PKO Konto za ZERO w PKO BP

Opłaty za PKO Konto za ZERO w PKO BP

PKO Konto za ZERO, jak sama nazwa wskazuje, to konto darmowe. Samo prowadzenie konta nic nie kosztuje. Należy jednak pamiętać, aby wykonać minimum 5 transakcji bezgotówkowych (bez przelewów) kartą lub przez numer BLIK w okresie rozliczeniowym. W przeciwnym wypadku opłata za kartę wyniesie 10 zł.

PKO Konto za Zero
Prowadzenie rachunku płatniczego0 zł
Obsługa karty debetowej0 zł / 10 zł
Standardowe przelewy internetowe0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów0 zł / 10 zł / 3 proc., nie mniej niż 10 zł
Dodatkowe funkcjeBLIKaplikacja mobilna IKOserwis internetowy iPKOpłatności zbliżeniowemożliwość prowadzenia jako konto wspólne
Warunek darmowości rachunkuDokonanie minimum 5 transakcji bezgotówkowych (nie licząc przelewów) lub przez BLIK w okresie rozliczeniowym. Inaczej opłata wynosi 10 zł.

Wypłaty gotówki w bankomatach PKO BP S.A. przy użyciu karty debetowej lub BLIK są darmowe. Pozyskiwanie pieniędzy poprzez bankomaty na terenie Polski, które nie należą do PKO BP, kosztuje 0 zł przy użyciu BLIK, jednak korzystając z karty debetowej koszt takiej operacji to 10 zł. Cena wypłat w oddziałach innych banków, urzędach pocztowych lub punktach świadczących usługi wypłaty gotówki w terminalu płatnicznym to 3 proc. wartości transakcji, jednak nie mniej niż 10,00. Klienci mają także dostęp do aplikacji mobilnej IKO czy serwisu internetowego iPKO, które umożliwiają korzystanie z konta w nowoczesny sposób i pozwalają na wygodne zarządzanie swoimi finansami.

Opłaty za przelewy w PKO Konto za Zero

W przypadku wykonywania przelewów z konta PKO Konto za Zero bardziej opłacalne jest korzystanie z bankowości elektronicznej, ponieważ wtedy wszystkie zwykłe przelewy internetowe, przelewy SEPA w trybie zwykłym i te przy użyciu BLIK są darmowe. Jeśli chodzi o zlecenie przelewu natychmiastowego, poprzez IKO lub serwis iPKO, opłata za jeden przelew wynosi 4,99 zł. Korzystnie wychodzi także zlecanie przez internet przelewów w walucie obcej lub przelewów zagranicznych SWIFT – za jeden transfer gotówki klienci płacą 25 zł.

Przelewy na koncie PKO Konto za Zero
Internetowy zwykły0 zł
BLIK0 zł
Natychmiastowy4,99 (bankowość elektroniczna),11,99 (w oddziale PKO BP SA lub za pośrednictwem usługi bankowości telefonicznej)
SEPA (tryb zwykły)10,00 zł (w oddziale PKO BP SA lub za pośrednictwem bankowości telefonicznej)0,00 zł (bankowość elektroniczna)
W walucie obcej lub przelew zagraniczny (SWIFT)50 zł (w oddziale PKO BP S.A. lub za pośrednictwem bankowości telefonicznej)25 zł (bankowość elektroniczna)

Trzeba jednak ponieść dużo wyższe koszty, jeśli przelewy zlecane są w oddziale PKO lub za pośrednictwem bankowości telefonicznej. W przypadku tych natychmiastowych transferów opłata wynosi 11,99 zł. Niewiele mniej trzeba zapłacić za operację typu SEPA w trybie zwykłym – 10 zł. Największym obciążeniem obarczone są przelewy w walucie obcej lub przelewy zagraniczne, które kosztują 50 zł za jedną transakcję.

Promocje za założenie konta w PKO BP

Niestety, bank PKO BP nie wypłaca nagród pieniężnych za otwarcie Konta za Zero. Z drugiej strony jednak oferuje wiele dodatkowych promocyjnych usług sprawiających, że warto skorzystać z oferty tej instytucji finansowej.
Na początek trzeba wspomnieć, że przypisana do rachunku karta debetowa ma funkcję wielowalutową. Dzięki temu możliwe staje się otwarcie subkonta walutowego i płacenie bez przewalutowania, również przez internet. Dla korzystających z PKO Konta za Zero bank aktywował debet do 1 000 zł bez odsetek przez 30 dni, a także usługę Autooszczędzanie, która pozwala na odłożenie określonej wartości dostępnych środków przy każdorazowej transakcji bezgotówkowej.

Co więcej, dla osób ceniących swój czas istnieje możliwość stworzenia Profilu Zaufanego, który znacznie skraca czas załatwiania wielu spraw urzędowych.

Należy także zaznaczyć, iż klienci posiadający PKO Konto za Zero mogą dokupić 1 z 3 dostępnych wariantów ubezpieczenia od NNW i śmierci, ze stosunkowo niskimi opłatami (od 20 do 30 zł miesięcznie, w zależności od wybranej opcji).

Aplikacja mobilna IKO

IKO to nowoczesna aplikacja mobilna stworzona przez PKO BP dla wszystkich klientów tego banku. Dzięki niej w wygodny sposób można kontrolować swoje finanse i korzystać z wielu przydatnych funkcji takich, jak:

 • Przelewy BLIK na telefon.
 • Wykonywanie standardowych przelewów internetowych.
 • Dostęp do salda i historii rachunku.
 • Dostęp do produktów takich jak kredyty czy lokaty.
 • Uiszczenie opłaty za miejsce parkingowe.
 • Możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej.
 • Wirtualny kantor z tabelą kursów walut.
 • Logowanie przez czterocyfrowy PIN.
 • Płatności w sklepie telefonem.
 • Aktualne oferty banku.
 • Bezpośredni kontakt z infolinią.

Oprócz IKO klienci mogą logować się do iPKO, które jest narzędziem funkcjonującym z poziomu przeglądarki internetowej – posiada takie same funkcje, jak mobilna aplikacja.

Jak założyć PKO Konto za Zero w PKO BP

PKO Konto za Zero w PKO BP można założyć przez internet, w aplikacji mobilnej IKO lub bezpośrednio w oddziale banku. W przypadku otwierania konta przez internet i za pośrednictwem aplikacji, należy wprowadzić wymagane dane i przeczytać wysłaną przez bank wiadomość e-mail na wskazany przez klienta adres. PKO wysyła umowy w formie papierowej do domu, dlatego po udzieleniu przez bank zgody na otwarcie konta należy poczekać na kontakt od kuriera, który dostarczy niezbędne do podpisu dokumenty. Ostatni krok to aktywacja konta przez IKO lub iPKO. Instrukcji dotyczącej aktywacji rachunku bankowego udzielają pracownicy banku (w przypadku załatwiania formalności w placówce) lub są one zawarte razem z umową dostarczoną przez kuriera. Od tej pory można cieszyć się atrakcyjnym darmowym kontem od PKO.

Zalety i wady konta PKO Konto za Zero

PKO Konto za ZERO to główny produkt dla klientów indywidualnych dostępny w ofercie banku, który cieszy się dużą popularnością. W tym wypadku na uwagę zwraca szereg dostępnych dodatkowych usług, niskie opłaty lub ich brak w przypadku korzystania z konta przez iPKO lub IKO, a także możliwość stworzenia Profilu Zaufanego. Z drugiej strony oferta ta nie jest raczej skierowana do osób starszych (np. emerytów), gdyż filarem Konta za Zero są aplikacje internetowe i mobilne – może to być dla nich po prostu zbyt skomplikowane.

Zalety:

 • Brak opłat za prowadzenie rachunku
 • Darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce przez BLIK
 • Wygodna aplikacja mobilna IKO
 • Możliwość wykupienia taniego ubezpieczenia w trzech wariantach
 • Usługa Autooszczędzanie
 • Opcja stworzenia Profilu Zaufanego

Wady:

 • Osoby starsze mogą mieć problem z obsługą IKO i iPKO
 • Jeśli nie spełnimy warunków użytkowania karty za darmo, to opłaty wynoszą 10 zł miesięcznie
 • Nieopłacalne, jeżeli dokonujemy przelewów w placówce banku lub poprzez bankowość telefoniczną

Przegląd recenzji

Ocena redakcji - 7/10

Szczegóły

PKO BP jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych banków w Polsce. W tej założonej w 1919 roku instytucji finansowej dużym powodzeniem cieszą się konta bankowe dla klientów indywidualnych. Na szczególną uwagę zasługuje jednak PKO Konto za Zero. Jest to uzasadnione, ponieważ ta oferta PKO to rozwiązanie nowoczesne, a przede wszystkim korzystne. Sprawdź więc, dlaczego warto otworzyć konto w najlepszym banku w Polsce 2019, według brytyjskiego czasopisma The Banker.

7 Dobrze!

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password