EFL z finansowaniem dla start-upów IT

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój sektora IT. Obecnie jednak wielu młodych przedsiębiorców boryka się z brakiem funduszy na realizację swoich innowacyjnych pomysłów. W tym trudnym pandemicznym czasie EFL przygotował specjalną ofertę właśnie z myślą o nich.

W czasie pandemii sektor rozwiązań IT zdecydowanie urósł w siłę. To zatem najlepszy czas na rozwijanie własnego biznesu opartego o nowoczesne technologie. Z myślą o młodych przedsiębiorcach, którzy zakładają swoje pierwsze firmy, EFL przygotował nową ofertę. Dzięki niej będą mogli sfinansować zakup sprzętu elektronicznego oraz samochodów osobowych.

Pandemia niezwykle przyspieszyła wszystkie procesy związane z szeroko rozumianą digitalizacją i na wielu firmach wymusiła radykalną zmianę przyzwyczajeń. Tylko wdrożenie nowych, nieszablonowych rozwiązań jest w naszej ocenie szansą na rozwój startupów działających w branży IT, w której konkurencja jest ogromna. Za każdym rozwiązaniem najczęściej stoi inwestycja, która najczęściej wiąże się z wysokim budżetem

– podkreśla Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

EFL swoją ofertę kieruje do osób, które rozpoczynają działalność na rynku IT. Zapewnienie im wygodnego dostępu do finansowania to nie tylko wsparcie w realizacji planów biznesowych. To także działanie wspomagające polską gospodarkę, które równocześnie przyczynia się do wzrostu wartości całego sektora IT.

Z raportu „Polskie Startupy 2020. Covid Edition” przygotowanego przez Fundację Startup Poland, wynika, że 80 proc. startupów finansuje swoje inwestycje ze środków własnych. Aż 37 proc. wskazuje, że ma problem z pozyskaniem finansowania. Stąd w tak trudnym obecnie okresie, wsparciem w realizacji planów, często młodych przedsiębiorców, jest nasza oferta finansowania, a także usługa związana z procesem sprzedaży. Startupom zapewniamy fachowe doradztwo, proste procedury oraz przygotowane w zrozumiałym języku dokumenty. Co ważne dla tej grupy przedsiębiorców, umożliwiamy zawarcie umowy leasingowej z dowolnego miejsca na świecie, korzystając wyłącznie z elektronicznych form komunikacji takich jak wideoweryfikacja i podpis elektroniczny

– powiedział Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Warunki

EFL oferuje leasing operacyjny i finansowy w złotówkach lub w euro. Finansowanie od EFL przeznaczone jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych, które działają w szeroko pojętej branży informatycznej. Ważne jest, aby ich właściciele mieli ukończone 25 lat.

Oferta zapewnia finansowanie na zakup samochodu osobowego. Obejmuje samochody nowe, a także pojazdy używane – pod warunkiem, że nie przekroczyły 3 lat. Klienci mogą także pozyskać finansowanie na zakup sprzętu IT. Łączna kwota zaangażowania wynosi 150 tys. zł netto, jednak uwzględnia także wpłatę własną w wysokości 20% wartości finansowanych aktywów. Cała umowa zawierana jest na okres maksymalnie 36 miesięcy.

EFL nie zwalnia tempa

EFL to jedna z największych firm leasingowych w naszym kraju. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, marka nie zwalnia tempa i nadal stawia duży nacisk na rozwój. W ubiegłym roku za pomocą leasingu i pożyczki spółka sfinansowała aktywa o łącznej wartości 5,7 mld zł. Odnotowały one zaledwie 0,7 proc. spadek wartości w porównaniu do roku poprzedniego, podczas gdy w tym samym czasie branża odnotowała ponad 10 proc. spadek w ujęciu rok do roku.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password