app2U – aplikacja z ubezpieczeniami dla rowerzystów

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
app2U ludzie na rowerach z telefonem

app2U to nowość na polskim rynku ubezpieczeń. Aplikacja mobilna marki Europa Ubezpieczenia przeznaczona jest dla rowerzystów. Umożliwia zakup ubezpieczenia na czas aktywnego wypoczynku bezpośrednio z poziomu smartfona.

Znany ubezpieczyciel wprowadził na rynek kolejne innowacyjne rozwiązanie. Marka Europa Ubezpieczenia stworzyła aplikację mobilną, która umożliwia zakup ubezpieczenia dla rowerzystów. App2U chroni nie tylko samego rowerzystę, ale także jego jednoślad. Teraz można go zabezpieczyć od kradzieży i zniszczenia zaledwie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Aktywny wypoczynek na rowerze

app2U to rozwiązanie przeznaczone dla osób lubiących aktywnie spędzać czas na wycieczkach rowerowych. Ta forma ruchu cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem, do czego przyczynił się m.in. okres pandemii. Dla wielu wycieczki rowerowe stały się doskonałą odskocznią od przymusowej izolacji, a także świetną okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Rowery stają się także coraz popularniejszym środkiem transportu. Budowa nowych ścieżek i infrastruktury rowerowej wspiera porzucanie samochodów i przesiadanie się na jednoślady w codziennych dojazdach do pracy czy szkoły. Trend ten dostrzega marka Europa Ubezpieczenia, która jest jednym z liderów w zakresie ubezpieczeń aktywnego wypoczynku. W odpowiedzi na rosnące potrzeby Polaków marka przygotowała aplikację app2U.

W ostatnich latach dla wielu z nas korzystanie z roweru – zarówno w formie rekreacyjnej czy w trakcie codziennych dojazdów do pracy – stało się niemal stylem życia. Średnie i duże polskie miasta wypełniły się jednośladami. W Europa Ubezpieczenia prognozujemy, że ten trend będzie się nasilał – szczególnie teraz, kiedy po długim okresie zamknięcia w czasie pandemii będziemy szukali każdej okazji do aktywności na świeżym powietrzu. Stąd wzięła się aplikacja app2U, która jest szyta na miarę rowerzystów

– wskazuje Dominik Marzec z Europa Ubezpieczenia.

Wycieczka rowerowa bezpieczniejsza z app2U

app2U to aplikacja dostępna na smartfony z systemem Android oraz iOS. Zapewnia szybki dostęp do ubezpieczenia dla rowerzystów. Można je wykupić z poziomu swojego telefonu nawet w trakcie wycieczki.

Wśród oferowanych przez aplikację produktów znajdują się:

  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (do 15. tys. zł),
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (do 50 tys. zł),
  • assistance rowerowy,
  • ochrona roweru na wypadek utraty lub zniszczenia.

Ogromną zaletą nowego rozwiązania jest możliwość wykupienia polisy wyłącznie na krótki czas. Minimalny okres ochronny wynosi zaledwie 4 godziny. Dzięki temu nowa usługa może stać się niezwykle przydatna dla rowerzystów dbających o bezpieczeństwo na górskich wycieczkach czy choćby podczas weekendowego wypadu z rodziną.

Niezwykle przydatną opcją jest możliwość ubezpieczenia roweru wyłącznie na wypadek kradzieży. Zawiera się je poprzez przesłanie zdjęcia swojego jednośladu. Rower musi jednak spełniać pewne warunki – powinien mieć mniej niż 5 lat, a cena nowego egzemplarza powinna wynosić od 200 zł do 10 tys. zł. Ponadto z ubezpieczenia mogą skorzystać wyłącznie te osoby, które posiadają odpowiednie zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Polisa obejmuje jednak nie tylko zdarzenia mające miejsce w Polsce, ale w całej Europie.

Zakup polisy w aplikacji app2U wiąże się z ograniczonymi formalnościami. Dzięki temu klienci Europa Ubezpieczenia mogą ubezpieczyć się dokładnie wtedy, gdy tego potrzebują. Zakup polisy zajmuje zaledwie kilkanaście sekund, a ochrona rozpoczyna się w momencie opłacenia składki. Można tego dokonać za pomocą karty płatniczej, PayU oraz BLIK-a.

Podobne wpisy