Za nami debata Łódź z Pomysłem na Przyszłość

18 stycznia 2022 r. odbyła się konferencja poświęcona miastu Łodzi. Łódź z Pomysłem na Przyszłość to wydarzenie, w trakcie którego rozmawiano o dotychczasowym rozwoju miasta oraz jego perspektywach na przyszłość w kontekście biznesu oraz inwestycji.

Łódź z Pomysłem na Przyszłość to wydarzenie, które wzbudziło wiele zainteresowania. Pojawili się na nim przedstawiciele licznych łódzkich przedsiębiorstw i organizacji. Byli oni świadkami kilku dyskusji ekspertów oraz prelekcji przygotowanych przez przedstawicieli firmy doradczej Knight Frank oraz Pierwszego Wiceprezydenta Miasta Łodzi.

To właśnie specjaliści międzynarodowej firmy Knight Frank oraz eksperci Urzędu Miasta Łodzi przygotowali obszerny raport na temat obecnego stanu i perspektyw rozwoju miasta. Łódź z Pomysłem na Przyszłość to kompleksowy przegląd programów i projektów, których zrealizowanie może przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców Łodzi. Równocześnie inwestycje te mają wspierać budowę ekosystemu sprzyjającego rozwoju biznesu.

Twórcy raportu podkreślają, że niedawno Łódź zajęła pierwsze miejsce rankingu Emerging Europe – Business Friendly Cities Perception 2020. Miasto zostało wyróżnione w kategorii Business Climate – the most friendly city. To jednak nie koniec tego typu nagród, które niedawno otrzymała Łódź. Według FDI Free Zones of the Year 2020 miasto zostało sklasyfikowane jako Najlepsza Specjalna Strefa Ekonomiczna w Europie i trzecia najlepsza na świecie. To dowodzi szeregu pozytywnych zmian, które zaszły w Łodzi na przestrzeni ostatnich lat. Zmiany te miały charakter zarówno ekonomiczny i społeczny, jak i gospodarczy.

Lista pomysłów i planów inwestycyjnych obejmuje cały szereg różnorodnych obszarów, m.in.:

  • jakość życia miasto dbające o zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo, zachowanie gospodarki cyrkularnej i poprawę jakości przestrzeni publicznej,
  • zieleń miejska miasto jako zeroemisyjny ogród,
  • kultura Łódź jako lider sektora audiowizualnego,
  • nauka i biznes rozwój działalności branż kreatywnych, wspieranie inwestycji i biznesu opartego na wiedzy,
  • transport i logistyka Łódź jako strategiczny hub logistyczny, który cechuje zrównoważona infrastruktura.

Łódź utrzymuje się w czołówce najszybciej rozwijających się polskich miast. Wzrost gospodarczy oraz niezwykła atrakcyjność inwestycyjna regionu korzystnie wpływa na dynamikę tutejszego rynku rekrutacyjnego. W związku z tym miasto przyciąga coraz więcej wykwalifikowanych kandydatów, nie tylko z województwa łódzkiego, ale także z całego kraju. Powszechna, przynajmniej w częściowym wymiarze, praca zdalna również otworzyła przed pracownikami nowe możliwości. Nie słabnie trend lokowania w Łodzi kwater głównych oraz biur satelitarnych największych firm. Dzięki temu organizacje mają dostęp do lokalnego rynku pracy, jednocześnie promując swoją markę w regionie. Łódzcy pracodawcy pokazali, że nie tylko dostosowali się do „nowej rzeczywistości”. Znaleźli także sposób na polepszenie swoich wyników i rozwój biznesu. W 2022 roku obserwujemy dalszy wzrost aktywności rekrutacyjnej w wielu branżach, w szczególności IT oraz SSC/BPO

– komentuje Piotr Dziedzic, Senior Director, Michael Page.

Poniżej znajdziesz pełny raport z tego wydarzenia

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password