Karta kredytowa Citi Handlowy

Karty kredytowe w Citi Handlowym – oferta

Dwie z prezentowanych przez nas kart Citi są całkowicie darmowe, jeśli będziemy je regularnie spłacać oraz nie wykonywać nimi operacji gotówkowych. Dwie pozostałe kosztują 18 zł miesięcznie, chyba że jesteśmy klientami bankowości prywatnej. To nie oznacza, że płatne karty (Premier Miles i World Mastercard) się nie opłacają – dla niektórych klientów te karty będą bardzo opłacalne ze względu na przypisane im usługi. Tak jak przy zdecydowanej większości kart kredytowych na rynku, przy używaniu kart Citi należy uważać na transakcje gotówkowe, czyli przelewy i wypłaty z bankomatów oraz na transakcje wykonywane w obcej walucie.

Typ kartyCiti SimplicityCitibank-BP MotokartaPremier MilesCitibank World Mastercard®
Miesięczna opłata za kartębez opłatbez opłat18 zł miesięcznie18 zł miesięcznie
Karta dodatkowa4 zł miesięcznie4 zł miesięcznie9 zł miesięcznie9 zł miesięcznie
Uniknięcie opłatybezpłatnabezpłatnabrak możliwości / klienci CitiGold (private banking)brak możliwości / klienci CitiGold (private banking)
Wypłaty z bankomatów8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł  + opłata za przewalutowanie8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł  + opłata za przewalutowanie8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł  + opłata za przewalutowanie8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł  + opłata za przewalutowanie
Przelew z karty na konto8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł8% wartościtransakcji niemniej niż 10 z8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł8% wartościtransakcji niemniej niż 10 zł
Przewalutowanie5,8% wartości transakcji5,8% wartości transakcji5,8% wartości transakcji5,8% wartości transakcji
Wydanie kartybezpłatnebezpłatneW ramach opłaty za obsługę kartyW ramach opłaty za obsługę kart

Karta World Mastercard umożliwia zbieranie punktów w programie Citi Specials. Każde wydane 5 złotych oznacza 1 punkt na karcie, a u partnerów programu – 2 punkty. Punkty można wymieniać na zniżki i bony do sklepów oraz na gotówkę. Dodatkowo płacąc kartą u partnerów programu otrzymamy zniżki sięgające nawet 10 proc.

Premier Miles to oferta karty lotniczej od Citi. Pozwala na zbieranie punktów ważnych w najpopularniejszych na świecie liniach lotniczych. Za każde wydane 5 zł otrzymamy jedną Citi Milę, którą można wymieniać na pobyt w hotelach czy bilety lotnicze. Każdy nowy użytkownik karty otrzymuje 2000 mil na start.

BP Payback to karta, która umożliwia uczestnictwo w jednym z najbardziej popularnych programów lojalnościowych w Polsce, czyli BP PAYBACK. Za każde wydane kartą 5 zł otrzymamy jeden punkt payback. Jeszcze bardziej opłaca się kupować nią paliwo na BP oraz robić zakupy u pozostałych partnerów programu, bo dostaniemy u nich jeden punkt za każde wydane 2 zł. Punkty są wymienne na wyjątkowe nagrody oraz vouchery do sklepów. Dodatkowo posiadacze karty otrzymują zniżki z programu Citi Specials m.in. w hotelach i restauracjach.

Limit kredytowy i okres bezodsetkowy na kartach w Citi Handlowym

Citi Handlowy pożycza pieniądze naprawdę tanio. RRSO wynoszące 10,47% należy do najniższych na rynku. Jest to możliwe dzięki bezwarunkowo darmowej obsłudze karty. Jeśli jednak nie będziemy w stanie spłacić karty w terminie, to mamy możliwość ratalnej spłaty zadłużenia na karcie, co jest niejednokrotnie tańsze niż uiszczanie comiesięcznej spłaty minimalnej i ponownie uwalnia nasz limit kredytowy.

Citi Handlowy nie podaje nigdzie publicznie limitów swoich kart kredytowych. Nasze wyliczenia to jedynie przypuszczenie na podstawie oferty i kryteriów dochodowych banku.

Typ kartyCiti SimplicityCitiBank-BP MotokartaPremier MilesCitibank World Mastercard®
Oprocentowanie nominalne10%10%10%10%
RRSO10,47%12,11%10,47%12,48%
Limit kredytowy4000 – 100 000 zł4000 – 100 000 zł4000 – 100 000 zł4000 – 100 000 zł
Okres bezodsetkowy56 dni56 dni56 dni56 dni
Przekroczenie limitubez opłatbez opłatbez opłatbez opłat
Miesięczna spłata minimalnakwota odsetek i innych zaległości + 3,42% salda zadłużenia min. 30 złkwota odsetek i innych zaległości + 3,42% salda zadłużenia min. 30 złkwota odsetek i innych zaległości + 3,42% salda zadłużenia min. 30 złkwota odsetek i innych zaległości + 3,42% salda zadłużenia min. 30 zł
Ratalna spłata wydatków

Kto może otrzymać kartę kredytową w Citi Handlowym? Warunki wstępne

Citi Handlowy nie ma wygórowanych wymagań wobec swoich klientów. O kartę można wnioskować całkowicie online, a systemy analityczne banku potwierdzą naszą wiarygodność i zdolność kredytową. Dlatego wystarczające będą:

 • Pełna zdolność do czynności prawnych.
 • Dowód osobisty.
 • Telefon komórkowy.
 • Wiek co najmniej 18 lat.
 • Zatrudnienie w obecnej firmie od co najmniej 3 miesięcy.
 • Dochód netto co najmniej 1200 zł.

Citi nie wymaga potwierdzenia dochodów. Jeśli jednak przekażemy bankowi wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące lub kopię umowy zatrudnienia, to możemy liczyć na znacznie wyższy limit kredytowy. Osoby utrzymujące się z działalności gospodarczej obowiązują wyższe kryteria dochodowe. Muszą prowadzić ją od co najmniej dwóch lat, a ich minimalny dochód netto wynosi 2500 zł.

Promocje i programy rabatowe dla kart kredytowych w Citi Bank

Promocje to chyba największa zaleta kart w Citi. Na BP Motokarcie możemy odzyskać nawet 720 zł w ciągu 3 lat za regularne transakcje kartą. Wystarczy miesięcznie dokonywać nią transakcji w wysokości 500 zł, w tym 250 na stacjach BP. W każdym okresie rozliczeniowym otrzymamy wtedy 20 zł zwrotu, aż do łącznej kwoty 720 zł.

Z kolei Citi Simplicity to propozycja otrzymania doskonałych bonusów za określoną kwotę transakcji kartą. W ofercie banku funkcjonują promocje takie jak:

 • 400 zł na zakupy w LIDL-u za transakcje o łącznej wartości 2000 zł.
 • Voucher na Allegro o wartości 400 zł za transakcje o łącznej wartości 1500 zł.
 • Pożyczka z RRSO 0% na kwotę do 2000 zł i 12 miesięcy.
 • Smartfon LG K30 za transakcje o łącznej wartości 2000 zł.
 • 250 zł zwrotu za zakupy produktów apple o wartości co najmniej 999 zł.
 • Pożyczka z karty kredytowej dla osób przenoszących zadłużenie do Citi – do 10 tys. złotych i 12 miesięcy z RRSO 0%.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową w Citi?

Dzięki wnioskowi online aplikowanie o kartę Citi jest bardzo proste. Wystarczy podać podstawowe dane osobowe i dane o zatrudnieniu oraz zweryfikować swoją tożsamość przez rozmowę z konsultantem lub zdjęcie dowodu osobistego, a Citi zacznie przygotowywać umowę o kartę. Krok po kroku wygląda to w następujący sposób:

 1. Podaj podstawowe dane o sobie oraz dane o zatrudnieniu.
 2. Zweryfikuj swoją tożsamość przez rozmowę lub zdjęcie dowodu.
 3. Teraz zostaniesz sprawdzony w bazach informacji gospodarczej oraz kredytowej, a twoja zdolność kredytowa zostanie poddana analizie.
 4. Karta zostanie wysłana na wskazany adres.

Wady i zalety oferty kart kredytowych w Citi

Karty Citi (a szczególnie Simplicity) oferują jedne z najlepszych promocji na rynku, dlatego klienci chętnie sięgają akurat po tę ofertę. Równie atrakcyjne są opłaty za karty, bo za samą obsługę części kredytówek nie zapłacimy w tym banku nic. Płatne są jedynie karty oferujące uczestnictwo w bardzo atrakcyjnych programach lojalnościowych. Do wad kart należy zaliczyć bardzo wysokie opłaty za operacje gotówkowe. To standard na rynku, ale akurat w tym banku należą one do bardzo wysokich.

Zalety:

 • Niskie kryteria dochodowe konieczne do uzyskania karty – już od dochodów w wysokości 1200 zł miesięcznie.
 • Doskonałe programy lojalnościowe.
 • Liczne promocje, w tym zwrot 720 zł na rachunek karty oraz bonus w postaci smartfona LG.
 • Bezwarunkowo darmowa obsługa karty Simplicity i Moto BP.
 • Bardzo niskie RRSO kart.
 • Możliwość złożenia wniosku online.

Wady:

 • Bardzo wysokie opłaty za transakcje gotówkowe.
 • Wysokie opłaty za przewalutowanie.

Przegląd recenzji

Ocena redakcji - 8/10

Szczegóły

Liczne promocje, w tym zwrot 720 zł na rachunek karty oraz bonus w postaci smartfona LG.

8 Świetnie!

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password