Studenckie konto osobiste w Banku Millennium

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
Studenckie konto osobiste w Banku Millennium baner

Koniec września i początek października to dla studentów czas przygotowań do powrotu na uczelnię. To także okres, w którym ta grupa konsumentów najczęściej sięga po studenckie konto osobiste.

Początek jesieni to okres, w którym studenci najczęściej zwracają się w stronę banków. Większość z nich właśnie w tym okresie zakłada studenckie konto osobiste. Z tego powodu to właśnie teraz Bank Millennium postanowił przyjrzeć się sposobom, w jaki bankują studenci.

Nasze analizy pokazują, że wrzesień i październik to czas, kiedy studenci najczęściej zakładają konta. Rachunki studenckie otwierają głównie 20-latkowie. Dla przykładu, w ubiegłym roku pomimo pandemii, średnia liczba kont założonych w październiku była o blisko 40% wyższa niż średnia w pozostałych miesiącach. Jednocześnie liczba kont dedykowanych studentom stale rośnie, aktualnie jest ich o 56% więcej niż 5 lat temu

– mówi Magdalena Jaskóła, kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Jak płacą studenci? Szybko… bo bezgotówkowo

Klienci w wieku od 18 do 26 lat preferują przede wszystkim płatności bezgotówkowe. Średnia liczba takich transakcji wynosi 28 w miesiącu. Studenci bardzo rzadko decydują się na wypłatę gotówki z bankomatu, natomiast o wiele częściej robią przelewy. Każdy z nich wykonuje średnio 5 przelewów miesięcznie o łącznej wartości około 1700 zł.

Studenckie konto osobiste w Millennium Banku to przeznaczone dla osób w wieku od 18 do 26 lat Konto 360°Student. Konto jest zupełnie darmowe dla każdego, kto dokona jednej płatności kartą czy BLIK-iem w miesiącu.

Młodzi ludzie są przyzwyczajeni do rozwiązań szybkich i dostępnych na wyciągniecie ręki. Tak wygląda proces otwierania konta na „selfie”. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aparatem, aby już za chwilę korzystać z konta, również w telefonie dzięki bankowej aplikacji

– mówi Tomasz Brzostowski, kierujący Wydziałem Sprzedaży w Departamencie Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.

Studenckie konto osobiste – jak je założyć?

Rachunek można założyć w bardzo prosty sposób. Cały proces przebiega zupełnie zdalnie – potrzebne jest do tego jedynie zdjęcia dowodu osobistego oraz selfie. Osoby, które posiadają już konto w innym banku, w celu weryfikacji mogą posłużyć się otwartą bankowością. Do potwierdzenia tożsamości wystarczy tylko zalogować się na konto osobiste w innym banku. Z kolei osoby, które preferują kontakt osobisty, mogą wybrać łączony sposób zakładania konta. W tym modelu składają wniosek na stronie internetowej banku, a później podpisują umowę za pośrednictwem kuriera.

Studenckie konto osobiste docenią przeważnie te osoby, które preferują zarządzanie finansami poprzez aplikację mobilną. Sama apka Banku Millennium posiada cały szereg dodatkowych funkcjonalności, które mogą ułatwić życie studenta. Chodzi tu m.in. o możliwość zakupu biletów na komunikację miejską, opłacenia parkingu czy zakupu biletu do kina – wszystko to można zrobić za pomocą telefonu. Ponadto osoby korzystające aktywnie z narzędzia Banku Millennium mogą liczyć na atrakcyjne rabaty i zniżki, a także zwrot części wydatków w programie goodie cashback, co pomoże im zaoszczędzić.

Promocja dla nowych klientów

Z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego Bank Millennium przygotował dla studentów atrakcyjną promocję. Każdy, kto do 8 listopada 2021 r. założy studenckie konto osobiste, może zyskać nawet 250 zł. Na tym jednak nie koniec atrakcji, gdyż bank przewidział także nagrody za polecanie tego rachunku innym.

Nagradzamy zarówno osobę, która poleciła konto – wygenerowała kod oraz osobę, która skorzystała z polecenia, czyli założyła konto. Warunki programu są bardzo proste, zaproszenie do znajomego można wysłać z aplikacji mobilnej banku. Program cieszy się dużą popularnością właśnie wśród młodych osób, które najczęściej wybierają w ramach nagrody kartę upominkową do Zalando, Empiku lub eKartę goodie, którą można zapłacić w każdym sklepie w Polsce

– dodaje Magdalena Jaskóła.

Podobne wpisy