Karta kredytowa w Pekao

Karty kredytowe w Pekao – oferta

Przygotowane przez Pekao produkty są bezpłatne, przy spełnieniu określonych warunków. W przypadku karty Elastyczna należy dokonać minimum jedną transakcję kartą w miesiącu, bez względu na to, czy ma ona charakter gotówkowy albo bezgotówkowy. Jeśli tego nie zrobimy, zapłacimy za nią 2,99 zł miesięcznie.

Pozostałe “plastiki” to Pekao Credit Silver i Pekao Credit Gold. Tutaj opłaty naliczane są w stosunku rocznym i jeśli chcemy ich uniknąć, to dla tej pierwszej suma transakcji w jednym roku musi wynosić minimum 18 000 zł. Gdy osiągnie 12 000 zł, opłata za Silver zostanie zmniejszona o 50 proc. Jeśli chodzi o Gold, ominięcie opłaty wiąże się z dokonaniem rocznych transakcji na kwotę min. 24 000 zł. Kiedy dwunastomiesięczna suma wyniesie równowartość 18 000 zł lub będzie większa, zapłacimy połowę mniej.

Wydanie Elastycznej to koszt 15 zł – dla pozostałych ofert te usługi są darmowe. Warto jednak pamiętać, że jeśli mamy jakieś karty dodatkowe, to za nie także mogą zostać naliczone opłaty.

Typ kartyPekao Karta ElastycznaPekao Credit SilverPekao Credit Gold
Miesięczna opłata za kartę0 / 2,99 zł0 / 35 / 70 zł (rocznie)0 / 75 / 150 zł (rocznie)
Karta dodatkowa15 zł + 0 / 2,99 zł0 / 35 / 70 zł (rocznie)0 / 75 / 150 zł (rocznie)
Uniknięcie opłatydokonanie minimum jednej transakcji bezgotówkowej lub gotówkowej miesięczniedokonanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych na kwotę 18 000 zł roczniedokonanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych na kwotę 24 000 zł rocznie
Wypłaty z bankomatów3,00 proc. min. 6,00 zł3,50 proc. min. 4,00 zł / 4 proc. min. 4,50 zł3,50 proc. min. 4,00 zł / 4 proc. min. 4,50 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą3,00% min. 6,00 zł4 proc., min. 4,50 zł4 proc. min. 4,50 zł
Przelew z karty na konto3,00 proc., min. 6,00 zł0,50 proc., min. 1,00 zł0,50 proc., min. 1,00 zł
Przewalutowanie0 proc.0 proc.0 proc.
Wydanie karty15 zł0 zł0 zł

Klienci Pekao korzystający z kart kredytowych od tego banku mają dostęp do różnego rodzaju usług, gdzie najważniejszą jest serwis internetowy Pekao24. Dzięki niemu posiadacze Elastycznej, Credit Silver oraz Credit Gold posiadają szybki dostęp do ważnych informacji na temat rachunków czy kart. W dodatku możliwe staje się sprawne realizowanie operacji zaraz po zalogowaniu. Ponadto klienci mają dostęp do serwisu Pekao24Makler, gdzie mogą kupić i sprzedać jednostki funduszy inwestycyjnych. Istnieje także opcja założenia Profilu Zaufanego i skorzystania z autoryzacji mobilnej PeoPay.

Jeśli chodzi o Pekao Elastyczna, to korzystanie z niej wiąże się z możliwością wygodnej spłaty. Polega to na tym, że gdy robimy zakupy i płacimy za nie tą kartą, możemy rozłożyć daną kwotę na raty. Wydatki mogą być rozkładane nawet od 300 do 5 000 zł, od 3 do 24 nieoprocentowanych rat, a RRSO wynosi wtedy 4,82 proc.

To nie wszystko, ponieważ klienci otrzymują Srebrny pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej dla karty Credit Silver. Ochrona obejmuje m.in. koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, a także Assistance w podróży. Dodatkową usługę dostępną tylko dla karty Pekao Credit Gold, stanowi Złoty pakiet ubezpieczeń dla podróży zagranicznych, który obejmuje m.in. koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków na kwotę 100 000 zł i tak jak w przypadku Pekao Credit Silver, Assistance w podróży.

Limit kredytowy i okres bezodsetkowy na kartach Pekao Karta Elastyczna, Pekao Credit Silver i Pekao Credit Gold

Stosunkowo wysokim limitem kredytowym odznacza się Pekao Karta Elastyczna, który wynosi od 1 000 do 30 000 zł. Minimalna kwota jest taka sama w przypadku Credit Silver, jednak maksymalny limit dla tego produktu to 20 000 zł. Największe możliwości finansowe stwarza natomiast Pekao Credit Gold – dzięki niej możemy zyskać od 5 000 zł do 50 000 zł.

Oprocentowanie dla każdego produktu w ofercie Pekao jest takie same i wynosi 10 proc. Podobnie jest z okresem bezodsetkowym i spłatą minimalną – maksymalnie 55 dni oraz 5 proc., ale nie mniej niż 50 zł dla wszystkich kart. Jeśli chodzi o przekroczenie limitu, to dla Elastycznej, Credit Silver oraz Credit Gold trzeba będzie zapłacić 40 zł, jednak tylko wtedy, kiedy wartość przekroczy 3 proc.

Pewne różnice widać natomiast w RRSO, które jest najwyższe dla Credit Silver – 15,33 proc. Nieco mniejsza stopa oprocentowania o wartości 15,16 proc. dotyczy Credit Gold. Najniższe RRSO ze wszystkich kart ma Pekao Karta Elastyczna, które wynosi 12,29 proc.

Typ kartyPekao Karta ElastycznaPekao Credit SilverPekao Credit Gold
Oprocentowanie nominalne10 proc.10 proc.10 proc.
RRSO12,29 proc.15,33 proc.15,16 proc.
Limit kredytowy1 000-30 000 zł1 000-20 000 zł5 000-50 000 zł
Okres bezodsetkowy55 dni55 dni55 dni
Przekroczenie limitu40 zł (przekroczenie o więcej niż 3 proc.)40 zł (przekroczenie o więcej niż 3 proc.)40 zł (przekroczenie o więcej niż 3 proc.)
Miesięczna spłata minimalna5 proc., nie mniej niż 50 zł5 proc., nie mniej niż 50 zł5 proc., nie mniej niż 50 zł
Ratalna spłata wydatków

Kto może otrzymać kartę kredytową w Pekao? Warunki wstępne

Karty kredytowe od Pekao może otrzymać każdy, kto spełnia postawione przez bank warunki. Aby móc ubiegać się o Pekao Kartę Elastyczną, Credit Silver i Credit Gold, trzeba mieć:

 • Status osoby posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Dowód tożsamości.
 • Telefon komórkowy.
 • Stałe, legalne źródło dochodów (dopuszczalne różne rodzaje).
 • Ukończony 18. rok życia
 • Potwierdzenie źródeł i wysokości dochodów.

Warto zaznaczyć, że potwierdzeniem dochodu może być zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i jego warunkach. Jeśli wnioskodawca posiada konto w Pekao, bank może jedynie sprawdzić dokonywane na nim operacje przez okres ostatnich 3 miesięcy.

Promocje i programy rabatowe dla kart kredytowych w Pekao

Bank Pekao przygotował szereg promocji dla użytkowników kart kredytowych. W przypadku Elastycznej, możliwe jest rozłożenie jednej spłaty zakupów o kwocie od 500,01 zł do 5 000 zł na 10 wygodnych rat, bez prowizji i odsetek. Natomiast z myślą o posiadaczach Credit Silver i Credit Gold, umożliwiono klientom dostęp do atrakcyjnych zniżek nawet do 30 proc. w programie Galeria Rabatów. Dzięki niemu klienci Pekao mogą korzystać ze zniżek u partnerów programu na terenie całej Polski, a także w sklepach internetowych. Co więcej, korzystający z Pekao Credit Gold mają dostęp do specjalnych ofert w Programie Visa Oferty. Co więcej, Pekao we współpracy z Booking.com stworzył promocję dla wszystkich korzystających z kart kredytowych. Klienci dzięki niej mogą zyskać nawet 4 proc. zwrotu wydatków za rezerwacje noclegów.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową w Pekao?

Aby starać się o kartę kredytową z oferty Pekao, należy udać się do najbliższej placówki, wysłać wniosek przez serwis bankowości elektronicznej lub wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie głównej banku. Przy tej ostatniej formie wnioskowania skontaktuje się z nami doradca, który pomoże nam złożyć odpowiednie dokumenty.

Jeśli chcemy otrzymać kartę musimy, oprócz dowodu osobistego, przedstawić zaświadczenie od pracodawcy lub inny dokument, który potwierdzi źródło i wysokość naszych dochodów. Dzięki temu Pekao będzie w stanie trafnie i dokładnie ocenić naszą zdolność kredytową, co wpłynie przecież na wysokość przyznanego limitu.

Wady i zalety oferty kart kredytowych w Pekao

Karty kredytowe będące w ofercie Pekao to przede wszystkim atrakcyjne usługi dodatkowe, programy rabatowe i promocje. Na uwagę zasługuje także długi okres bezodsetkowy, jak również brak opłat za przewalutowanie, co upraszcza proces operacji dokonywanych za granicą. Pekao dba o swoich klientów, dlatego umożliwił ratalną spłatę wydatków. Co więcej, jeśli podejdziemy odpowiedzialnie do korzystania z Elastycznej, Credit Silver oraz Credit Gold, nie poniesiemy żadnych opłat związanych z obsługą tych produktów. Korzystne warunki oferty Pekao podkreśla wygodna bankowość elektroniczna, wraz z nieskomplikowanymi płatnościami w internecie i łatwą kontrolą wydatków. Limity kredytowe mogłyby być nieco większe, jednak dla większości zainteresowanych te karty będą dobrym wyborem.

Zalety:

 • Galeria Rabatów.
 • Długie okresy bezodsetkowe.
 • Brak opłat za przewalutowanie.
 • Stosunkowo niskie RRSO.
 • Możliwa ratalna spłata wydatków.
 • Atrakcyjne pakiety ubezpieczeń dla Credit Silver oraz Credit Gold.
 • Wygodne płatności w internecie.

Wady:

 • Niskie wartości maksymalnego limitu.
 • Koszty związane z użytkowaniem w przypadku niespełnienia warunków darmowości.
 • Koszt przekroczenia limitu.
 

Przegląd recenzji

Ocena redakcji - 8/10

Szczegóły

Z kartą kredytową srebrną otrzymasz pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, które obejmuje m. in.: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz Assistance w podróży.

8 Świetnie!

Rafał Tomkowicz173 Posts

Od początku lat 2000-2001 zdobywał swoje doświadczenie z finansami, na przemiennie kierując zespołami sprzedaży (Invest Bank, Provident, Credit Agricole) oraz koordynując działania firm zarządzających wierzytelnościami. Po kilkunastu latach pracy postanowił postawić bardziej na swoim i zaczął swoją przygodę z własnymi projektami. Od 2012 roku z dobrym skutkiem udało mi się stworzyć kilka znaczących marek na rynku pośrednictwa internetowego w zakresie finansów osobistych jak również firmowych. Redaktor prowadzący serwis blizejbiznesu.pl - portal tematyczny poświęcony przedsiębiorczości. Był twórcą serwisu bankingmagazine.pl. Autor wielu publikacji dotyczących finansów osobistych. Na co dzień przedsiębiorca prowadzący spółkę Sfera Finansów, w ramach której tworzy i wydaje serwisy internetowe oraz organizator eventów tematycznych skierowanych do rynku finansowego. Prowadzący uroczyste Gale branżowe oraz konferansjer podczas kongresów finansowych.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password