Co to jest przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny to sposób potwierdzenia swojej tożsamości. Stosowany jest zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i banki. Pożyczkodawcy wykorzystują przelew do sprawdzenia danych pożyczkobiorcy. W bankach z kolei przelew weryfikacyjny służy do aktywacji nowo założonego konta bankowego przez klienta.

Przelew weryfikacyjny to standardowa procedura, która pozwala stwierdzić, czy pod dane wskazane we wniosku pożyczkowym nie podszywa się oszust. Kradzież danych osobowych oraz dokumentów to wciąż często występujące zjawisko. Aby zapobiec wykorzystaniu nielegalnie zdobytych informacji, firmy pożyczkowe oraz banki udzielające pożyczek stosują weryfikację tożsamości. Przelew należy wykonać w wysokości 1 gr lub 1 zł na konto pożyczkodawcy. Im mniej formalności trzeba dopełnić podczas ubiegania się o dodatkowe pieniądze, tym ważniejsza jest weryfikacja danych osobowych klienta.

Weryfikacja za pomocą przelewu złotowego czy groszowego jest najpopularniejszym sposobem potwierdzenia swojej tożsamości. Stosowana jest przez pożyczkodawców od wielu lat. Warto jednak wspomnieć, że na rynku dostępne są również pożyczki bez przelewania grosza. Czy to oznacza, że klienci nie muszą potwierdzać swoich danych? Nic bardziej mylnego. W przypadku każdego rodzaju pożyczki online wymaga się od klienta weryfikacji jego danych. Firmy stosują w tym celu różne metody.

Aby wykonać przelew weryfikacyjny, nie trzeba spełniać wiele wymagań. Przede wszystkim klient firmy pożyczkowej powinien mieć ukończone 18 lat i prowadzić własny rachunek bankowy. Jest to ważne, dlatego że weryfikacja danych musi odbyć się z konta osoby, która rzeczywiście wnioskuje o pożyczkę. Nie możemy dokonać płatności z rachunku osoby trzeciej (możemy z niego spłacić później pożyczkę).

Koszt przelewu weryfikacyjnego

Przelew weryfikacyjny potwierdza, że osoba, która go wykonała, jest właścicielem danego rachunku bankowego. Przelew nie jest dodatkowo płatny. Należy przekazać pożyczkodawcy jedynie taką kwotę, której wymaga. To, jak wysoki musimy zrobić przelew, zależy od polityki firmy pożyczkowej, w której składamy dokumenty. Przelew weryfikacyjny wynosi 1 gr, 10 gr lub 1 zł. Wartość ta nie jest zwykle zwracana klientowi. Kwota przelewu potwierdzającego tożsamość nie jest wysoka, ponieważ ma służyć weryfikacji danych, a nie zarobkowi.

Nie powinniśmy obawiać się przelewu weryfikacyjnego. Jest to taka sama płatność jak ta, którą robimy za rachunki czy inne usługi. Jeśli wszystkie dane podane we wniosku pożyczkowym się zgadzają, przelew przyspieszy procedurę wypłaty pieniędzy z pożyczki na dowód.

Jak zrobić przelew weryfikacyjny?

Aby poprawnie wykonać przelew weryfikacyjny, należy najpierw zalogować się do bankowości mobilnej. W tym celu posłuży nam login i hasło nadane podczas zakładania rachunku. Następnie wystarczy przejść do formularza tradycyjnego przelewu online i wypełnić go danymi firmy pożyczkowej. Musimy wskazać:

Aby poprawnie wykonać przelew weryfikacyjny, należy najpierw zalogować się do bankowości mobilnej. W tym celu posłuży nam login i hasło nadane podczas zakładania rachunku. Następnie wystarczy przejść do formularza tradycyjnego przelewu online i wypełnić go danymi firmy pożyczkowej.

Musimy wskazać:

  • dokładny numer konta, na które ma trafić przelew weryfikacyjny;
  • nazwę odbiorcy (nazwa firmy pożyczkowej);
  • adres odbiorcy (opcjonalnie);
  • tytuł przelewu (tutaj należy podać informacje uzyskane od pożyczkodawcy);
  • kwotę przelewu (1 gr, 10 gr lub 1 zł).

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password