Na rynku działa już polisa na wypadek przymusowej kwarantanny

Europa Ubezpieczenia po raz kolejny rozszerza swoją ofertę – tym razem o narzędzie przeznaczone dla turystów wyjeżdżających na zagraniczne wakacje. W pakiecie rozwiązań popularnego ubezpieczyciela pojawiła się polisa na wypadek przymusowej kwarantanny.

Polski rynek ubezpieczeniowy dostrzegł potrzeby turystów, którzy podróżują na zagraniczne wakacje. Obecnie z powodu COVID-19 ich wypoczynek w każdej chwili może zostać przerwany. W związku z tym w ofercie Europa Ubezpieczenia pojawiła się polisa na wypadek przymusowej kwarantanny, która znacznie poszerza zakres ochrony oferowanej przez ubezpieczenia turystyczne.

W okresie wakacyjnym Polacy tłumnie ruszyli na wakacje. Choć zagrożenie ze strony COVID-19 nadal istnieje, duża część społeczeństwa udała się na zasłużony wypoczynek. Potwierdzają to wyniki biur podróży, które w pierwszej połowie roku sprzedały niemal 1,5 mln wycieczek. Ich oferta największym zainteresowaniem cieszyła się w maju oraz w czerwcu. Był to nie tylko czas pierwszych letnich upałów, lecz także pierwsze miesiące po poluzowaniu obostrzeń związanych z epidemią.

Niestety nawet wykupienie zagranicznej wycieczki nie jest w stanie zagwarantować udanych wakacji. Na drodze może bowiem stanąć przymusowa kwarantanna lub izolacja. Właśnie z myślą o takich nieprzyjemnych doświadczeniach zasięg polis turystycznych Europa Ubezpieczenia został rozszerzony, a w ofercie marki znalazła się polisa na wypadek przymusowej kwarantanny lub izolacji.

Nie tylko zła pogoda może popsuć urlop; może to także zrobić koronawirus. Nie musimy przy tym chorować na COVID-19. Wystarczy, że będziemy mieli kontakt z osobą chorą i przez to trafimy na przymusową kwarantannę. Dzięki rozszerzeniu zakresu ochrony w ubezpieczeniach podróżnych, dotknięci przez taką niedogodność klienci, mogą liczyć na nasze wsparcie

– mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń podróżnych w Europa Ubezpieczenia.

Polisa na wypadek przymusowej kwarantanny lub izolacji jest dostępna w ubezpieczeniach:

  • ITravel (wariant Comfort i All Inclusive) – można je kupić na stronie internetowej ubezpieczyciela,
  • Travel World (wariant VIP i The Best) – można je kupić w biurach podróży oraz u agentów,
  • Turysta (wariant Komfortowy i Najlepszy) – można je kupić w aplikacji app2U,
  • turystycznym (wariant Rekomendowany Plus i Najlepszy) – jest dostępne dla klientów Rainbow Tours.

Warto zaznaczyć, że dodatkowa ochrona na wypadek kwarantanny lub izolacji nie wiąże się z żadnymi nadprogramowymi opłatami. Jej koszt został już wliczony w cenę wybranych produktów finansowych. Warunkiem skorzystania z ochrony jest otrzymanie skierowania (na kwarantannę albo izolację) od władz sanitarnych kraju, który był celem wycieczki. Rozszerzona ochrona w przypadku ubezpieczenia Travel World i klientów Rainbow Tours jest aktywna już od maja tego roku. Z kolei nabywcy polisy ITravel mogą z niej korzystać od 10 sierpnia.

Turyści w ramach ubezpieczenia mogą liczyć na pokrycie kosztów:

  • zakwaterowania,
  • wyżywienia,
  • transportu powrotnego do Polski.

Suma wszystkich wydatków nie powinna jednak przekroczyć 2 tys. euro w przypadku ubezpieczenia Travel World oraz 9 tys. zł w przypadku pozostałych produktów ubezpieczeniowych.

Naszą misją jest zapewnienie, by wyjazd na wakacyjny urlop był jak najbardziej komfortowy i nie wiązał się z dodatkowym stresem. Pandemia zmieniła sposób, w jaki podróżujemy i sprawiła, że pojawiły się nowe potrzeby ubezpieczeniowe po stronie turystów. Dlatego monitorujemy sytuację na rynku turystycznym i dopasowujemy zakres ochrony w ubezpieczeniach podróżnych do nowych ryzyk, związanych z COVID-19

– mówi Tomasz Janas.

Polisy pandemiczne w ofercie Europy

Polisa na wypadek kwarantanny albo izolacji nie jest jedynym produktem, który pojawił się w ofercie Europa Ubezpieczenia ze względu na pandemię. Już w połowie ubiegłego roku ubezpieczenia turystyczne tej marki zostały wzbogacone o tzw. klauzulę covidową. To narzędzie, które zapewnia ochronę finansową w przypadku zakażenia koronawirusem w czasie zagranicznego wyjazdu. Polisa dotyczy m.in. wsparcia w podróży czy pokrycia kosztów leczenia.

Ryzyko zachorowania na COVID-19 lub rezygnacji z wyjazdu z uwagi na zachorowanie uwzględniają także Koszty Rezygnacji, a także wyższy wariant polisy „100% Max”. Osoby, które zakupiły niższy wariant polisy, także mogą skorzystać z dodatkowej ochrony, jednak muszą w tym celu opłacić dodatkową składkę.

Wprowadzając do oferty tak innowacyjne polisy, Europa Ubezpieczenia potwierdza swoją pozycję jednego z liderów polskiego rynku ubezpieczeń turystycznych. Już w 2019 roku z usług tej marki skorzystało ponad 1,6 mln osób.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password