Nest Konto w Nest Bank

Opłaty za Nest Konto w Nest Bank

Nest Konto jest bezwarunkowo darmowe do typowych zastosowań. Nie mamy tu typowego dla innych banków kryterium dokonania określonej liczby transakcji miesięcznie ani konieczności zapewnienia miesięcznych wpływów na konto.

Nest Konto
Prowadzenie rachunku płatniczego0 zł
Obsługa karty debetowej0 zł
Przelewy internetowe0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów0 zł
Dodatkowe funkcjeaplikacja mobilnapłatności telefonemNest Skarbonka
Warunek darmowości rachunkuNestKonto jest bezwarunkowo darmowe dla wszystkich użytkowników.

Opłaty za przelewy w Nest Banku

Zwykły przelew internetowy jest w Nest Banku całkowicie darmowy. To obecnie standard na rynku, więc darmowość akurat tego typu przelewu nie dziwi. Przewagą Nest Banku jest natomiast darmowy przelew SEPA oraz bardzo tani przelew natychmiastowy, który kosztuje zaledwie złotówkę. Nest Bank korzysta z przelewów natychmiastowych od BlueCash zamiast typowego Express Elixir. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Przelewy na NestKoncie
Internetowy zwykły0 zł
BLIKbrak obsługi BLIK
Natychmiastowy1 zł
SEPA w EUR0 zł
W walucie obcej lub przelew zagraniczny (SWIFT)15 zł

Promocje za założenie konta w Nest Banku

NestBank dla nowych klientów przygotował ofertę bardzo wysoko oprocentowanej lokaty. W ciągu 30 dni od założenia konta mamy możliwość założenia Nest Lokaty Witaj, którą można założyć na okres 3 lub 6 miesięcy z kwotą od 1 do 10 tysięcy złotych. Jej oprocentowanie wynosi aż 4% w skali roku. Aby otrzymać promocyjną lokatę należy zapewnić przelew wynagrodzenia na otwarte Nest Konto w wysokości co najmniej 1000 zł.

Kolejną zachętą do otworzenia konta jest możliwość otrzymania kredytu odnawialnego bez prowizji. Warunkiem promocji, podobnie jak przy promocyjnej lokacie, jest zapewnienie regularnych wpływów na konto w wysokości przynajmniej 10% wartości limitu. Maksymalna wartość kredytu odnawialnego na dobry start wynosi 30 tys. złotych.

Aplikacja mobilna Nest Bank

Aplikacja mobilna Nest Banku w sklepie Play cieszy się bardzo dobrą opinią użytkowników. Cenią sobie jej niezawodność i prostotę. Korzystanie z bankowości internetowej za pośrednictwem aplikacji jest wygodniejsze, niż robienie tego samego z poziomu przeglądarki i, dzięki logowaniu biometrycznemu, zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. Aplikacja zapewnia m.in. następujące funkcjonalności:

 • Darmowe powiadomienia o wpływach na rachunek i operacjach na koncie.
 • Kupowanie usług z poziomu aplikacji (np. biletów autobusowych, uiszczanie opłat parkingowych).
 • Dostęp do produktów banku.
 • Dostęp do produktów takich jak kredyty czy lokaty.
 • Płatności mobilne przez Google Pay.
 • Składanie wniosków o świadczenie 500+ i innych.
 • Mapa placówek banku i bankomatów.
 • Logowanie przez odcisk palca.
 • Możliwość wykonania przelewu i wszelkich innych normalnych działań na koncie.

Jak założyć Nest Konto w Nest Banku

Konto w Nest Banku można założyć na aż cztery sposoby. Najszybszy z nich to otworzenie rachunku przez przelew. Wystarczy wypełnić wniosek i potwierdzić swoją tożsamość wykonując przelew w wysokości 1 zł z konta w innym banku. Dzięki temu konto możemy otworzyć już w 15 minut.

Drugi sposób to otworzenie konta przez kuriera. Po złożeniu wniosku online w ciągu 3 dni roboczych odwiedzi nas kurier, który potwierdzi tożsamość i przedstawi umowę do podpisu. Taki sposób otwierania konta zajmuje do 5 dni.

Trzeci sposób to złożenie wniosku online, ale podpisanie umowy w oddziale. Czwarty to tradycyjna metoda, czyli otwarcie konta bezpośrednio w oddziale. W każdym z przypadków konieczne będzie posiadanie i okazanie dowodu osobistego.

Zalety i wady Nest Konta

Nest Konto wyróżnia się na rynku całkowitą, bezwarunkową darmowością dla wszelkich typowych zastosowań. To niewątpliwie olbrzymia zaleta dla olbrzymiej części klientów, którzy nie chcą czuć się zobowiązani do używania konta czy przelewania na nie wynagrodzenia. Inną istotną zaletą konta w Nest Banku jest możliwość założenia go w zaledwie kilkanaście minut dzięki weryfikacji tożsamości przez przelew. Do wad banku należy zaliczyć brak możliwości uniknięcia opłat za przewalutowanie.

Zalety:

 • Brak opłat za prowadzenie rachunku.
 • Brak opłat za kartę debetową.
 • Darmowe wszystkie bankomaty w całej Polsce.
 • Promocyjna lokata z oprocentowaniem wynoszącym 4%.
 • Możliwość założenia konta całkowicie online.
 • Limit odnawialny od ręki.
 • Darmowe przelewy SEPA.

Wady:

Przegląd recenzji

Ocena redakcji - 7/10

Szczegóły

Nest Bank to stosunkowo młoda instytucja, która nie należy do potentatów polskiego rynku bankowego. To dziwi, bo Nest Konto to idealny produkt dla bardzo szerokiej grupy klientów. Ten rachunek jest całkowicie i bezwarunkowo darmowy przy niemal wszystkich normalnych operacjach, takich jak wypłaty z wszystkich bankomatów na świecie czy nawet przelewów europejskich SEPA. Sprawdź jak wygląda Nest Konto.

7 Dobrze!

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password