Karta kredytowa w Credit Agricole

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy

Karty kredytowe w Credit Agricole – oferta

Bank posiada w swojej ofercie trzy karty dostosowane do potrzeb współczesnych konsumentów – Classic, Silver oraz Gold. Korzystanie z dwóch z nich może być darmowe, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań. Aby uniknąć opłat za obsługę tych produktów, wystarczy dokonać transakcji na kwotę minimum 400 zł miesięcznie w przypadku Classic, a 700 zł dla Silver. Inaczej sytuacja wygląda dla Gold – będzie darmowa, jeśli suma transakcji wykonanych w poprzednim roku użytkowania karty wynosi min. 18 000 zł.

Gdy warunki darmowości nie zostaną spełnione, za Classic będziemy płacić 4,90 zł, a Silver będzie kosztować 7,90 miesięcznie. Opłaty za Gold mogą wynieść 75 zł miesięcznie, gdy suma transakcji wykonanych w poprzednim roku wynosi min. 12 000 zł. Co więcej, za tę ostatnią możemy zapłacić 200 zł z tytułu jej wydania, jeśli nie wykonamy min. 3 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę w terminie do 90 dni od daty zawarcia umowy.

Bank może naliczyć również opłaty za poprzedni rok użytkowania i wydania dodatkowej karty. Wygląda to następująco:

 • Classic – 0 zł, gdy suma transakcji rocznych wynosi min. 2 400; 9 zł, gdy wynosi min. 1 200 zł; 18 zł, gdy jest mniejsza niż 1 200 zł;
 • Silver – 0 zł, gdy suma transakcji rocznych wynosi min. 5 000 zł; 18 zł, gdy wynosi min. 2 500 zł; 35 zł, gdy jest mniejsza niż 2 500 zł;
 • Gold – 0 zł, gdy suma transakcji rocznych wynosi min. 18 000 zł; 35 zł, gdy wynosi min. 12 000 zł; 75 zł, gdy jest mniejsza niż 12 000 zł.

Typ kartyClassicSilverGold
Miesięczna opłata za kartę0 / 4,90 zł0 / 7,90 zł0 / 75 zł
Karta dodatkowa0 / 9 / 18 zł0 / 18 / 35 zł0 / 35 / 75 zł
Uniknięcie opłatydokonanie transakcji na kwotę minimum 400 zł w danym okresie rozliczeniowymdokonanie transakcji na kwotę minimum 700 zł w danym okresie rozliczeniowymdokonanie transakcji w poprzednim roku na kwotę min. 18 000 zł
Wypłaty z bankomatów5 proc. kwoty, nie mniej niż 12,90 zł5 proc. kwoty, nie mniej niż 12,90 zł4 proc. nie mniej niż 11,90 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą5 proc. kwoty, nie mniej niż 12,90 zł5 proc. kwoty, nie mniej niż 12,90 zł4 proc. nie mniej niż 11,90 zł
Przelew z karty na konto0 / 5 / 9 zł lub 5 proc. kwoty, nie mniej niż 12,90 zł0 / 5 / 9 zł lub 5 proc. kwoty, nie mniej niż 12,90 zł0 / 5 / 9 zł lub 4 proc. nie mniej niż 11,90 zł
Przewalutowanie3 proc.3 proc.3 proc.
Wydanie karty0 zł0 zł0 / 200 zł

Klienci Credit Agricole mogą korzystać z wielu usług ułatwiających korzystanie z kart kredytowych. Najbardziej korzystnie wypada możliwość włączenia automatycznej spłaty zadłużenia, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o uiszczeniu opłaty za wykorzystany limit. Posiadacze kart Classic, Silver oraz Gold mogą również płacić wygodnie telefonem w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także wypłacać gotówkę z bankomatów za pomocą nowoczesnych płatności mobilnych Apple Pay oraz Google Pay.

Wszystkie karty kredytowe od Credit Agricole mają ponadto funkcję 3D Secure, która zabezpiecza transakcje internetowe poprzez autoryzację, za pomocą generowanych kodów SMS. Dla osób, które chcą dokładniej kontrolować swoje wydatki, stworzono możliwość ustalenia dziennych lub miesięcznych limitów transakcji. Dodatkowo przy Silver oraz Gold Credit Agricole proponuje opcję Twoje Rachunki, która pozwala na płacenie rachunków kartą kredytową za prąd, gaz czy telefon – bez prowizji.

Limit kredytowy i okres bezodsetkowy na kartach Classic, Silver i Gold

Najniższy limit kredytowy ustalono dla karty Classic (Visa Standard), który może wynosić od 500 do 10 000 zł. Kolejny próg wyznacza Silver, gdzie minimalna kwota to 1 000 zł, a maksymalna 20 000 zł. Najwyższymi kwotami może pochwalić się Gold z limitem, który oscyluje w granicach 5 000-50 000 zł.

Jeśli przyjrzymy się opcji opłaty wydatków z kart, to miesięczna spłata minimalna jest taka sama dla każdej oferty i wynosi 4 proc, jednak nie mniej niż 30 zł. Oprocentowanie nominalne także stoi na tym samym poziomie, niezależnie od rodzaju kredytówki, a jego wartość to 10 proc. Różnice widać natomiast w RRSO, które dla karty Classic wynosi 15,83 proc., Silver – 15,01 proc., a Gold – 14,15 proc.

Najdłuższy okres bezodsetkowy przeznaczony został dla Gold i wynosi 56 dni. Po 54 dni przyznano kartom Classic oraz Silver. Trzeba jednak pamiętać, że koszt przekroczenia limitu jest stosunkowo wysoki i wynosi 10 proc. kwoty przekroczenia, jednak nie mniej niż 40 zł.

Typ kartyClassic (Visa Standard)SilverGold
Oprocentowanie nominalne10 proc.10 proc.10 proc.
RRSO15,83 proc.15,01 proc.14,15 proc.
Limit kredytowy500-10 000 zł1 000-20 000 zł5 000-50 000 zł
Okres bezodsetkowy54 dni54 dni56 dni
Przekroczenie limitu10 proc. kwoty przekroczenia, min. 40 zł10 proc. kwoty przekroczenia, min. 40 zł10 proc. kwoty przekroczenia, min. 40 zł
Miesięczna spłata minimalna4 proc., minimum 30 zł4 proc., minimum 30 zł4 proc., minimum 30 zł
Ratalna spłata wydatków

Kto może otrzymać kartę kredytową w Credit Agricole? Warunki wstępne

Kredytodawca swoją ofertę kieruje nie tylko do stałych, ale także do nowych klientów. Co więcej, aby ubiegać się o karty kredytowe z oferty Credit Agricole, wystarczy minimalny dochód w wysokości 500 zł dla Classic, 1400 zł dla Silver oraz 3000 zł dla Gold. Przy tym bank nie wymaga zbyt wielu dokumentów, a cały proces związany z przyznaniem karty kredytowej jest ograniczony do minimum. Oto warunki, które trzeba spełnić, aby móc ją dostać:

 • Posiadanie rachunku bankowego.
 • Status osoby posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Dowód tożsamości.
 • Telefon komórkowy.
 • Stałe, legalne źródło dochodów (dopuszczalne różne rodzaje).
 • Ukończony 18. rok życia
 • Potwierdzenie źródeł i wysokości dochodów.

Potwierdzeniem dochodu mogą być różne dokumenty, w zależności od jego źródła, np. jeśli jesteśmy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, standardowo trzeba dostarczyć aktualne zaświadczenie o wysokości miesięcznego wynagrodzenia z ostatnich 3 miesięcy. Gdy pobieramy pieniądze z tytułu emerytury, potrzebny będzie ostatni odcinek emerytury lub kserokopia ostatniej waloryzacji czy ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia.

Promocje i programy rabatowe dla kart kredytowych w Credit Agricole

Credit Agricole przygotował atrakcyjne oferty promocyjne dla swoich klientów. Największą z nich jest klub rabatowy. Dzięki niemu przy płatnościach kartami kredytowymi posiadacze mogą otrzymać zniżki w niemal 10 000 miejsc handlowych i usługowych w całej Polsce. To nie koniec, ponieważ zakładając Gold lub Silver do 10.04.2020 r., za każdą płatność bezgotówkową wykonaną tymi środkami płatniczymi, otrzymujemy zwrot 2 proc. wartości transakcji. Dodatkowo, jeśli dodamy kartę do aplikacji Google Pay lub Apple Pay i będziemy nimi płacić do 31.03.2021 r., to Credit Agricole zwróci nawet do 300 zł..

Klienci mogą korzystać także z szerokiej oferty promocji dotyczących telefonu komórkowego czy internetu w sieciach T-Mobile i Orange. Aby być na bieżąco ze wszystkimi okazjami, warto co pewien czas zaglądać na stronę główną banku, gdzie pojawiają się nowe propozycje od Credit Agricole.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową w Credit Agricole?

Credit Agricole zostawił swoim klientom dużą swobodę, jeśli chodzi o składanie wniosków. Można to zrobić na cztery różne sposoby – w placówce banku, na wcześniej umówionym przez internet spotkaniu z doradcą, telefonicznie lub online. Najszybszym i najwygodniejszym sposobem jest jednak ten ostatni. W jego przypadku cała procedura jest mało skomplikowana i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy wejść na stronę banku i wypełnić wniosek online. Następnie skontaktuje się z nami telefoniczny doradca w celu ustalenia szczegółów i wprowadzenia danych – może dodatkowo poprosić nas o dostarczenie dodatkowych dokumentów. Wtedy też zostanie wysłana karta kredytowa, którą otrzymamy pocztą. Po jej odebraniu należy ją aktywować. Od tej pory możemy cieszyć się z dodatkowego źródła środków finansowych, które wykorzystamy na dowolny cel.

Wady i zalety oferty kart kredytowych w Credit Agricole

Karty kredytowe dostępne w ofercie Credit Agricole w pełni odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów. Największe wrażenie robi to, że stosunkowo łatwo uzyskać dostęp do Classic, Silver czy Gold, dzięki niskim wymaganiom dotyczącym wysokości miesięcznych zarobków. Do skorzystania z produktów zachęcają także liczne promocje i klub rabatowy. Na plus wychodzą też długie okresy bezodsetkowe. Przy rozsądnym użytkowaniu kart kredytowych od Credit Agricole otrzymujemy dostęp do dodatkowych środków na korzystnych warunkach, wzbogaconych o atrakcyjne usługi dodatkowe. Z drugiej strony bank powinien zastanowić się nad zwiększeniem limitów dla Classic, Silver oraz Gold.

Zalety:

 • Atrakcyjne promocje.
 • Wygodne płatności Google Pay oraz Apple Pay.
 • Klub rabatowy dla klientów Credit Agricole.
 • Aby dostać kartę, nie trzeba mieć wysokich dochodów.
 • Możliwa ratalna spłata wydatków.
 • Długie okresy bezodsetkowe – nawet 56 dni dla karty Gold.
 • Akceptowane różne źródła stałych dochodów, także tych z tytułu działalności gospodarczej.

Wady:

 • Stosunkowo niskie ustalone maksymalne limity dla każdej z kart.
 • Opłaty za kartę główną i dodatkową, naliczane w przypadku niespełnienia warunków darmowości.
 • Koszty przekroczenia limitu.

Podobne wpisy