LINK4 wdraża BrokerUFG od Makeitright

BrokerUFG jest świeżym i innowacyjnym rozwiązaniem, którego wprowadzenie zapewnia bezobsługową komunikację z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. Dyrektor pionu ubezpieczeniowego w Makeitright Adam Smółkowski przyznaje, że dzięki niemu czas likwidacji szkód, oraz samej obsługi wypłat odszkodowań zostanie znacznie skrócony.

Podstawowe korzyści, jakie wynikają z wprowadzenia tego rozwiązania, to między innymi utrzymanie najwyższej jakości danych, a także pełna automatyzacja procesu zasilania bazy UFG. Dodatkowo BrokerUFG pozwala na dokładne śledzenie i monitorowanie przepływu danych. Na ten moment, jest to jedyny system na polskim rynku, który doskonale sprawdza się w roli scentralizowanego repozytorium danych, a co więcej automatycznie obsługuje raportowanie oraz kooperację z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.

Jak działa BrokerUFG?

Mechanizm zasilany jest online danymi UFG za pomocą najnowszych trybów C i X, a jakby tego było mało, automatycznie uzupełniania brakujące informacje. Warto przy tym wspomnieć, że BrokerUFG jest zautomatyzowany również w procesach takich jak: wyjaśnianie niezgodności danych wewnętrznych, wykrywanie formularza statystycznego i osób nieubezpieczonych, wysyłanie raportów do odpowiedniego nadzoru, a także dostęp do danych CEPIK 2.0, notatek policyjnych oraz audytowanie zapytań kierowanych do UFG.

Podsumowując, BrokerUFG pozwala jeszcze dokładniej sprostać wszelkim wymogom, które instytucje ubezpieczeniowe powinny spełniać, szczególnie gdy rywalizują o wysoką pozycję w rankingu jakościowym publikowanym przez UFG. Cały system opiera się na przejrzystym modelu integracji, kooperacji i wbudowanej automatyzacji zasilania oraz zapytań, co jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas, jak i obniżyć pracochłonność zadań, zarówno w utrzymaniu, jak i dostosowaniu systemu do wymogów danego przedsiębiorstwa.

LINK 4 planuje wdrożyć system w ostatnim kwartale 2021 roku.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password