N26

N26 – przejrzyste (dosłownie!) finanse na wyciągnięcie… smartfona

Finansowa rewolucja elektroniczna dopadła nas na dobre. Zaczęło się od łatwego dostępu do internetu i aplikacji mobilnych, wirtualnych kart bankowych. Dziś nie wyobrażamy sobie, by nie móc zrobić przelewu w obcej walucie za darmo lub przekazać pieniądze na drugi koniec świata bez zbędnych kosztów przewalutowania – pieniądze stały się jeszcze bardziej wirtualne – bardziej niż kiedykolwiek. 

Dzięki temu z dnia na dzień przybywa fintechów z coraz to ciekawszą ofertą. Podróżnicy zachwycają się Revolutem, a niektórym wystarczy po prostu konto w niemieckim banku w euro. 

Masz to jak w niemieckim banku

Wygoda, pełna dostępność i mobilność. Na takich założeniach powstał fintech N26.  Ku uciesze wszystkich tych, którzy obawiają się takich wirtualnych wynalazków, N26 jest bankiem niemieckim nadzorowanym przez Urząd Regulacji Rynków Finansowych z europejską licencją bankową. Spełnia wszelkie europejskie wymogi regulacyjne. Zakładając konto masz więc pewność, że Twoje pieniądze i wrażliwe dane są bezpieczne, a bank nie zniknie nagle z internetu. 

Środki na kontach N26 objęte są gwarancją niemieckiego Funduszu Ochrony Depozytów do kwoty 100 tysięcy euro.

N26 – bank transgraniczny

Potrzeby okazały się tak duże, że w ciągu 6 lat działalności N26 zdobył aż 7 milionów klientów w 25 krajach. Idą jak burza! 

Z ich oferty korzysta już bardzo wielu sprytnych Polaków, którzy nie lubią płacić za przewalutowania i konta walutowe w tradycyjnych bankach. N26 to świetna opcja na tańsze wakacje za granicą. Jeśli nie płacisz za przewalutowanie na karcie, masz korzystne kursy walutowe – w Twojej kieszeni zostaje sporo pieniędzy na wakacyjne wydatki. 

Co dokładnie zakładam rejestrując się w N26? 

Podobnie jak w przypadku konkurentów, Revoluta, Monese czy NC10, za pomocą aplikacji na telefonie otwierasz konto w walucie euro z niemieckim numerem IBAN. Do konta otrzymujesz przezroczystą kartę MasterCard, którą możesz płacić za zakupy. 

Jest to świetna – i tania alternatywa dla tradycyjnego konta walutowego w banku. W zasadzie konta walutowe w tradycyjnych bankach są na przegranej pozycji w porównaniu do takich ofert jak Revolut, CN10 czy N26, a jednak nie zdecydowały się dopasować oferty do atrakcyjnych propozycji wirtualnej konkurencji. To dlatego, że jeszcze wciąż nie mamy zaufania do fintechów i niektórzy wolą zapłacić… a w zasadzie przepłacić za usługi. Warto jednak zaufać i wypróbować konto. 

Zakładam N26 – opis procesu rejestracji

N26 założysz w ciągu 8 minut! Jak przebiega cała procedura zakładania konta? Korzystasz ze strony internetowej lub aplikacji, która dostępna jest zarówno na iOS, jak i Android. Zaczynasz od wyboru opcji językowej, po czym wpisujesz niezbędne dane:

  • imię, nazwisko, datę urodzenia
  • numer telefonu
  • adres domowy
  • rodzaj konta i hasło
  • Jeśli ktoś polecił Ci N26 -możesz także wpisać kod polecenia

Na koniec procedury system prosi Cię o potwierdzenie swojej tożsamości. Trzeba wykonać więc zdjęcie dowodu i twarzy – i to wszystko. 

Karta MasterCard – bezpiecznie na całym świecie 

Nie musisz się więc martwić o wypłaty z bankomatów, czy płatnościami kartą – wszystko masz zapewnione dokładnie tak, jak przy zwykłym koncie. Możesz także dzięki korzystać z Google Pay i Apple Pay. 

Do wyboru, do koloru

Prowadzenie konta jest całkowicie darmowe nie zapłacisz ani gorsza, jeśli transakcje i płatności wykonujesz w euro, czyli domyślnej walucie konta w N26. 

Masz do wyboru cztery rodzaje kont indywidualnych i cztery konta biznesowe. Różnią się od siebie cennikiem usług i dostępnymi ulgami. Jeśli chcesz uniknąć opłat za przewalutowania lub mieć możliwość większej ilości darmowych wypłat w innej walucie- warto przyjrzeć się pakietom płatnym – z pewnością zaspokoją nawet najbardziej wymagających klientów. Masz też do wyboru wtedy rodzaj karty i jej kolor.

Co oferuje podstawowe konto N26 Standard?

W pakiecie otrzymujesz 3 darmowe wypłaty z bankomatów. Każda dodatkowa to prowizja 2 euro. Transakcje kartą w innej walucie są dodatkowo płatne 1,7 euro.

Co jeszcze oferuje konto N26?

  • dostęp do karty płatniczej, której rodzaj zależy od rodzaju rachunku;
  • płatności zbliżeniowe, jak i mobilne;
  • darmowe przelewy na całym świecie;
  • Transfer Wise – dzięki tej funkcji możesz płacić nawet kilkukrotnie mniej za przelewy walutowe niż w innych bankach;
  • planer budżetu – każda transakcja jest kategoryzowana – wszystko masz więc pod kontrolą;
  • W ramach supportu masz do dyspozycji chatbot, a w razie potrzeby także czat z pracownikami; 
  • MoneyBeam – system, w którym można przelewy wykonywać na numer telefonu;
  • N26 Spaces- rodzaj subkonta oszczędnościowego;
  • Sama aplikacja ma cały system powiadomień i zabezpieczeń – jak przystało na fintech. 

N26 oferuje również płatne plany – za 4,90 euro miesięcznie otrzymasz bardziej designerską kartę płatniczą, bezpłatne wypłaty z bankomatów, wsparcie infolinii, ekskluzywne rabaty u partnerów. 

Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej – możesz zdecydować się na pakiet N26 Metal. Otrzymasz metalową kartę płatniczą, ubezpieczenie telefonu do kwoty 1000 euro, ubezpieczenie podróżne, nawet na wypadek Covid-19. Ubezpieczenie podróżne zawiera w sobie ochronę zdrowia w razie nagłych wypadków, ubezpieczenie bagażu, ochronę na wypadek anulowania wyjazdu, ubezpieczenie wynajmowanego auta.  Wszystko, co ma sprawić, abyś w czasie wakacji myślał o wypoczynku, a nie zajmował się problemami. 

Przegląd recenzji

Opinia autora - 8/10

Szczegóły

N26 to ciekawa alternatywa dla Revoluta. Uciążliwe są ograniczone wypłaty w Twojej walucie i brak możliwości utworzenia konta w innej walucie niż euro, jednak ten drobny defekt z pewnością zrekompensują ciekawe, nowatorskie pomysły. Przezroczysta i metalowa karta do bankomatu to przynęta dla gadżeciarzy (któż nie chciałby mieć metalowej karty w portfelu?), a sama usługa to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy lubią rozliczać się w euro.

8 Świetnie!

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password