Spoko.app osiągnęła pół miliona użytkowników!

Rozwijający się w zawrotnym tempie fintech polskiego pochodzenia, osiągnął pół miliona użytkowników. Aplikacja Spoko.app umożliwiła wykonywanie natychmiastowych przelewów finansowych do blisko 45 krajów z przewalutowaniem po atrakcyjnym kursie. Firma nastawiona jest na globalną ekspansję i systematyczne wprowadzanie kolejnych udogodnień dla użytkowników.

Największą zaletą aplikacji jest możliwość wykonywania natychmiastowych i międzynarodowych przekazów środków po konkurencyjnych kursach walut i co ważne bez obciążenia prowizją. Narzędzie to szczególnie dedykowane jest ekspatom, którzy dotychczas stanowili dosyć pomijaną grupę odbiorców, jeśli chodzi o tego typu usługi finansowe. Firma Spoko.app postanowiła to zmienić, a dzięki temu wszystkie osoby wyjeżdżające za granice swojego kraju w celach zarobkowych zyskały możliwość prostego i jednocześnie bezpiecznego przelewania środków do swoich bliskich.

Nie tak dawno temu, bo nieco ponad rok (koniec maja 2020) firma obrała kierunek na globalną ekspansję, chwile później osiągnęła pułap 100 tys. użytkowników. Zaledwie po trzech kwartałach liczba użytkowników aplikacji wzrosła do 500 tys. Jak uważa Evgeny Chamtonau, CEO Spoko.app aplikacja swój międzynarodowy sukces zawdzięcza przede wszystkim indywidualnemu podejściu do każdego użytkownika. Można śmiało powiedzieć, że firma od podszewki poznała potrzeby i wymagania konsumentów, a także kompleksowo zbadała rynek. Trudno uwierzyć, że mimo zaawansowanego rozwoju technologii wielu obcokrajowców np. pochodzących z Nigerii, borykało się z ograniczoną możliwością przekazywania pieniędzy do domu i rodziny.

Przelewaj środki, gdzie chcesz i jak chcesz

Aplikacja pozwala na przekazywanie środków zarówno za pośrednictwem aplikacji mobilnej, jak i strony internetowej. Co ważne przekazane fundusze w zależności od kraju mogą zasilić kartę, trafić na rachunek bankowy, a wpłaty do 50 tys. mogą zostać odebrane w gotówce w oddziałach instytucji, z którymi prowadzi współprace Spoko.app. Środki można przelać z 32 do 45 krajów, wśród których znajduje się m.in. Nigeria, Ukraina, Indie, Pakistan, Turcja, Pakistan, Kazachstan, Azerbejdżan czy też Armenia.

Jak korzystać ze Spoko.app?

Proces przekazywania środków jest maksymalnie uproszczony i wygodny w obsłudze. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do aplikacji Spoko.app i wybranie kraju, do którego zostanie wykonany transfer pieniędzy. Następną czynnością jest zaznaczenie odpowiedniej kwoty i waluty. Ostatni etap to uzupełnienie danych odbiorcy i nadawcy oraz dobór metody płatności. Zanim użytkownik dokona przelewu, ma wgląd do wszystkich kosztów transakcji, jakie poniesie. Po potwierdzeniu płatności, pieniądze natychmiast trafiają do odbiorcy. Fintech dużą uwagę poświęca również kwestii komunikacji z klientem, dlatego każdy użytkownik może skontaktować się z działem obsługi klienta w swoim ojczystym języku, przy użyciu różnych komunikatorów.

Ekspaci – ważna grupa klientów

Firma jest doskonałym odzwierciedleniem tego, że sukces zdobywa się trafną odpowiedzią na realne potrzeby klientów. Nie dziwi nikogo, fakt, że nadal wielu ekspatów ma problem z wygodnym, prostym a przy tym bezpiecznym sposobem przesyłania pieniędzy do swoich bliskich. Zostało to dodatkowo utrudnione przez panującą pandemię. Warto jednak zauważyć, że coraz więcej ludzi podejmuje się pracy za granicami swojego państwa, a grupa ekspatów stale rośnie. Wpływa to jednocześnie na umacnianie się gospodarek i PKB wielu krajów. Raport „World Migration Report 2020”, który został opracowany przez IOM — UN Migration, dowodzi, że w 2019 r. zarówno w Europie, jak i Azji przebywało aż 166 milionów emigrantów, czyli ok. 61% globalnej zbiorowości migracyjnej. Statystyki pokazują, że tendencja jest wzrostowa i coraz więcej osób obiera te kierunki, aby tam budować swoją przyszłość i jednocześnie dowodzi temu, jak istotną grupę stanowią cudzoziemcy. Co więcej, ekspaci należą do najbardziej aktywnych grup zawodowych, a co za tym idzie, zarabiają i wydają pieniądze.

Rozwój rynku międzynarodowego jeszcze długo będzie przeżywał silny rozwój. Jak przewiduje KBV Research wartość samego rynku cyfrowych transferów pieniężnych w skali światowej, do 2026 r. osiągnie 33,9 mld dolarów.

Więcej usług dla cudzoziemców

W związku ze stałym i systematycznym rozwojem rynku fintech przygotował ciekawe rozwiązania jak white label, skierowane szczególnie do instytucji bankowych oraz firm telekomunikacyjnych, które mogłyby tym sposobem pozyskać nowych klientów. Usługa bazuje na otwartym API, które firmy mogłyby zaimplementować do swoich usług, poszerzając przy tym swoje oferty o szybkie i tanie przelewy, bez konieczności opracowywania własnych technologii i projektowania niezbędnej infrastruktury.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password