Płatności odroczone od Apple?

Jak poinformował Bloomberg News, firma Apple planuje wprowadzić usługę płatności odroczonej. Za wdrożenie nowej usługi odpowiedzialny ma być Goldman Sachs, który jest już twórcą Apple Card. Płatność odroczona od Apple ma opierać się głównie na dzieleniu płatności na raty za pośrednictwem Apple Pay.

Tak zwany „Buy Now, Pay Later” to segment sektora fintech, który- jak możemy zaobserwować- ostatnio rozwija się bardzo dynamicznie. Odroczona płatność cieszy się dużą popularnością, szczególnie w czasie pandemii, która wpłynęła na pomniejszenie, a nawet całkowitą utratę dochodów wielu ludzi. Wśród światowych liderów tego rynku wymienić należy: Klarnę, Affirm oraz Afterpaya, a w Polsce :

 PayPo i Twisto. Tego typu płatność odroczoną w swojej ofercie ma również PayPal.

Poważna konkurencja od Apple

Wieść o tym, że Apple planuje wprowadzić płatność odroczoną, zatrzęsła giełdą. Zaobserwowano, że kursy dostawców BNPL znacznie spadły, a akcje takich firm jak Zip, Afterpay czy Affirm straciły po ok. 10 proc. Rozwiązanie od Apple stwarza poważniejszą konkurencję i z pewnością stanowi większe zagrożenie, niż to stosowane przez banki tradycyjne, które wdrażają własną ofertę BNPL.

Jak się okazuje, wynika to głównie z faktu, że Apple Pay jest obecnie bardzo popularną i lubianą metodą płatności w branży e-commerce, jak i sklepach stacjonarnych. Co więcej, na ten moment ma już 400 mln użytkowników na całym świecie. Ludzie szczególnie cenią sobie m.in. niezawodność oraz prostotę tej metody. Wprowadzenie komponentu BNPL do Apple Pay wydaje się więc naturalną koleją rzeczy i dalszym etapem rozwoju firmy.

 

Rafał Tomkowicz173 Posts

Od początku lat 2000-2001 zdobywał swoje doświadczenie z finansami, na przemiennie kierując zespołami sprzedaży (Invest Bank, Provident, Credit Agricole) oraz koordynując działania firm zarządzających wierzytelnościami. Po kilkunastu latach pracy postanowił postawić bardziej na swoim i zaczął swoją przygodę z własnymi projektami. Od 2012 roku z dobrym skutkiem udało mi się stworzyć kilka znaczących marek na rynku pośrednictwa internetowego w zakresie finansów osobistych jak również firmowych. Redaktor prowadzący serwis blizejbiznesu.pl - portal tematyczny poświęcony przedsiębiorczości. Był twórcą serwisu bankingmagazine.pl. Autor wielu publikacji dotyczących finansów osobistych. Na co dzień przedsiębiorca prowadzący spółkę Sfera Finansów, w ramach której tworzy i wydaje serwisy internetowe oraz organizator eventów tematycznych skierowanych do rynku finansowego. Prowadzący uroczyste Gale branżowe oraz konferansjer podczas kongresów finansowych.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password