Współpraca SIGNIUS i EuroCert to nowy wymiar podpisu kwalifikowanego

SIGNIUS, to firma, która umożliwia zdalne podpisywanie dokumentów, wraz z EuroCert będącym kwalifikowanym dostawcą usług zaufania, przygotowali nowoczesne rozwiązanie. Na rynku pojawi się możliwość całkowicie zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym. Jego ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że jest dostępny dla użytkownika nawet w kilka minut.

Współpraca EuroCert i SIGNIUS

Przełomowe rozwiązanie, które powstało przy współpracy EuroCert i SIGNIUS pozwala na zdalne nabycie oraz złożenie podpisu kwalifikowanego. Wszystko załatwisz w trakcie jednego procesu online, który – co więcej, nie wymaga żadnej fizycznej weryfikacji tożsamości, kart, czy czytników. Użytkownicy zdalnie otrzymują certyfikat kwalifikowany, który wystawiany jest na podstawie certyfikowanej wideo weryfikacji.

Dzięki współpracy obu firm obieg całej dokumentacji elektronicznej przebiega dużo sprawniej i szybciej, a użytkownik może zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wszystkie umowy można podpisać zaledwie w parę minut! Co więcej, wprowadzenie rozwiązania pozwala znacznie obniżyć koszty administracyjne – i co ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach- poprzez ograniczenie papierowych dokumentów, bardzo korzystnie wpływa na środowisko. Jak mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A. firma od dawna czekała na tego typu współpracę.

EuroCert sprawdza się doskonale jako niezawodny, innowacyjny i kwalifikowany dostawca usług zaufania.

Globalny zasięg usługi

Ogromne znaczenie ma fakt, że oferowane usługi, są całkowicie zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej eIDAS, ponieważ dzięki temu właśnie usługa ma pełną moc prawną na terenie całej Unii. Trzeba przyznać, że możliwość złożenia podpisu z dowolnego miejsca, to rozwiązanie bardzo praktyczne i komfortowe. Interfejs platformy na ten moment dostępny jest w języku polskim, angielskim i niemieckim z uwagi na to, że usługa startuje równocześnie na trzech rynkach: polskim, niemieckim i austriackim.

Jak korzystać z usługi?

Wymagana jest jednorazowa weryfikacja tożsamości poprzez certyfikowaną wideo weryfikację. Przejście przez ten etap, pozwala na składanie podpisu kwalifikowanego na wielu dokumentach, dzięki czemu wszystkie formalności możesz skrócić nawet do minuty. Możliwe jest zarówno podpisywanie dokumentów podpisem wykwalifikowanym przez wiele osób, jak i ustalenie odpowiedniej kolejności składania podpisów. Dla użytkownika dostępny jest podpis kwalifikowany oraz podpis zaawansowany, który można wybrać w trakcie procesu podpisywania.

O firmach SIGNIUS i EuroCert

SIGNIUS jest jedyną firmą w Europie, która oferuje możliwość podpisywania dokumentów na odległość. Oferuje przy tym rozmaite modele wdrażania jak np.: wersja online, integracja poprzez API, a także wdrożenie lokalne – on-premise. W ofercie firmy znajduje się m.in. kwalifikowana pieczęć elektroniczną, zdalna wideo identyfikacja klienta, a także znacznik czasu i archiwizacja dokumentów.

Oferowane rozwiązania są zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS, a co więcej dostępne są dla każdego, począwszy od małych i średnich firm, użytkowników indywidualnych, po korporacje i organizacje publiczne.

EuroCert, to z kolei jedna z niewielu firm — na całą Polskę istnieje pięć, która posiada status kwalifikowanego dostawcy usług zaufania. Firma uzbierała klientów biznesowych już w ponad 100 krajach. Użytkownicy mogą skorzystać z kwalifikowanego podpisu elektronicznego, który umożliwia zarówno komunikację z urzędami, jak i elektroniczny obieg dokumentów.

Należy zaznaczyć, że złożenie podpisu kwalifikowanego jest równoważne podpisowi odręcznemu. Firma ma w swojej ofercie również kwalifikowane pieczęcie elektroniczne i kwalifikowane znaczniki czasu, a wszystkie usługi dzięki zgodności z rozporządzeniem eIDAS są w pełni akceptowane na terytorium Unii Europejskiej.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password