Pożyczka na remont

Zastanawiasz się nad podjęciem kredytu na remont mieszkania lub pożyczki na remont domu? Nie wiesz, po które z tych rozwiązań sięgnąć? Niestety wśród mnogości ofert dostępnych na polskim rynku finansowym bardzo trudno znaleźć tę najlepszą. Z pomocą w tego typu kłopotach przychodzą eksperci Banking Magazine! Podpowiedzą Ci, z którego zobowiązania warto obecnie skorzystać.

Niestety trudna sytuacja gospodarcza oraz rosnące ceny produktów i usług sprawiają, że Polakom bardzo trudno jest odłożyć jakiekolwiek oszczędności. Zbieranie funduszy na prace remontowe często schodzi na dalszy plan wobec wydatków dnia codziennego. Nadprogramowe środki zawsze bardzo szybko się rozchodzą – zazwyczaj na pokrycie różnych niespodziewanych kosztów, takich jak naprawa samochodu. Tymczasem regularne wykonywanie prac remontowych jest niezwykle ważne, nie tylko z estetycznego punktu widzenia. Remont umożliwia dostosowanie domu do własnych potrzeb mieszkaniowych, dzięki czemu żyje się w nim po prostu wygodniej. Rozwiązaniem problemu z brakiem gotówki jest kredyt lub pożyczka na remont mieszkania. Tego typu produkty finansowe zapewniają wygodny dostęp do dodatkowych funduszy, które można wydać na dowolny cel.

Kredyt na remont mieszkania – dlaczego go zaciągamy?

Kredyt na remont mieszkania czy domu bardzo często jest postrzegany jako jedyny sposób na zdobycie środków potrzebnych do sfinansowania tego rodzaju wydatków. Dzięki pozyskanym funduszom można na przykład pokryć koszt zakupu farb, niezbędnych narzędzi czy nowych elementów wyposażenia. Kredyt na remont mieszkania to równie często jedyne źródło gotówki potrzebnej do wynajęcia ekipy specjalistów, którzy wykonają niezbędne prace naprawcze w naszym domu. Nie należy również zapominać, że dodatkowy zastrzyk pieniędzy może pokryć niezbędne koszty administracyjne związane z remontem. Ułatwi między innymi pozyskanie niezbędnych urzędowych zezwoleń, których wymaga na przykład budowa garażu czy balkonu.

Pożyczka na remont – dlaczego jest potrzebna?

Oferta firm pozabankowych to doskonałe rozwiązanie na chwilowy brak gotówki czy przejściowe kłopoty finansowe. Z pomocą chwilówki klient może pokryć niespodziewane wydatki, na przykład koszt naprawy samochodu czy wymiany zepsutej pralki. Pożyczka pozabankowa na remont umożliwia zdobycie finansowania tu i teraz. To właśnie ta szybkość jest jedną z największych zalet takiego rozwiązania.

Pożyczka pozabankowa to doskonałe rozwiązanie w momencie, kiedy prace remontowe są już rozpoczęte, a nam nagle zabraknie pieniędzy. Pożyczki na remont cechuje skrócony proces wnioskowania oraz ograniczona liczba formalności. Dzięki temu gotówkę otrzymujemy błyskawicznie, nierzadko nawet w ciągu godziny od złożenia wniosku. W ten sposób remont nie łapie żadnych przestojów, a prace mogą posuwać się dalej bez żadnych przeszkód.

Klienci korzystający z tego typu rozwiązań chwalą również prostotę oraz wygodę procesu ubiegania się o dodatkowy zastrzyk gotówki. Wniosek o pożyczkę można wypełnić o każdej porze dnia i nocy w zaciszu własnego domu. Środki natomiast pojawiają się na koncie pożyczkobiorcy zazwyczaj jeszcze tego samego dnia. Tak elastyczny dostęp do dodatkowego finansowania może okazać się niezastąpiony w przypadku przedłużającego się remontu czy nagłych kosztów z nim związanych.

Pożyczki na remont – oferta

Pożyczki pozabankowe oferowane są w szerokim spektrum kwot. Dzięki tego typu produktom finansowym można pozyskać m.in. niewielki zastrzyk gotówki w wysokości kilkuset złotych do załatania dziury w remontowym budżecie. Obecnie firmy pożyczkowe coraz częściej oferują swoim klientom zdecydowanie wyższe sumy, dzięki czemu ich produkty mogą być ciekawą alternatywą dla kredytów bankowych. Z pomocą pożyczkodawców można bowiem pozyskać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tego typu suma z pewnością wystarczy na przeprowadzenie generalnego remontu kuchni, sypialni czy łazienki. Ponadto w ofercie polskich pożyczkodawców znajdują się m.in. pożyczki krótkoterminowe na okres od kilku do kilkudziesięciu dni, a także pożyczki ratalne, których spłatę można rozłożyć nawet na kilka lat.

Ogromna rozpiętość kwot i okresów kredytowania pozwala samodzielnie dostosować warunki pożyczki pozabankowej do własnej sytuacji finansowej. W ten sposób wysokość raty zostaje dopasowana do możliwości klienta, a on sam otrzymuje zobowiązanie dokładnie na miarę swoich potrzeb. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć problemów ze spłatą pożyczki i oddalić od siebie ryzyko wpadnięcia w spiralę kredytową. Elastyczność w wyborze warunków zobowiązania zapewnia firmom pożyczkowym dużą przewagę nad bankami i sprawia, że w nagłych potrzebach gotówki Polacy coraz częściej zwracają się właśnie do tego typu firm.

Pożyczka na remont czy kredyt?

zdjęcie Rafała Tomkowicza, redaktora naczelnego
Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny

Część osób rozważa skorzystanie z oferty firm pożyczkowych, ponieważ w banku spotkały się z odmową udzielenia dodatkowego finansowania. Banki mają bowiem dużo bardziej rygorystyczne zasady w kwestii przyznawania kredytów na remont domu czy mieszkania niż firmy pożyczkowe. Ich klienci muszą spełniać określone wymogi w zakresie zdolności kredytowej. Firmy pożyczkowe podchodzą do konsumentów dużo bardziej elastycznie. Zobowiązania w niższych kwotach udzielane są nawet na dowód osobisty, dzięki czemu klienci nie muszą się borykać z masą skomplikowanych formalności i wydłużonym czasem oczekiwania na gotówkę.

Polskie społeczeństwo z rezerwą podchodzi do firm pozabankowych, ponieważ obawia się z ich strony oszustwa. Tymczasem istnieją proste sposoby na sprawdzenie wiarygodności i legalności wybranej firmy pożyczkowej. Jednym z nich jest zwrócenie uwagi na przestrzeganie przez markę Zasad Odpowiedzialnego Pożyczania, co poświadcza Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy Loan Magazine. Firmy posiadające ten tytuł działają uczciwie i z troską o kondycję finansową swoich klientów.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password