działania skupia głównie w trzech kluczowych obszarach ubezpieczeń, które obejmują: ochronne majątku i życia klientów indywidualnych, zarządzanie oszczędnościami emerytalnymi oraz ubezpieczenia korporacyjne. W Polsce działalność Generali prowadzona jest poprzez 4 wyspecjalizowane spółki: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. a także Generali Finance Sp. z o.o.

 

Rafał Tomkowicz173 Posts

Od początku lat 2000-2001 zdobywał swoje doświadczenie z finansami, na przemiennie kierując zespołami sprzedaży (Invest Bank, Provident, Credit Agricole) oraz koordynując działania firm zarządzających wierzytelnościami. Po kilkunastu latach pracy postanowił postawić bardziej na swoim i zaczął swoją przygodę z własnymi projektami. Od 2012 roku z dobrym skutkiem udało mi się stworzyć kilka znaczących marek na rynku pośrednictwa internetowego w zakresie finansów osobistych jak również firmowych. Redaktor prowadzący serwis blizejbiznesu.pl - portal tematyczny poświęcony przedsiębiorczości. Był twórcą serwisu bankingmagazine.pl. Autor wielu publikacji dotyczących finansów osobistych. Na co dzień przedsiębiorca prowadzący spółkę Sfera Finansów, w ramach której tworzy i wydaje serwisy internetowe oraz organizator eventów tematycznych skierowanych do rynku finansowego. Prowadzący uroczyste Gale branżowe oraz konferansjer podczas kongresów finansowych.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password