ABSL Summit 2022 odbędzie się w Katowicach

Jedno z najistotniejszych wydarzeń analizujących trendy panujące na globalnym rynku zostanie w tym roku zorganizowane w Katowicach. ABSL Summit 2022 odbędzie się już w dniach od 30 maja do 1 czerwca.

ABSL Summit to cykliczne wydarzenie, które pełni niezwykle ważną rolę dla całego środkowowschodniego rynku europejskiego. Skupia się ono na analizie globalnych trendów, rozpatrując je m.in. w kontekście ich wpływu na rozwój społeczny, a także gospodarczy.

Każdego roku udział w ABSL Summit bierze ponad tysiąc osób, wśród których znajdują się m.in.:

  • liderzy biznesu,
  • przedstawiciele administracji (krajowej oraz światowej),
  • eksperci i naukowcy,
  • przedstawiciele mediów.

ABSL Summit to wydarzenie organizowane przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). W tym roku potrwa od 30 maja do 1 czerwca. Wydarzenie odbędzie się w katowickiej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR).

Najistotniejszym tematem, który zostanie poruszony na tegorocznym spotkaniu, jest sposób budowania zrównoważonego i silnego biznesu w obliczu wszechobecnych zmian. Rozpatrywane zmiany to zmiany o charakterze ekonomicznym, geopolitycznym, a także społecznym.

Wśród zagadnień, które zostaną poruszone na ABSL Summit 2022, znajdują się:

  • wykształcenie nowych modeli przywództwa,
  • budowanie odporności biznesu,
  • konieczność wypracowania zasad i regulacji zapewniających rozwój zrównoważonych gospodarek opartych na wiedzy.

Z analiz przeprowadzonych przez ABSL wynika, że na rozwój sektora usług biznesowych wpływa wiele różnych czynników. Wiele z nich wiąże się z dostępnością doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Pracownicy tego sektora powinni posiadać kompetencje przyszłości i być odporni na wyzwania.

Również zmiany dotykające współczesnego świata (np. zmiany demograficzne i klimatyczne, zmiany regulacji) mogą mieć negatywny wpływ na kondycję biznesu. Sprawia to, że obecnie – jak jeszcze nigdy wcześniej – niezbędna jest elastyczność, zdolność wdrażania zintegrowanych rozwiązań i świadomego reagowania na otoczenie. Konieczne jest także zastosowanie nowych stylów przywództwa i zarządzanie talentami w sposób odpowiedzialny.

ABSL Summit każdorazowo skupia się na najbardziej istotnych tematach, z którymi mierzą się przedstawiciele firm z sektora usług dla biznesu – branży, która zatrudnia już ponad 355 000 osób i jest jednym z motorów wzrostu polskiej gospodarki. Kształtowanie zmian za pomocą przejrzystych zasad i przepisów to dziś niezbędny krok w kierunku budowania zrównoważonych, silnych i odpornych gospodarek opartych na talentach. Ważne jest to szczególnie teraz, w obliczu tak trudnych doświadczeń psychospołecznych, jakimi są konsekwencje inwazji rosyjskiej na Ukrainę oraz prowadzenie biznesu w zmieniającym się porządku geopolitycznym.

– podkreśla Janusz Dziurzyński, prezes ABSL.

W trakcie ABSL Summit 2022 eksperci skupią się przede wszystkim na trzech obszarach:

  • przywództwo w czasach kryzysu,
  • dane i dezinformacje jako zjawiska wpływające na decyzje biznesowe,
  • zmieniające się otoczenie społeczno-ekonomiczne i konieczność jego transparentnego uregulowania.

XII edycja ABSL Summit

Tegorocznym gospodarzem spotkania będą Katowice. To jedna z pięciu istotnych lokalizacji pod względem inwestycji realizowanych przez sektor usług dla biznesu w Polsce.

Katowice wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią są jednym z najważniejszych ośrodków w Polsce, w których prężnie rozwija się sektor nowoczesnych usług dla biznesu. W ciągu ostatnich czterech lat odnotowaliśmy w regionie aż 70-procentowy wzrost zatrudnienia w sektorze – jeden z najwyższych w kraju. W 114 centrach usług biznesowych pracuje ponad 27 tysięcy osób. To pokazuje, jak świetne warunki dla inwestorów oferuje region.

Oprócz wątku biznesowego, nie sposób pominąć temat wojny w Ukrainie, która nieodwracalnie zmieniła naszą biznesową codzienność i nas samych. Jestem niezmiernie wdzięczny, że przy organizacji pomocy dla Ukrainy my jako miasto możemy liczyć również na wsparcie naszych inwestorów z sektora usług biznesowych. Dzięki otwartości na systemową współpracę okazuje się, że Katowice są nie tylko bezpieczną przystanią dla biznesu, ale również dla uchodźców z Ukrainy. Facing a Challenging Future – tegoroczny temat ABSL Summit będzie znakomitym punktem wyjścia do dyskusji o wieloaspektowych wyzwaniach. „Uczą” nas one daleko idącej elastyczności, umiejętności dostosowania się do zmieniającej się rzeczywistości, a także współpracy.

– podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Nowoczesne usługi dla firm to jeden z najważniejszych elementów, które stabilizują polską gospodarkę. W trakcie pandemii w centrach powstało około 13 500 nowych miejsc pracy, natomiast w całym sektorze zatrudnienie znajduje obecnie ponad 355 000 osób.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password