Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska – nowoczesne, praktyczne i tanie

Już nie musisz wertować setek stron regulaminów, cenników, opłat i prowizji. Nie ma potrzeby, abyś spędzał wiele godzin na przeglądaniu porównywarek i rankingów kont. Rozpoczynamy cykl, w którym będziemy dokładnie analizować zalety i wady kont osobistych, które oferują nam banki w Polsce

Na pierwszy ogień idzie dzisiaj Santander Bank Polska i jego Konto Jakie Chcę. Czy faktycznie jest tak idealnie dopasowane i pozbawione wad? Czy spełnia wszystkie potrzeby klienta, który chce nie tylko przelewać pieniądze, ale też korzystać z nowoczesnych form płatności? Sprawdźmy. 

Konto Osobiste – czym się wyróżnia

Jest nowoczesne i w pełni mobilne. Możesz nim zarządzać w oddziale, bankowości internetowej oraz łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej. Jest idealne jako Twój główny rachunek bankowy. Dlaczego? 

Masz w nim zapewnione bezpłatne przelewy natychmiastowe oraz zwroty za rachunki. Tak, dobrze czytasz. Jeśli opłacasz rachunki ze swojego konta w Santanderze, bank zwróci Ci nawet do 300 zł. Takiego udogodnienia nie spotkałam w żadnym innym banku. To tak, jakby Santander dokładał się do Twojego domowego budżetu. 

Dla każdego coś miłego – czyli jak otworzysz Konto Jakie Chcę

Jedni lubią tradycyjnie – w oddziale banku. Inni wolą otworzyć konto bez wychodzenia z domu. Konto Jakie Chcę otworzysz…jak chcesz. Bank proponuje Ci opcję na selfie, gdzie musisz zrobić sobie zdjęcie i przesłać je do banku, drugą opcją jest otwarcie rachunku podczas wideo rozmowy z doradcą lub za pośrednictwem kuriera. Pełna gama możliwości. Wybierasz opcję, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza. 

Najważniejsze jest to, że już nie musisz czekać kilku dni na potwierdzenie tożsamości. Cały proces przebiega łatwo, bezboleśnie i możesz korzystać z konta w ciągu kilku minut od otwarcia. 

Kilka słów o opłatach za konto i kartę

Bank obiecuje konto za 0 – czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Jeśli masz mniej niż 26 lat – konto jest dla Ciebie bezwarunkowo darmowe. Podobnie jak wypłaty z bankomatów i płatności za kartę. A jeśli masz więcej niż 26 lat? Też możesz nie płacić za konto i kartę, pokażę Ci jak to zrobić. Wystarczy, że w każdym miesiącu na Twoje konto wpłynie min. 500 zł oraz wykonasz chociaż 1 płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę. Dzięki temu oszczędzasz aż 14 zł miesięcznie!

A jak kształtują się dodatkowe opłaty w Koncie Jakie Chcę?

  • Przelewy internetowe krajowe – 0 zł
  • Przelewy natychmiastowe – 0 zł
  • Wypłaty z bankomatów sieci Santander oraz wypłaty BLIK – 0 zł
  • Wypłaty z innych bankomatów w kraju – 5 zł

Aby uniknąć tej prowizji wystarczy, że będziesz wypłacać pieniądze BLIKiem lub w bankomatach Santandera. Możesz też wykupić sobie dodatkową usługę, w której za 7 zł miesięcznie masz możliwość wypłat pieniędzy ze wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji. 

Jak działa aplikacja mobilna? 

Aplikację instalujesz na swoim telefonie, logujesz się i możesz z niej śmiało korzystać. Pełne demo tego, jak działa, znajdziesz na stronie banku tutaj>>

Taka aplikacja to znaczne ułatwienie. Zawsze jest pod ręką, abyś mógł sprawdzić stan konta, a jeśli potrzebujesz szybko przesłać przelew, wystarczy się zalogować i już. Logowanie jest szyfrowane i bezpieczne. Aby dostać się do danych konta musisz znać identyfikator klienta oraz swoje hasło dostępu. Nie musisz się obawiać, że ktoś niepowołany włamie się na Twoje konto przez aplikację!

Dla łowców okazji – specjalne premie

Jeśli samo posiadanie rachunku w banku Ci nie wystarcza i chciałbyś jeszcze więcej – to dobrze trafiłeś. Bank Santander regularnie organizuje promocje dla nowych klientów. Dzięki nim, otwierając konto i spełniając warunki, możesz dostać nawet 300 zł ekstra premii od banku! Warto śledzić nasze newsy, będziemy informować o pojawiających się promocjach. 

A jeśli już jesteś klientem i chcesz więcej? Nic straconego. Bank prowadzi program poleceń. Jeśli polecisz konto w banku swoim znajomym lub rodzinie, łatwo zyskujesz 50 zł za każde skuteczne polecenie – Ty i osoba, która założy konto w banku. Dodatkowo, tak jak wspominałam, bank zwróci Ci do 300 zł rocznie za rachunki! 

Wciąż Ci mało? Doskonale to rozumiemy! Jeśli wybierzesz kartę MasterCard do konta i zarejestrujesz się w programie “Bezcenne chwile” – za każdą płatność kartą otrzymasz punkty, które możesz wymieniać na fajne nagrody – vouchery do Allegro, EuroRtvAgd i inne ciekawe rzeczy! 

Robisz zakupy zagranicą? Pomyśl o karcie wielowalutowej

Jeśli lubisz robić zakupy zagranicą, na Amazonie czy eBay, ale nie do końca lubisz niekorzystne kursy walutowe, pomyśl o otwarciu konta w wybranej walucie. Za konto w funtach, frankach szwajcarskich, dolarach czy euro nie musisz płacić, jeśli saldo jest wyższe niż 20 EUR/USD/GBP/CHF. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 10 zł. 

Do konta możesz otworzyć kartę wielowalutową. Dzięki niej nie płacisz za przewalutowanie transakcji. Miesięczna opłata za kartę to 0,8 EUR/USD/GBP/CHF. 

Czy to korzystna oferta? To zależy. Jeśli tracisz bardzo dużo na przewalutowaniu, warto ją rozważyć. Jeśli robisz zakupy sporadycznie – nie ma sensu dokładać sobie kosztów. 

Co dla oszczędnych? 

Patrząc na obecną sytuację stóp procentowych, to nie są dobre czasy dla oszczędnych. Oprocentowania lokat i rachunków oszczędnościowych są bliskie zeru. W niektórych krajach banki wprowadzają wręcz ujemne oprocentowanie lokat! Santander Bank mimo wszystko wychodzi naprzeciw oszczędnym. 

W ofercie znajdziesz Lokatę Mobilną, oprocentowaną na 1% w skali roku. Ulokujesz tam na 4 miesiące środki od 1000 zł do 20 000 zł. To stosunkowo niewiele, ale i tak znacznie lepiej niż w innych bankach. 

A jeśli konto nie przypadnie mi do gustu? 

Nie masz żadnych zobowiązań. Jeśli konto Ci się nie spodobało i chcesz je zamknąć, możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • Podczas wideorozmowy z konsultantem;
  • Na Infolinii;
  • Listem poleconym;
  • Podczas wizyty w oddziale. 

Moja opinia o koncie

To na pewno dobre konto dla każdego, kto ceni wygodę i szybkość. Bardzo łatwa w obsłudze i intuicyjna aplikacja mobilna pomaga zarządzać codziennymi finansami. Jeśli potrzebujesz szybko przesłać pieniądze, nie zapłacisz ani grosza za przelewy natychmiastowe. Santander to jeden z nielicznych banków, który oferuje takie ułatwienia wszystkim klientom. 

Przegląd recenzji

Ocena redakcji - 10/10

Szczegóły

W ocenie redakcji w skali 1 na 10 oceniamy Konto Jakie Chce na najwyższą możliwą ocenę.

10 Niesamowite!

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password