Zapłać później za noclegi z Revolut Stays

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy

Finansowa aplikacja Revolut wyszła do swoich użytkowników z nowym sposobem na podróżowanie. Od 23.02 bieżącego roku innowacyjne podejście umożliwia klientom rozłożenie w czasie opłat za wyjazdy i podróże, a dodatkowo pozwala uniknąć opłacania noclegu z góry. Nowa usługa -Zarezerwuj Teraz, Zapłać Później– zezwala na rezerwacje noclegu w jednym z ponad 500 000 hoteli, B&B, hosteli, apartamentów i kempingów, przy uiszczeniu opłaty dopiero po przybyciu do miejsca docelowego. Jednocześnie sprawia to, że funkcja pozwala klientom, dużo łatwiej zarządzać swoim budżetem na wakacyjny wyjazd. Nie muszą oni bowiem na raz regulować wszystkich opłat, np. bez najmniejszego problemu mogą rozdzielić płatność za zakwaterowanie od kosztów lotniczych.

Jak działa Zapłać później za noclegi z Revolut Stays?

Z Revolut korzysta 18 milionow osób na świecie, z czego ponad 1 milion w Polsce. Aplikacja cały czas zaskakuje nowymi udogodnieniami, które większości z nas mogą ułatwić życie. Revolut Stays gwarantuje do 10% cashbacku od kwoty opłaconego pobytu, bez względu na to, czy płatności dokonano za pośrednictwem aplikacji, z góry, czy dopiero po dotarciu na miejsce w chwili zameldowania. Jak wspomniał szef produktów lifestyle Revolut — Christopher Guttridge, ludzie tęsknią za wakacyjnymi podróżami bez restrykcji wynikających z pandemii. Z kolei, kiedy obostrzenia są coraz bardziej luzowane i już  w powietrzu można odczuć powrót do normalności, to ceny wyjazdów i wypoczynków niestety szybują w górę, co czynie je dla niektórych nieosiągalnymi. Tutaj doskonale sprawdzi się rozwiązanie oferowane przez Revolut. Dzięki niemu wszelkie koszty można rozłożyć w czasie, a co za tym idzie, plany urlopowe staną się realne. Będzie można cieszyć się upragnionymi wakacjami pod palmą w atrakcyjnej cenie.

Jednocześnie, na tle konkurencji, Revolut Stays staje się jednym z korzystniejszych narzędzi do planowania podróży. Świadczy o tym nie tylko trafna reakcja na potrzeby konsumentów, ale także atrakcyjne oferty turystyczne, casback do 10% od całkowitej kwoty płatności za nocleg, a także opcja Zapłać w obiekcie. Z funkcji mogą korzystać klienci z wielkiej Brytanii oraz osoby z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA). Dostępne miejsca zakwaterowania rozlokowane są po całym świecie, a aplikacja umożliwia ich szybkie i łatwe przeglądanie. Cashback przy płatności z góry, jest wypłacany natychmiast, natomiast przy płatności odroczonej czeka w depozycie Revolut i wypłacany jest w chwili uregulowania płatności za nocleg. Niemniej jednak niezależnie od wybranego wariantu, stanowi to potencjalnie sporą oszczędność.

Jak wyglądają podróże klientów Revolut?

Zapłać w obiekcie rewelacyjnie sprawdzi się z innymi produktami Revolut, takimi jak: Sejf Valut, bądź oprocentowanymi sejfami Saving Valuts. Produkty wspaniale ze sobą współpracują np. po rezerwacji noclegu i odroczeniu płatności, warto stworzyć w aplikacji osobny sejf celowy z określonym terminem przyjazdu do danej miejscowości. To sposób na to, aby nie tylko lepiej kontrolować swoje finanse, ale także stopniowo i automatycznie odkładać środki. Po dotarciu na miejsce będą one gotowe do wykorzystania.

Porównanie lipca 2021 r. (inflacja 5% r/r) ze styczniem 2022 r. (inflacja 9,2% r/r), unaocznia fakt, że przeciętny klient Revolut w Polsce w ciągu 6 miesięcy średnio wydał na hotele i noclegi więcej o 15% miesięcznie. Może to świadczyć o znacznym wzroście cen. Jednocześnie ponad dwukrotnie wzrosła liczba polskich klientów Revolut (+156%), którzy już w tym roku na podróże wydali trzykrotnie więcej środków (+211%) niż rok temu. Dodatkowo można również zaobserwować wzrost dotyczący przejazdów bez względu na to, czy były one krajowe, czy zagraniczne. Liczba podróżnych z Polski wzrosła o 253%, a co za tym idzie zwiększyła się również suma wydanych środków 229%.

Podobne wpisy