Pożyczka przez telefon

Pożyczka przez telefon

Obecnie na rynku finansowym klient jest zalewany urozmaicanymi co chwilę ofertami, mającymi na celu uprzyjemnić i ułatwić mu korzystanie z proponowanych produktów. Aby zaciągnąć pożyczkę, nie musisz wychodzić z domu. Ba! Nie musisz nawet wstawać z kanapy! Czy to nie jest wspaniałe? Brak kolejek w banku, brak przygotowywania dokumentów, zaświadczeń z pracy. Aby uzyskać dodatkowe fundusze, nie trzeba wychodzić z mieszkania, to banki i instytucje pozabankowe wychodzą do klientów z pożyczką przez telefon.

Jak uzyskać pożyczkę przez telefon?

Decydując się na jakąkolwiek formę pozyskania dodatkowych pieniędzy z banku czy instytucji pozabankowych, należy zrobić rozeznanie w firmach i proponowanych przez nich ofertach. Znalezienie korzystnej oferty, niewątpliwie może pozwolić Ci zaoszczędzić trochę gotówki. Jeśli już zdecydowałeś się, u jakiej firmy najlepiej zaciągnąć pożyczkę i wybrałeś formę, z której skorzystasz, to możesz zacząć składanie wniosku. Aby to zrobić, trzeba wejść na stronę pożyczkodawcy i wypełnić formularz rejestracyjny. Oddzwoni do nas konsultant, który poprosi o podstawowe informacje, dlatego przed rozmową przygotuj dowód osobisty. Dodatkowo możesz, ale nie musisz, zostać poproszony o zrobienie przelewu groszowego, w celu uwierzytelnienia podanych informacji. Niektóre firmy mogę poprosić o skorzystanie z alternatywnych usług jak np. Kontomatik albo Instantor. Na koniec pozostaje już czekać na decyzję z placówki.

Podczas rozmowy telefonicznej potrzebne są informacje, takie jak twoje dane osobowe, adresowe i kontaktowe. Podstawowe informacje o stanie zatrudnienia i miesięcznych wydatkach.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, środki przelewane są na rachunek bankowy klienta. Niektóre instytucje dopuszczają również, możliwość wybrania pieniędzy na poczcie przy użyciu czeku GIRO.

Plusy pożyczki przez telefon

Plusem skorzystania z pożyczki na telefon jest na pewno to, że jest to bardzo wygodna i jednocześnie szybka możliwość uzyskania dodatkowych pieniędzy. Pieniądze trafiają prosto na konto w banku klienta. Brak papierologii, nie przedkładamy żadnych dokumentów i zaświadczeń o dochodach. Aspektem korzystnym dla wielu, a szczególnie dla tych, którzy mają negatywną historię kredytową, jest z całą pewnością brak weryfikacji baz dłużników np. BIK.

Minusy pożyczki przez telefon

Jeśli chodzi o minusy, to do nich możemy zaliczyć fakt, że o pożyczkę w tej formie ubiegać się można tylko w godzinach pracy infolinii danej instytucji i wyłącznie w dni robocze. Również, jeżeli jesteśmy zainteresowani właśnie tym rodzajem pożyczki, to musimy wiedzieć, że nie może być ona naszą pierwszą. Wnioskować w ten sposób można, gdy jest to nasz kolejny wniosek, albo jeżeli nasz profil online jest już zweryfikowany. W dalszym ciągu jeszcze nie wszystkie firmy mają w swojej ofercie przewidziany taki sposób ubiegania się o finansowanie. Dlatego konieczne jest, przeprowadzenie rozeznania, w jakiej instytucji możemy się o taką pożyczkę ubiegać. Jest to z całą pewnością forma konkurencyjna dla pożyczek online, które obecnie cieszą się sporym zainteresowaniem. Rozmowa telefoniczna z konsultantem może rozwiać wszystkie wątpliwości zarówno nasze, jak i pożyczkodawcy.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password