SPOKO.app nie zwalnia tempa

Aplikacja do natychmiastowych przelewów SPOKO.app rozwija się w błyskawicznym tempie. Teraz fintech Ventures S.A. przedstawił jej plany na najbliższe lata.

Niedawno poznaliśmy najnowsze dane związane z rozwojem SPOKO.app. To narzędzie do wykonywania natychmiastowych przelewów, które umożliwia transfer pieniędzy już z 32 do 45 krajów. SPOKO.app odpowiada na potrzeby ponad 800 milionów ludzi, dla których przekazy pieniężne od najbliższych to jedyne źródło dochodu. Problem ten dotyczy zwłaszcza krajów rozwijających się, gdzie wiele rodzin utrzymuje się wyłącznie ze środków przesyłanych przez emigrantów. Takie wsparcie finansowe to także istotny element wzrostu gospodarczego wielu państw.

Przelewy realizowane są m.in. do:

 • Armenii,
 • Azerbejdżanu,
 • Turkmenistanu,
 • Gruzji,
 • Indii,
 • Kazachstanu,
 • Mołdawii,
 • Nigerii,
 • Pakistanu,
 • Kirgistanu,
 • Tadżykistanu,
 • Uzbekistanu.

SPOKO.app dla emigrantów w potrzebie

Niszę w zakresie międzynarodowych płatności postanowiła wypełnić spółka Ventures. Specjalizuje się ona w nabywaniu, a także rozwijaniu firm działających w sektorze fintech. Ventures poprzez rozwój SPOKO.app wspiera poprawę standardów życia osób pracujących za granicą, którzy chcą przekazywać pieniądze do swoich rodzinnych krajów. Fintech zwraca także baczną uwagę na osoby nieposiadające rachunków bankowych, które z tego powodu borykają się z trudnościami w korzystaniu z usług finansowych.

Dotarcie do osób dotąd nieubankowionych może stopniowo minimalizować ekonomiczno-społeczne nierówności spowodowane na przykład brakiem dostępu do usług finansowych. Rozwój technologii i fintechów takich jak SPOKO.app sprzyja zasypywaniu tych nierówności

– tłumaczy Ivan Hamanov, prezes Fintech Ventures.

Pod koniec ubiegłego roku ze SPOKO.app aktywnie korzystało niemal 320 tys. użytkowników. Wyłącznie w grudniu 2020 roku poprzez aplikację zrealizowano transakcje o łącznej wartości ponad 22 mln zł.

Aby w pełni zrozumieć skalę obecnego wzrostu, dobrze zobaczyć go w pewnym kontekście. W listopadzie 2020 roku z naszej aplikacji korzystało ponad 253 tys. użytkowników. Obecne tempo ekspansji na wielu rynkach ogromnie nas cieszy

– tłumaczy Evgeny Chamtonau, prezes SPOKO.app.

Ambitne plany na przyszłość

Teraz fintech Ventures S.A., który posiada większość udziałów SPOKO.app, ogłasza dalsze plany rozwoju. Opublikowana strategia zawiera cele na lata 2021-2023.

To nie koniec. Celem naszej spółki SPOKO.app do końca tego roku jest zwiększenie liczby obsługiwanych klientów do minimum 600 tys., a do końca 2023 roku do 2 milionów, głównie dzięki dalszej ekspansji na światowych rynkach przekazów pieniężnych

– mówi Ivan Hamanov z Fintech Ventures.

W tej chwili spółka rozważa mocne wejście na rynek Wielkiej Brytanii, gdzie fintech miałby skoncentrować się na transferach środków na rynki o dużych wolumenach, jak np. Nigeria i Indie.

Ze względu na rozwój i niezbędne inwestycje, w niedługim czasie nie wykluczamy pozyskania kapitału na rzecz Fintech Ventures, SPOKO.app i IGS. Trwają prace nad konwersją pożyczek na akcje nowej emisji

– mówi Hamanov.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password