SIGNIUS umożliwi zakup podpisów kwalifikowanych dla kontrahentów

SIGNIUS to marka oferująca innowacyjne rozwiązania umożliwiające zdalne podpisywanie dokumentów. Teraz firma uruchomiła nową usługę, dzięki której można opłacić kontrahentowi możliwość skorzystania z podpisu kwalifikowanego.

SIGNIUS jest dostawcą narzędzi pozwalających na zdalne zawieranie umów. Obecnie firma zdecydowała się wzbogacić swoją ofertę o jeszcze jedną usługę. To unikatowa na skalę kraju możliwość opłacania podpisu kwalifikowanego jednej stronie umowy przez stronę drugą (zlecającą). To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku. Innowacyjna usługa podpisu kwalifikowanego, który można zupełnie za darmo, to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla firm z sektora MŚP.

Podpis poprzez SIGNIUS Professional – jak to wygląda w praktyce?

Za pośrednictwem platformy SIGNIUS Professional osoba, która zleca podpisanie dokumentów, może zapłacić za podpisy kwalifikowane swoich kontrahentów czy pracowników. Zlecający może zatem samodzielnie wskazać osobę, której zapewni dostęp do podpisu kwalifikowanego. Równocześnie musi także wskazać horyzont czasowy, w jakim osoba ta będzie mogła posługiwać się podpisem.

W ofercie SIGNIUS znajduje się m.in. pakiet składający się z pięciu podpisów. Ważność takiego pakietu wynosi od 1 godziny do nawet dwóch lat od momentu złożenia pierwszego podpisu. Specjaliści marki przewidują, że nowa usługa przyczyni się do rozwoju polskiego biznesu.

Szybsze podpisanie umów przekłada się np. na zwiększenie i przyspieszenie konwersji sprzedaży. Ale to nie wszystko. Możliwość opłacenia złożenia podpisu kwalifikowanego przez drugą stronę jest niezwykle przydatna, a czasem niezbędna, w przypadku zawierania umów z klientem lub nowym pracownikiem

– mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A.

Korzyści dla zlecającego i dla kontrahenta

Za sprawą nowej funkcjonalności platformy SIGNIUS Professional osoby zaproszone do podpisu kwalifikowanego nie poniosą żadnych kosztów za złożenie własnego podpisu na dokumencie. Koszt ten zostanie bowiem wcześniej pokryty przez osobę zlecającą. W pakiecie zawarte jest także sprawdzenie tożsamości podpisującego, które odbywa się na drodze wideoweryfikacji. To właśnie ten proces stanowi podstawę do wydania certyfikatu kwalifikowanego, niezbędnego do złożenia podpisu kwalifikowanego.

Innowacyjne rozwiązanie SIGNIUS pozwala skrócić proces zawierania transakcji, jednak to nie wszystkie korzyści, jakie płyną z jego zastosowania. Ma także pozytywny wpływ na środowisko za sprawą ograniczenia konieczności drukowania i fizycznego przesyłania dokumentów. To zwiększa wygodę użytkowników i przyczynia się do ograniczenia zaśmiecenia środowiska.

Aby skorzystać z tego rozwiązania, nie trzeba instalować żadnej aplikacji. Podpis kwalifikowany składa się na platformie SIGNIUS Professional w trakcie zaledwie jednego procesu.

SIGNIUS nie zwalnia tempa

To nie pierwsze rozwiązanie, które ma ułatwić życie użytkownikom platformy. Kilka miesięcy temu marka wprowadziła do swojej oferty m.in. możliwość pokrywania kosztów podpisu zaawansowanego przez zlecających. Dzięki tej usłudze zlecający może „udostępnić” swoim kontrahentom podpisy ze swojego pakietu.

Uruchomienie kolejnej funkcjonalności dowodzi, że SIGNIUS nie zamierza zwalniać tempa. Marka cały czas rozbudowuje swoją ofertę, powiększa kadrę i wdraża kolejne wersje językowe. Na przestrzeni ostatnich tygodni platforma stała się dostępna dla obywateli Rosji i Ukrainy, co sprawia, że tożsamość można potwierdzić w SIGNIUS już w pięciu językach.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password