Rachunek oszczędnościowy online na 1,60 proc. od Santandera

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
Rachunek oszczędnościowy online na 1,60 proc. od Santandera

Z badania na temat wpływu pandemii na podejście Polaków do finansów wynika, że niemal połowa respondentów nie posiada żadnej poduszki finansowej. Rachunek oszczędnościowy online od Santander Consumer Banku może pomóc to zmienić.

Badanie „Czy pandemia zmieniła podejście Polaków do świadomości finansowej?” wykazało, że aż 47,1 proc. ankietowanych nie ma żadnej poduszki finansowej. Tymczasem oszczędności w dzisiejszych niepewnych czasach są szczególnie ważne. Aby ułatwić Polakom pomnażanie nadwyżek finansowych, Santander Consumer Bank rozbudował swoją ofertę o specjalny rachunek oszczędnościowy.

Rachunek oszczędnościowy online od Santander Consumer Banku to produkt finansowy, który zapewnia konsumentom pełną swobodę w zakresie zarządzania swoimi finansami. Umowa, na podstawie której klient korzysta z konta, jest zawierana na czas nieokreślony. W trakcie jej trwania klienci mogą swobodnie wpłacać i wypłacać środki, a wszystko to bez utraty odsetek. Ponadto produkt ten nie posiada – tak popularnej w innych bankach – ograniczonej liczby przelewów na konto osobiste, które zostało wskazane przy zakładaniu konta oszczędnościowego.

Posiadacze rachunku oszczędnościowego Santander Consumer Banku nie muszą:

  • martwić się o minimalną kwotę wpłaty,
  • zakładać kont osobistych.

Klient ma dostęp do swoich oszczędności zarówno poprzez bankowość internetową, jak i mobilną. Samo prowadzenie rachunku jest jednak całkowicie bezpłatne. Jedyna opłata, która wiąże się z posiadaniem konta oszczędnościowego w Santander Consumer Banku, to przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł. Przelew ten jest jednak zwracany klientowi po pozytywnej weryfikacji.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku to też dobra alternatywa dla lokat terminowych, które są ograniczone czasowo, a pieniądze na nie można wpłacić tylko w momencie ich zakładania. Daje on o wiele większą kontrolę nad zarządzaniem swoimi oszczędnościami. Dodatkową korzyścią jest możliwość skorzystania z obecnego, promocyjnego oprocentowania w wysokości 1,60 proc. dla nowych środków aż do kwoty 200 tys. zł. Uważamy, że jest to bardzo dobra propozycja dla osób, które chciałyby zacząć pomnażać swoje oszczędności

– mówi Magdalena Drążkowska, Menadżer Ds. Depozytów Detalicznych z Santander Consumer Banku.

Jak założyć rachunek oszczędnościowy online na 1,60 proc. od Santandera

Rachunek oszczędnościowy online na 1,60 proc. od Santandera można założyć za pomocą wniosku znajdującego się na stronie internetowej banku. W trakcie wypełniania formularza na ekranie pojawiają się wskazówki, które prowadzą klienta przez cały proces. Następnie osoba, która chce założyć konto, musi jeszcze tylko dokonać przelewu weryfikacyjnego, za pomocą którego potwierdzi swoją tożsamość. Po pozytywnej weryfikacji należy zaakceptować dokumentację, a potem od razu można gromadzić oszczędności.

Podobne wpisy