Revolut wchodzi na rynek indyjski

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
revolut karta

Popularna aplikacja finansowa Revolut wchodzi na rynek indyjski. W ciągu kilku najbliższych kilku lat stworzy tam około 300 miejsc pracy. Marka wyznaczyła już osobę, która obejmie stanowisko prezesa tamtejszego biura.

Paroma Chatterjee otrzymała nominację do roli prezesa Revolut w Indiach. Obsadzenie nowego stanowiska związane jest z wkroczeniem marki na nowy rynek. Po wejściu do Singapuru oraz Australii w 2019 r., a także do USA i Japonii w 2020 r., Revolut wchodzi na rynek indyjski. Ponadto aplikacja finansowa zamierza w krótkim czasie rozszerzyć swoją działalność również na Amerykę Południową. W jej planach jest także wzmocnienie obecności w rejonie Azji oraz Pacyfiku.

Revolut stawia na światową ekspansję

Revolut podbija serca i portfele milionów osób na całym świecie. Z aplikacji do wygodnych płatności korzysta już ponad 15 milionów użytkowników, z czego milion w samej Polsce. W Krakowie znajduje się także jedno z największych zagranicznych biur marki. W tej chwili zatrudnionych jest w nim niemal 800 pracowników, a firma już szuka kandydatów do obsadzenia kolejnych 200 stanowisk. Wejście Revoluta na rynek indyjski to kolejny krok w kierunku jego globalnej ekspansji.

W ciągu najbliższych 5 lat Revolut zamierza zrealizować w Indiach wielomilionowe inwestycje. Mówi się o stworzeniu 300 nowych miejsc pracy, które uzupełnione zostaną najlepszymi talentami z zakresu HR, finansów czy marketingu. Już teraz Revolut obsadził kluczowe stanowiska na nowym rynku. Firma posiada szefa operacji oraz szefa działu prawnego, a od niedawna także prezesa.

Indie to ogromny zasób talentów, dobrze wykształceni kandydaci z wielu specjalizacji, biegle posługujący się obcymi językami. Chcemy wykorzystać ich wsparcie w dalszej geograficznej ekspansji

– podkreśla Nik Storonski, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Prezes Revolut w Indiach

Prezesem Revolut na rynku indyjskim została Paroma Chatterjee. Szefowa tworzonego właśnie biura posiada bogate doświadczenie w zakresie kierowania dynamicznie rozwijającymi się podmiotami branży fintech oraz consumer tech. Pracowała m.in. w firmie Lendingkart, której działalność dotyczy finansów dla firm, a także w firmie Airtel Money, która działa w sektorze płatności online. Paroma Chatterjee cieszy się dużym uznaniem na rynku indyjskim. Dowodzi tego miejsce w Top 25 Kobiet Liderek branży Fintech w Azji w 2020 r.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wielu sukcesom w branży fintech i consumer tech, Paroma jest idealną osobą aby kierować naszym biznesem w Indiach. To dla nas kolejny krok w tworzeniu globalnej aplikacji finansowej. Chcemy pomóc ludziom w Indiach lepiej zarządzać swoimi finansami i korzystać z usług, jakie mają już do dyspozycji nasi klienci w Europie, USA, Australii, Singapurze i Japonii

– powiedział Nik Storonski, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Paroma Chatterjee ma kierować działaniami lokalnego zespołu. Będzie odpowiadać za opracowanie i wdrożenie strategii biznesowej oraz prawidłowe zarządzanie procesem aplikowania o licencje. W jej obowiązkach będzie leżał także nadzór nad wszelkimi potencjalnymi fuzjami i przejęciami na rynku lokalnym.

Cieszę się dołączając do Revolut i jego niezwykłej historii wzrostu. Nominacja to dla mnie zaszczyt i przywilej, by kierować światowej klasy firmą na rynku, który może być trampoliną do zwiększania skali biznesu. Chcę zbudować najlepszy zespół i pakiet usług dopasowanych do potrzeb milionów konsumentów w Indiach

– powiedziała Paroma Chatterjee, CEO Revolut w Indiach.

Podobne wpisy