Konto Przekorzystne w Pekao

Opłaty za Konto Przekorzystne w Pekao

Konto Przekorzystne jest jednym z flagowych produktów Banku Pekao SA. Jego największym atutem jest to, że nie wymaga dodatkowych kosztów. Oferta konta skierowana jest do klientów, którzy ukończyli 26 rok życia jednak młodsze osoby również mogą z niego skorzystać. Jeżeli zdecydujemy się na założenie tego konta, wtedy otrzymamy od Pekao bonus w wysokości 200 zł.

Poniżej przygotowaliśmy tabelkę, z której dowiesz się najważniejszych informacji o ewentualnych opłatach związanych z tą ofertą. Zapoznaj się!

Konto Przekorzystne
Otwarcie konta0 zł
Prowadzenie rachunku płatniczego0 zł
Obsługa karty debetowej0 zł
Standardowe przelewy internetowe0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów0 zł2,5% min. 5 zł – opłata za wypłatę z pozostałych bankomatów w kraju2,5% min. 5 zł – opłata za wypłatę z bankomatów zagranicznych
Funkcje dodatkoweaplikacja mobilna PeoPaypłatności zbliżeniowe
Warunek darmowości rachunkuW każdym miesiącu na konto powinno wpłynąć min. 500 zł oraz musimy dokonać min. 1 płatności kartą. W przeciwnym wypadku bank będzie wymagał opłaty w wysokości 3 zł.

Wypłaty gotówki w bankomatach Pekao SA przy użyciu karty debetowej nie wiążą się dodatkowymi opłatami. Pozyskiwanie pieniędzy poprzez bankomaty na terenie Polski, które nie należą Pekao, kosztuje 5 zł – jeżeli jednak w każdym miesiącu na konto wpłynie min. 500 zł oraz dokonamy min. 1 płatności kartą, wtedy dwie pierwsze wypłaty z bankomatów są darmowe. Klienci mają także dostęp do aplikacji mobilnej PeoPay, która daje możliwość korzystania z konta i zarządzania swoimi środkami w komfortowy sposób.

Opłaty za przelewy w Pekao Konto Przekorzystne

Co trzeba wiedzieć o przelewach środków z pomocą Konta Przekrozystnego? Przelewy wewnętrzne, jak i zewnętrzne nie wymagają żadnych opłat, ustanowienie i realizacja polecenia zapłaty i zlecenia stałego również jest darmowa. Posiadacze konta mają też bezpłatny dostęp do aplikacji bankowości mobilnej PeoPay, która umożliwia płacenie telefonem we wszystkich terminalach zbliżeniowych w kraju i za granicą, robić zakupy przez internet i szybkie przelewanie pieniędzy.

Więcej szczegółów dotyczących dodatkowych kosztów za przelewy znajdziesz w poniższej tabelce.

Konto Przekorzystne
Przelew internetowy0 zł
Przelew w placówce10 zł – przelew wewnętrzny10 zł – przelew zewnętrzny w obrocie krajowym4 zł – przelew zewnętrzny w obrocie krajowym wykonany przez konsultanta
Przelew przez telefon4 zł – przelew wewnętrzny wykonany przez konsultanta
Przelew ekspresowy0,75 proc. min. 70 zł max. 400 zł
Przelew SWIFT22 zł
Przelew SEPA9,90 zł
Przelew SORBNETBank nie realizuje przelewu SORBNET

Promocje za założenie konta w Pekao

Bank Pekao w przypadku Konta Przekorzystnego oferuje swoim klientom kilka naprawdę interesujących promocji! Różne bonusy występują też przy innych ofertach tego banku – to ogromny atut, który w dużym stopniu wpływa na pozyskiwanie nowych klientów oraz umacnianie swojej pozycji na rynku. Na jakie promocje możemy liczyć? Poniżej wymieniliśmy je wszystkie!

Konto Przekorzystne – promocje
200 zł za założenie konta za pomocą selfie, 4 miesiące aktywności i spełnienie pozostałych warunków.100 zł za założenie konta w oddziale, miesięczną aktywność i spełnienie pozostałych warunków.Zniżki do 30% w programie Galeria Rabatów.Za polecenie Konta Przekorzystnego można zyskać nawet 1500 zł.

Aplikacja mobilna PeoPay

Aplikacja PeoPay to nowoczesne narzędzie stworzona przez Pekao SA dla wszystkich klientów. Dzięki niej w wygodny sposób można kontrolować swoje finanse i korzystać z wielu przydatnych funkcji takich, jak:

 • wykonywanie standardowych przelewów internetowych.
 • dokonywanie przelewów BLIK na telefon.
 • dostęp do salda i historii rachunku.
 • dostęp do produktów takich jak kredyty czy lokaty.
 • logowanie przez czterocyfrowy PIN.
 • płatności w sklepie telefonem.
 • aktualne oferty banku.
 • bezpośredni kontakt z infolinią.

PeoPay można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Do zalogowania się w aplikacji potrzebny będzie numer klienta oraz hasło tymczasowe otrzymane SMS-em w momencie aktywacji.

Jak założyć Konto Przekorzystne w Pekao?

To naprawdę prosty proces, który nie zajmie nam wiele czasu. Wystarczy, że zastosujesz się do naszego poradnika krok po kroku, z którego dowiesz się, jak najszybciej założyć Konto Przekorzystne za pośrednictwem strony internetowej Banku Pekao. Jak otworzyć rachunek bankowy w tym banku?

 • Wypełnij formularz informacyjny i wyślij wniosek.
 • Zaczekaj na telefon od konsultanta banku.
 • Zaakceptuj warunki oferty i podpisz umowę.
 • Zaczekaj na aktywację konta.

W razie jakichkolwiek problemów lub pytań związanych z założeniem Konta Przekorzystnego, warto skontaktować się z konsultantami, którzy z pewnością wytłumaczą nam wszelkie wątpliwe kwestie i pomogą otworzyć rachunek bankowy.

Zalety:

 • darmowe założenie i prowadzenie konta bankowego,
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów na terenie Polski,
 • brak opłat związanych z obsługą karty debetowej,
 • nawet 200 zł bonusu za założenie Konta Przekorzystnego,
 • darmowy dostęp do bankowości mobilnej.

Wady:

 • konieczność miesięcznego zasilenia konta w wysokości min. 500 zł.

Przegląd recenzji

Ocena redakcji - 8/10

Szczegóły

Przed podjęciem decyzji o założeniu Konta Przekorzystnego w Banku Pekao SA, najpierw powinniśmy przeanalizować wszystkie pozytywne i negatywne kwestie dotyczące tej oferty. Zapoznaj się ze wadami i zaletami tego konta i przekonaj się, czy jest dostosowane do twoich potrzeb!

8 Świetnie!

2 komentarze

 • fff Reply

  23 kwietnia, 2021 to 10:47

  Można jakiś regulamin dot. 200zł bonusu ? W ofercie i na stronie pekao nie ma takiej promocjii za konto przekorzystne…

 • Jola Reply

  23 kwietnia, 2021 to 15:13

  Aby otrzymać 200 zł premii, należy:
  – do 31.05.2021 r. otworzyć Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z kartą i aplikacją mobilną PeoPay,

  informacja ze strony banku – stopka pekao.com.pl/konto-osobiste/

  linki do regulaminów masz też w tej samej stopce

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password