Kredyt gotówkowy PKO BP

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy

PKO BP to jeden z najstarszych banków w Polsce, który funkcjonował już w dwudziestoleciu międzywojennym. Lata doświadczenia w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami sprawiają, że ta instytucja finansowa tworzy produkty w pełni spełniające oczekiwania współczesnych konsumentów.

Choć bazą działalności PKO BP jest ponad 1 000 funkcjonujących placówek w całej Polsce, ten bank wprowadził także rozbudowaną oraz łatwą w obsłudze platformę bankowości internetowej i mobilnej, które już od długiego czasu stanowią jego ważny element. Większość oferowanych produktów finansowych jest dostępnych za pośrednictwem iPKO oraz IKO. Dzięki nim PKO BP stworzył swoim klientom możliwość wygodnego zarządzania własnymi finansami.

Bank kieruje w ich stronę atrakcyjne konta osobiste, karty płatnicze, ubezpieczenia, produkty oszczędnościowe czy inwestycyjne, a także kredyty hipoteczne czy gotówkowe. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na atrakcyjne, konkurencyjne warunki. Z oferty kredytu gotówkowego tego banku mogą skorzystać zarówno nowi jak i stali klienci.

PKO BP kredyt gotówkowy – 200 000 zł na dowolny cel

Kredyt gotówkowy w PKO BP udzielany jest na kwotę od 500 do nawet 200 000 zł, w zależności od zdolności kredytowej danej osoby. Warto zaznaczyć, że udzielone pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel – jednak trzeba przy tym pamiętać o regularnym spłacaniu rat. Jeśli chodzi o ofertę tego banku, to okres kredytowania jest stosunkowo krótki i może wynosić 2, 3, 6, 9 lub 12 miesięcy.

Produkt finansowy proponowany przez PKO BP jest dostępny bez zbędnych formalności. Najszybciej mogą go uzyskać aktualni klienci banku, którzy korzystają z serwisu iPKO i aplikacji mobilnej. Warto zaznaczyć również, że wysokość RRSO stoi na przyzwoitym poziomie 7,22 proc., jednak jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie kredytu, może ono znacznie wzrosnąć.

Najważniejsze informacje
Potrzebne dokumentydowód osobistyzaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu/PIT za ostatni rok/wyciąg z przelewami wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące
Dochódumowa o pracęumowa o dziełoumowa zlecenieemeryturarentaświadczenie przedemerytalne
Czas wypłaty kredytuzwykle w dniu złożenia wniosku
Wnioskowanieprzez internet (iPKO)za pomocą IKOw oddziale banku
Promocje0 zł za wcześniejszą spłatęzawieszenie spłaty do 3 miesięcy
Wiekmin. 18 lat
RRSO7,22 proc. (bez ubezpieczenia)
Oprocentowanieustalane indywidualnie
UbezpieczenieTak, dobrowolne

Co ciekawe, oprocentowanie kredytu gotówkowego w PKO BP jest ustalane indywidualnie,
w zależności od czynników związanych z pożądanymi przez kredytobiorcę warunkami i jego zdolnością kredytową. Bank zapewnia przejrzyste umowy, bez ukrytych kosztów. Wszystkie opłaty, prowizje i cenniki dotyczące oferowanych produktów są dostępne na stronie internetowej, a w razie wątpliwości zainteresowani zawsze mogą skontaktować się z infolinią lub udać się prosto do placówki tej instytucji.

PKO BP – Opinie

PKO BP jest jednym z najpopularniejszych i najstarszych banków w Polsce. Dzięki długotrwałej obecności na rynku i nowoczesnym rozwiązaniom cieszy się dużym zaufaniem współczesnych konsumentów. Posiada swoje stałe produkty finansowe, a przy tym co pewien czas uatrakcyjnia ofertę, proponując nowe rozwiązania i udoskonalając już te obecne. Klienci cenią ten bank m.in. za ugruntowaną pozycję i fachową obsługę.

 • Andrzej
  “Wziąłem kredyt w tym banku jakiś czas temu. O wszystkim zostałem dokładnie poinformowany, mogłem dopasować warunki umowy do swoich potrzeb. Nie żałuję swojej decyzji.”
 • Rafał
  “Marzyłem o skuterze i wziąłem kredyt w PKO. Szybko dostałem decyzję i płaciłem niskie raty. Nie miałem żadnych problemów z bankiem.”
 • Monika
  “Elastyczna oferta, przyjemna obsługa i korzystne raty. Jestem zadowolona.”

PKO BP – wymagania wobec kredytobiorcy

Rynek finansowy w Polsce zawiera bogatą ofertę kredytów gotówkowych, które różnią się poszczególnymi parametrami. Kredytodawcy proponują produkty zróżnicowane pod względem wysokości limitu kredytowego czy okresu spłaty. Co ważne, wymagania uprawniające do wzięcia kredytu gotówkowego także mogą być inne, zależne od danej instytucji finansowej. PKO BP chce, aby jego klienci byli zadowoleni ze współpracy, dlatego nie stawia wygórowanych wymagań.

Aby wnioskować o kredyt gotówkowy w PKO BP, należy spełnić następujące warunki:

 • wiek – minimum 18 lat;
 • pozytywna zdolność kredytowa;
 • dobra historia finansowa;
 • aktywne konto bankowe;
 • telefon komórkowy;
 • stały dochód (może pochodzić z różnych umów);
 • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu (opcjonalnie).

Kredyt gotówkowy ma pomóc w realizacji różnych celów, jednocześnie nie obciążając domowego budżetu. Dlatego też PKO BP podchodzi do każdego klienta w sposób indywidualny i szczegółowo dokonuje zdolności kredytowej w jak najszybszym czasie.
Potencjalny kredytobiorca powinien mieć dobrą historię finansową, odpowiednio wysokie źródło stałego dochodu – bez względu na rodzaj umowy, ponieważ ta instytucja akceptuje także umowy cywilnoprawne. PKO BP to bank z tradycją, dlatego pamięta o nieco starszych konsumentach – każdy emeryt czy rencista może ubiegać się o kredyt gotówkowy. Z drugiej strony w tej firmie stawia się również na osoby młode, dopiero rozpoczynające dorosłe życie. Skutkuje to tym, że nawet ze stosunkowo niskimi zarobkami możliwe staje się otrzymanie finansowania. Warto więc złożyć wniosek i poczekać na decyzję od PKO BP.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy w PKO BP?

Osoby, które zdecydują się sięgnąć po kredyt gotówkowy w PKO BP, mogą liczyć na błyskawiczne rozpatrzenie wniosku – dla tych wysyłanych przez IKO nawet w 30 sekund. Można je składać na trzy dostępne sposoby:

 • przez internet w serwisie bankowości elektronicznej iPKO;
 • za pomocą mobilnej aplikacji IKO;
 • bezpośrednio w placówce banku.

Dwie pierwsze opcje są dostępne tylko dla klientów Bankowości Osobistej. Jeśli osoba ubiegająca się o kredyt gotówkowy nie korzysta usług tego banku, w celu uzyskania finansowania musi udać się do najbliższego oddziału. Na stronie PKO może także zamówić kontakt z konsultantem, aby dowiedzieć się więcej na temat tej oferty.

Aby wziąć kredyt poprzez iPKO, należy zalogować się do tej platformy używając swojego loginu i hasła. Następnie trzeba wejść w zakładkę kredyty i wybrać odpowiednią opcję. Przy pomocy suwaków ustawiamy interesującą nas kwotę i liczbę rat, a także jeśli chcemy, ubezpieczenie zobowiązania. Teraz wystarczy kliknąć przycisk “dalej” i postępować według wskazówek. Zazwyczaj bank wysyła wypełniony wniosek i umowę w formie elektronicznej, które należy podpisać poprzez jednorazowy kod i odesłać do PKO. Kwota kredytu gotówkowego może pojawić się na koncie nawet w 30 sekund od złożenia wniosku, w przypadku kwoty do 46 900 zł.

Podobnie sytuacja wygląda składając wniosek przez IKO na urządzenia mobilne. Wystarczy zalogować się do aplikacji przy pomocy czterocyfrowego numeru PIN i wybrać z menu odpowiednią opcję. Dalsze kroki (wybór kwoty i liczby rat) są takie same jak w przypadku ubiegania się o kredyt przez iPKO.

Należy jednocześnie zaznaczyć, że bank może wymagać dostarczenia dodatkowych dokumentów, które pozwolą na dokonanie oceny zdolności kredytowej i sporządzenie ostatecznej wersji wniosku i umowy kredytowej. Podstawowe zasady wnioskowania są takie same, jednak indywidualne podejście do kredytobiorców wiąże się z nieco innym procesem ubiegania się o finansowanie, w zależności od wielu czynników np. czy uzyskiwane dochody trafiają na konto w PKO BP albo czy dane na temat klienta widniejące w systemie PKO są aktualne. W razie wątpliwości ze strony banku skontaktuje się z nami telefoniczny doradca i przeprowadzi nas przez wszystkie formalności.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w PKO BP

Bank PKO BP dla swoich klientów przygotował ciekawą ofertę ubezpieczenia kredytu w dwóch głównych wariantach – Ochrona dla Ciebie oraz Ochrona dla Ciebie +. Dostępne opcje należy wybrać przy składaniu wniosku o pożyczkę. Kiedy bank wyśle nam umowę zobowiązania do podpisania, wtedy trzeba też zaakceptować warunki ubezpieczenia. Klienci płacą składkę za cały okres usługi z góry.

Ubezpieczenie Ochrona dla Ciebie jest przeznaczone dla kredytów gotówkowych zaciągniętych na kwotę do 100 000 zł, jednak na czas nie krótszy niż 2 miesiące i nie dłuższy niż 120 miesięcy. Klienci w pakiecie otrzymują ubezpieczenie na życie oraz NNW. Warto dodać, że okres usługi jest taki sam jak planowany termin pożyczki. Ochroną mogą zostać objęci maksymalnie dwaj pożyczkobiorcy. Co ważne, osoby powyżej 75. roku życia, zamieszkałe na stałe poza granicami Polski i te, które do roku przed zawarciem umowy ciężko chorowały (np. miały udar mózgu) nie mogą skorzystać z ubezpieczenia. W pewnych przypadkach ochrona może zostać ograniczona lub nawet wyłączona. Wysokość składki za Ochronę dla Ciebie może być różna:

 • ubezpieczenie na życie dla klientów Bankowości Osobistej to 0,1429 proc. x kwota kredytu x liczba rat,
 • ubezpieczenie na życie dla pozostałych klientów to 0,237 proc x kwota kredytu x liczba rat,
 • NNW dla klientów Bankowości Osobistej to 0,1071 proc. x kwota kredytu x liczba rat,
 • NNW dla pozostałych klientów to 0,113 proc. x kwota kredytu x liczba rat.

Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie sprzedawane jest w pakiecie, więc ostateczny koszt składki to suma kosztów ochrony na życie oraz NNW. Ważne jest to, że PKO zostawia kredytobiorcom wybór i wykupienie ubezpieczenia nie jest obowiązkowe.

Ochrona dla Ciebie + jest przeznaczona dla kredytów powyżej 100 000 zł, na czas nie krótszy niż 2 miesiące i nie dłuższy niż 120 miesięcy. Ochrona ta zapewnia spłacenie przez bank pozostałej zaciągniętej kwoty w przypadku śmierci kredytobiorcy. Dodatkowo każdy klient w razie zachorowania wskutek nieszczęśliwego wypadku zyskuje dostęp do pakietu pomocy medycznej. Jeśli chodzi o koszty składki, wyglądają one następująco:

 • dla klientów Bankowości Osobistej – 0,175 proc. x kwota kredytu x liczba rat,
 • dla pozostałych klientów – 0,195 proc. x kwota kredytu x liczba rat.

PKO BP – promocja dla klientów

Oferta tego banku sama w sobie ma charakter promocyjny, który polega na niskim RRSO 7,22 proc., oprocentowaniu ustalanym indywidualnie i szybkim wydaniu decyzji kredytowej. Z nowych warunków mogą skorzystać tylko ci, którzy starają się o finansowanie po raz pierwszy w tym banku lub od zakończenia umowy poprzedniego zobowiązania z tą instytucją finansową minęło minimum 10 lat. Należy przy tym pamiętać, że posiadanie konta w PKO BP znacznie zwiększa szanse na uzyskanie większej kwoty. Ważne jest także to, aby maksymalny okres kredytowania wynosił 12 miesięcy. Dodatkowo przy wyborze tej oferty PKO BP nie pobiera żadnych opłat za wcześniejszą spłatę i umożliwia także wstrzymanie płacenia rat nawet do 3 miesięcy.

Podobne wpisy