Karta kredytowa w Millennium Banku

Karty kredytowe w Millennium – oferta

Karty kredytowe z oferty Millenium są bezpłatne, jeśli będziemy z nich mądrze korzystać. Ten bank posiada bardzo skromne warunki konieczne korzystania z karty za darmo. We wszystkich prezentowanych przez nas kartach konieczne jest dokonanie zaledwie 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie, niezależnie od ich kwoty. Standardowo należy unikać operacji przewalutowania oraz transakcji gotówkowych.

Typ kartyImpresja i AlfaMillennium Gold
Miesięczna opłata za kartę0 zł / 7,99 zł0 zł / 12,99 zł
Karta dodatkowa0 zł / 2,99 zł0 zł / 6,99 zł
Uniknięcie opłaty5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie
Wypłaty z bankomatów3,99%, min. 9,99 zł3,99%, min. 9,99 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą3,99%, min. 9,99 zł3,99%, min. 9,99 zł
Przelew z karty na konto3,99% kwoty, min. 9,99 zł3,99% kwoty, min. 9,99 zł
Przewalutowanie2%2%
Wydanie karty0 zł0 zł

Klienci kart kredytowych Millennium mają dostęp do dodatkowych usług banku. Najlepsze z nich są zarezerwowane dla karty Gold. Jej posiadacze posiadają bezpłatne pakiety Assistance & Concierge Gold, oraz Ubezpieczenie w Podróży zagranicznej. Dodatkowo za wszyscy posiadacze kart kredytowych Millennium za 3,99 miesięcznie mogą dokupić Pakiet Bezpieczeństwa. Pakiet bezpieczeństwa to ubezpieczenie karty oraz powiadomienia SMS o transakcjach na karcie. Pakiety Assistance na kartach impresja oraz alfa kosztują 4,99 zł miesięcznie. Szczegółowe warunki pakietów różnią się pomiędzy kartami.

Limit kredytowy i okres bezodsetkowy na kartach Impresja, Alfa i Gold

Jeśli przyjrzymy się opcji ratalnej spłaty wydatków z karty, to karty Millennium ujawniają wreszcie swoje zróżnicowanie. Na karcie Gold spłata będzie kosztowała tyle, co w zwyczajnym kredycie gotówkowym (RRSO 12,58%), natomiast karta Alfa oferuje spłatę na raty z RRSO wynoszącym 7,87%, a Impresja szokująco niskim RRSO 1,88%. Ograniczeniem spłaty na raty na Alfie jest maksymalny czas spłaty wynoszący 24 miesiące, kwotę 3000 zł oraz możliwość skorzystania z niej raz do roku. Impresja pozwala spłacać na raty przez maksymalnie 12 miesięcy na kwotę do 3000 zł dwa razy do roku.

Karty Impresja oraz Alfa oferują limit kredytowy na wysoką maksymalną kwotę 100 000 zł oraz niską kwotę minimalną 1000 zł. Aby je otrzymać wystarczą więc już zapewne niskie miesięczne dochody. Wyższy minimalny limit obowiązuje na karcie Gold. Wynosi 5 000 zł. Karta Gold posiada mniejszy limit kredytowy wynoszący 50 000 zł. Zaleca się wnioskować o limit kredytowy na kwotę co najmniej 3000 zł, gdyż zyskujemy wtedy dostęp do niektórych promocji Millennium (np. zwrotu 200 zł na rachunek karty).

Typ kartyImpresja i AlfaMillennium Gold
Oprocentowanie nominalne10%10%
RRSO15,08%13,42%
Limit kredytowy1000 – 100 000 zł5000 – 50 000 zł
Okres bezodsetkowy51 dni51 dni
Przekroczenie limitu0 zł0 zł
Miesięczna spłata minimalna5%5%
Ratalna spłata wydatków

Kto może otrzymać kartę kredytową w Millenium? Warunki wstępne

Bank Millennium stara się udostępnić swoje karty kredytowe jak największej liczbie osób. Stąd też wynikają liczne promocje związane z kredytówkami banku. Aby móc ubiegać się tu o kartę kredytową wystarczy:

 • Pełna zdolność do czynności prawnych.
 • Dowód osobisty.
 • Telefon komórkowy.
 • Mieć ukończone 18 lat.
 • Stałe, legalne źródło dochodów.
 • Potwierdzenie źródła i wysokości dochodu.

Potwierdzeniem dochodu może być zeznanie PIT za ostatni rok, wyciąg z przelewami wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące, oraz zaświadczenie o dochodach. Jeśli posiadamy konto w Millennium od co najmniej 3 miesięcy to dostarczanie potwierdzenia nie jest konieczne.

Promocje i programy rabatowe dla kart kredytowych w Millennium

Millenium posiada bardzo atrakcyjną ofertę promocyjną, mającą zachęcić potencjalnych klientów do założenia tu karty kredytowej, oraz liczne programy rabatowe, mające skłonić obecnych posiadaczy kart do dalszego korzystania z usług banku.

Nowi posiadacze karty Impresja lub Alfa dostaną 200 zł bonusu na rachunek karty pod warunkiem, że w trzech kolejnych miesiącach dokonają nią transakcji na co najmniej 200 zł. Dodatkowo przysługuje im 760 zł zwrotu za zakupy rocznie u partnerów banku Millennium. Partnerami są sklepy takie jak Zara, Empik czy Sephora. Łącznie zwrot za zakupy Impresją można dostać u 20 partnerów. Stopień zwrotu wynosi aż 5%. Nie trzeba o niego pytać w sklepie – jest naliczany w sposób automatyczny

Kolejna promocja Millennium to bony zakupowe do wykorzystania w sklepach Carrefour. Za zakupy na kwotę co najmniej 25 zł otrzymamy zwrot o wartości 1,25 zł. Bonus rośnie wraz z kwotą zakupów przyjmując maksymalną kwotę 15 zł za zakupy o wartości 300 zł. Bony można spożytkować w sklepach Carrefour. Ta promocyjna oferta obowiązuje wyłącznie na karcie Impresja.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową w Millennium?

Wniosek możesz złożyć przez formularz, przez telefon w oddziale oraz, jeśli już jesteś klientem tego banku, w Millenecie (bankowości internetowej Millennium). Oczywiście najwygodniejsze jest wysłanie formularza albo wniosek internetowy. Wtedy konsultant banku będzie już posiadał część wymaganych informacji.

Na pewno konieczne będzie podanie informacji o obecnych zobowiązaniach kredytowych, wysokości otrzymywanych dochodów, liczbie osób na utrzymaniu oraz sytuacji mieszkaniowej. Po podaniu koniecznych danych wnioskujący o kartę musi jeszcze zostać sprawdzony w bazach informacji gospodarczej i kredytowej, by zweryfikować czy na pewno sumiennie spłaca swoje zobowiązania kredytowe.

Wady i zalety oferty kart kredytowych w Millennium

Karty kredytowe Millennium należą do liderów na rynku. Obecnie szczególnie atrakcyjnie przedstawia się oferta kart Impresja oraz Alfa. Należy jedynie uważać (tak jak w przypadku wszystkich kart kredytowych) na transakcje gotówkowe, gdyż nie są objęte okresem bezodsetkowym, a dodatkowo automatycznie wiążą się z dodatkowymi opłatami. Największą zaletą kart Millennium jest niskie kryterium darmowości. 5 transakcji miesięcznie na dowolną kwotę nie powinno stanowić problemu nawet dla konserwatywnych użytkowników kart kredytowych.

Zalety:

 • Promocja zwrotu 200 zł na kartę.
 • Zwrot pieniędzy za zakupy u partnerów w wysokości aż 5%.
 • Zwrot za zakupy w Carrefour.
 • Tanie ubezpieczenie i pakiet assistance.
 • Wystarczy 5 transakcji miesięcznie by obsługa karty była darmowa.
 • Tania oferta rozłożenia wydatków na karcie na raty.

Wady:

 • Wysokie opłaty za transakcje gotówkowe.
 • Wysokie opłaty za przewalutowanie – karta nie nadaje się na wakacje.

Przegląd recenzji

Ocena redakcji - 8/10

Szczegóły

Wystarczy przez trzy kolejne miesiące dokonywać kartą Impresja lub Alfa transakcje na kwotę 200 zł, by otrzymać 200 zł bonusu na rachunek karty.

8 Świetnie!

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password