Podsumowanie ESBANK GO 3 w Radomsku

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
ESBANK GO 3 kobiety w koszulkach startowych

W dniach 25-26 września 2021 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO 3. Wydarzenie zgromadziło aż 220 wielbicieli aktywności fizycznej – biegaczy, kolarzy oraz fanów nordic walking.

50 startujących w pierwszy dzień oraz 170 w drugi dzień zgromadził Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO 3. Sportowa aktywizacja odbyła się w weekend 25-26 września w Radomsku. Wydarzenie oferowało aż 8 różnych konkurencji, dzięki czemu każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie. Tłumnie wzięli w nim udział fani aktywności fizycznej i rywalizacji fair play – także silna Drużyna ESBANK Bank Spółdzielczy i Przyjaciele. Liczyła aż 13 osób.

Przyjemne z pożytecznym

Po udziale w Wyzwaniu Sportowym SGB Festiwal ESBANK GO był dla mnie kolejnym sportowym wydarzeniem, w którym mogłam połączyć przyjemność z integracji, aktywności fizycznej w gronie kolegów i koleżanek z pracy, z pożytecznym – bo realizowaliśmy także cel charytatywny. Do domu zabrałam ze sobą nie tylko pamiątkowy medal, ale i wiele miłych wspomnień

– mówi Magdalena Jurczyk, Kierownik Wydziału Księgowości i Finansów w ESBANKU Banku Spółdzielczym.

Cała idea festiwalu powstała parę lat temu i każdego roku promuje kolarstwo oraz lekkoatletykę w całym naszym regionie, a do tego zrzesza wielu sportowców z całej Polski, którzy chętnie wybierają nasze miasto, znajdując w ofercie naszego Festiwalu ESBANK GO tak wiele konkurencji. Jako organizatorzy cieszymy się również, że udało się w ramach tych wydarzeń zorganizować akcję charytatywną, dzięki Stowarzyszeniu Panaceum oraz sportowcom zebraliśmy dla Dominika, podopiecznego Stowarzyszenia Koniczynka, blisko 1 000 zł

– podkreśla Sebastian Pierzchalski, Prezes Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko.

Głównym sponsorem Radomszczańskiego Festiwalu Kolarsko-Biegowy ESBANK GO 3 był Bank Spółdzielczy. Instytucja wciągnęła do wspólnej zabawy także SGB Bank. Tym samym sportowe wydarzenie w Radomsku przyczyniło się do promowania Banków Spółdzielczych SGB.

Podobne wpisy