Nowe korzyści dla instytucji finansowych w kontekście planowanych zmian do ustawy o VAT

28 października 2021 r. o godz. 10:00 odbędzie się bezpłatne webinarium pt. Nowe korzyści dla instytucji finansowych w kontekście planowanych zmian do ustawy o VAT. To wydarzenie przeznaczone dla przedstawicieli branży finansowej, które poprowadzą wykwalifikowani doradcy podatkowi Arena Tax.

Podczas nadchodzącego wydarzenia poruszony zostanie szereg tematów dotyczących zmian polskiego systemu podatkowego. Doradcy podatkowi Arena Tax, licencjonowanej spółki doradztwa podatkowego, zaoferują uczestnikom spotkania sporą dawkę wiedzy w przystępnej formie. Specjaliści zdradzą na przykład w jaki sposób przedsiębiorcy działający w sektorze finansowym mogą czerpać korzyści ze zmian związanych z wejściem w życie przepisów Polskiego Ładu.

Agenda:

  • „Polski Ład” – zmiany do ustawy o podatku od towarów i usług,
  • grupy VAT – warunki utworzenia, a także wady i korzyści rozwiązania dla podmiotów z branży finansowej,
  • opodatkowanie VAT usług finansowych,
  • e-Faktury (KSeF),
  • pakiet Slim VAT-2,
  • sesja Q&A.

Spotkanie przybierze formę miniszkolenia, które poprowadzą Tax Partner Dominika Ramírez-Wołkiewicz oraz Tax Manager Przemysław Roszkowski. Prelegenci posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego. Specjaliści wypowiedzą się m.in. na temat nowych zmian wprowadzanych do ustawy o VAT, wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur, a także wejścia w życie przepisów w zakresie tzw. SLIM VAT 2.

Równocześnie eksperci poruszą również temat zmiany w zakresie opodatkowania transakcji finansowych i rozliczeń w ramach grup VAT. Zagadnienia te rozważą w kontekście ich możliwego wpływu na branżę finansową. To właśnie do przedstawicieli tego sektora skierowany jest bowiem webinar.

Nowe korzyści dla instytucji finansowych w kontekście planowanych zmian do ustawy o VAT (28 października o 10:00) – dla kogo?

Spotkanie przeznaczone jest dla szeroko pojętej branży finansowej. Mogą wziąć w nim udział zarówno przedstawiciele firm pożyczkowych i banków, jak również leasingodawcy, ubezpieczyciele, osoby działające w branży fintech czy zatrudnione w innych firmach sektora finansowego.

Dla przedstawicieli branży finansowej udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie osoby zainteresowane szkoleniem zapraszamy do rejestracji. Spotkanie odbędzie się już 28 października o godz. 10:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password