Karta kredytowa w Alior Bank

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy

Karty kredytowe w Alior Bank – oferta

Wszystkie z dostępnych w Alior Banku kart są bezpłatne, pod warunkiem spełnienia jednego stawianego przez tę instytucję finansową wymogu. Korzystając z Mastercard OK, klienci nie ponoszą żadnych kosztów, kiedy dokonają transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 600 zł miesięcznie. Jeśli ta wartość jest niższa, opłata wynosi 10 zł. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Mastercard TU i TAM, jednak aby karta była darmowa, miesięczne transakcje muszą przekroczyć 1 500 zł.

Gdy ten warunek nie będzie spełniony, klient poniesie koszty w wysokości 19 zł za jeden okres rozliczeniowy. Karta kredytowa World Elite Mastercard to produkt prestiżowy, dlatego miesięczna opłata za korzystanie z niej to 0 zł, bez wymogu spełniania dodatkowych warunków. Należy jednak pamiętać, że z drugiej strony klienci poniosą spory koszt za jej wydanie – 890 zł.

Typ kartyMastercard OK!Mastercard Tu i TAMWorld Elite Mastercard
Miesięczna opłata za kartę0 zł / 10 zł0 zł / 19 zł0 zł
Karta dodatkowa40 zł40 zł300 zł
Uniknięcie opłatydokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę 600 zł miesięczniedokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę 1 500 zł miesięcznien/d
Wypłaty z bankomatów5 proc. kwoty, min. 10 zł5 proc. kwoty, min. 10 zł0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą5 proc. kwoty, min. 10 zł5 proc. kwoty, min. 10 zł0 zł
Przelew z karty na konto5% min. 10 zł5% min. 10 zł5% min. 10 zł
Przewalutowanie0 zł0 zł0 zł
Wydanie karty0 zł0 zł890 zł

Klienci używający tych kart kredytowych mogą korzystać z dodatkowych, atrakcyjnych usług. Dla wszystkich produktów z tej kategorii posiadacze “plastików” mają dostęp do programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile, a także narzędzi Apple Pay oraz Google Pay. Działanie Bezcennych Chwil polega na zbieraniu punktów przez płacenie kartą i wymienianiu ich na zniżki czy atrakcyjne nagrody, np. bilety do kina. Natomiast dwie ostatnie usługi pozwalają klientom na wygodne dokonywanie płatności przy użyciu technologii mobilnej.

Z kolei dla każdej z kart przygotowano oddzielne usługi. Jeśli chodzi o Mastercard OK!, to używając tego produktu, klienci otrzymują zwrot w wysokości 1 proc. każdej transakcji w wybranych punktach handlowo-usługowych. Dzięki temu można odzyskać nawet do 300 zł rocznie. W przypadku posiadania Mastercard TU i TAM, umożliwiono korzystanie z usługi Ochrona Tożsamości, której celem jest dodatkowa ochrona ważnych danych posiadacza (np. numery kart czy kont bankowych) i informowanie o wykrytych zagrożeniach związanych z wyciekiem informacji poufnych.

Jednak to usługi związane z użytkowaniem World Elite Mastercard są na najwyższym poziomie, zapewniając elitarne profity. Najbardziej charakterystyczną z nich jest World Elite Concierge, czyli posiadanie osobistego asystenta, który jest do dyspozycji klienta 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Limit kredytowy i okres bezodsetkowy na kartach Mastercard OK, Mastercard TU i TAM oraz World Elite Mastercard

Największą różnicę między kartami da się zauważyć w limitach kredytowych ustalonych dla poszczególnych produktów. Najniższym z nich odznacza się Mastercard OK! z dopuszczalnym limitem od 500 do aż 80 000 zł. Maksymalna kwota jest identyczna w przypadku korzystania z Mastercard TU i TAM. Zasadniczą różnicą jest jednak minimalna wysokość przyznawanych środków – od 4 000 zł. Najbardziej imponująco prezentuje się ponownie World Elite Mastercard. Dzięki tej karcie klienci mogą korzystać ze środków oscylujących w granicach od 30 000 do 200 000 zł.

Jeśli przyjrzymy się opcji spłaty wydatków z kart, różnice są niewielkie. Oprocentowanie minimalne dla Mastercard OK! to 9,75 proc., a w przypadku Mastercard TU i TAM oraz World Elite Mastercard wartość ta wynosi 10 proc. Sytuacja wygląda podobnie biorąc pod uwagę RRSO, które waha się w granicach od 13,55 proc. do 13,68 w zależności od oferty. Warto dodać, że przekroczenie limitu kosztuje 50 zł i jednocześnie traktowane jest jako jego podwyższenie.

Okres bezodsetkowy jest taki sam dla każdej opcji i wynosi 59 dni. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku ustalonej miesięcznej spłaty minimalnej, której wartość to 3 proc. Co więcej, bank umożliwia ratalną spłatę wydatków dla każdej oferowanej karty kredytowej.

Typ kartyMastercard OK!Mastercard TU i TAMWorld Elite Mastercard
Oprocentowanie nominalne9,75 proc.10 proc.10 proc.
RRSO13,55 proc.13,68 proc.13,6 proc.
Limit kredytowy500-80 000 zł4 000-80 000 zł30 000-200 000 zł
Okres bezodsetkowy59 dni59 dni59 dni
Przekroczenie limitu50 zł (podwyższenie)50 zł (podwyższenie)50 zł (podwyższenie)
Miesięczna spłata minimalna3%3%3%
Ratalna spłata wydatków

Kto może otrzymać kartę kredytową w Alior Bank? Warunki wstępne

Oferta kart kredytowych w Alior Bank jest skierowana tylko dla osób posiadających konto dla klientów indywidualnych (np. Konto Jakże Osobiste). Aby móc ubiegać się o dane produkty w tej instytucji finansowej, należy spełnić poniższe wymagania:

 • Posiadanie konta osobistego w Alior Bank.
 • Status osoby posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Dowód tożsamości.
 • Telefon komórkowy.
 • Stałe, legalne źródło dochodów.
 • Ukończony 18. rok życia
 • Potwierdzenie źródeł i wysokości dochodów.

Potwierdzeniem dochodu może być zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i jego warunkach. Jeśli klient korzysta z konta bankowego w Alior Bank od minimum 3 miesięcy, dostarczanie innych dokumentów nie musi być koniecznością.

Promocje i programy rabatowe dla kart kredytowych w Alior Bank

Alior Bank dba o swoich klientów, dlatego przygotował szereg korzystnych promocji i rabatów dla posiadaczy kart OK!, TU i TAM oraz World Elite.

Pierwsza dostępna promocja to Market Nagród. Warunkiem jej korzystania jest posiadanie karty i otrzymanie od banku zaproszenia przez wiadomość SMS do udziału w programie. Market Nagród polega na wykonaniu określonej liczby i rodzaju operacji kartą. W zamian osoby, które zapisały się do promocji i spełniły warunki, otrzymają e-kod do wykorzystania na zakupy w Allegro, Biedronce, sieci sklepów Decathlon czy kinach Helios.

To nie koniec, ponieważ owocem współpracy Alior Banku z Booking.com jest kolejna promocja. W przypadku płatności kartą z tej instytucji finansowej za rezerwację na wyżej wymienionym portalu klienci mogą uzyskać 4 proc. zwrotu kosztów za hotel.

Co więcej, wszyscy posiadacze kart kredytowych, rezerwujący samochód na rentalcars.pl za pomocą specjalnego linku i płacąc kartą z Alior Banku, automatycznie otrzymują 9 proc. zniżki. A do tego wszystkiego dochodzą korzystne promocje doładowań na kartę u operatorów sieci komórkowych Orange, T-Mobile oraz Lycamobile.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową w Alior Bank?

W Alior Bank można złożyć wniosek o kartę w oddziale lub przez formularz kontaktowy na stronie banku. Co więcej, zamówienie karty przez internet jest bardzo proste. Wystarczy złożyć wniosek dostępny z poziomu konta klienta na stronie banku – następnie konsultant Alior Bank skontaktuje się z nami w celu dopełnienia formalności.

Bez względu na sposób wnioskowania o kartę kredytową, będziemy musieli udostępnić informacje na temat dochodów czy ich źródła. Dodatkowo trzeba będzie przejść przez proces weryfikacji tożsamości.

Warto zaznaczyć, że wielu klientów Alior Banku może otrzymać kartę – nawet ci ze stosunkowo niskimi dochodami. Co więcej, z dostępnej oferty mogą korzystać nawet osoby od 13. roku życia. Warunkiem jest tu posiadanie karty kredytowej przez opiekuna. Małoletni dostaje wtedy do dyspozycji kartę dodatkową, której koszt wydania to 40 zł dla Mastercard OK! oraz Mastercard TU i TAM, a 300 zł dla World Elite Mastercard.

Wady i zalety oferty kart kredytowych w Alior Bank

Oferowane przez Alior Bank karty kredytowe cechują się przede wszystkim wieloma dodatkowymi usługami i promocjami stworzonymi we współpracy z partnerami tego banku. Najbardziej atrakcyjną ofertą wydaje się być karta kredytowa OK!, ze względu na najniższe RRSO, atrakcyjny przedział limitu i największe prawdopodobieństwo jej otrzymania.

Trzy z oferowanych przez Alior Bank produktów zostały przygotowane w taki sposób, aby mogły z nich korzystać osoby z różnymi wymaganiami. Z jednej strony mniej zamożni klienci mogą skorzystać z Mastercard OK!, a z drugiej strony ci najbardziej wymagający mają dostęp do prestiżowych usług, jakie oferuje World Elite Mastercard.

Ważne jest jednak pamiętanie o dokonywaniu transakcji bezgotówkowych na wspomniane wcześniej kwoty w przypadku kart Mastercard OK! (600 zł) oraz Mastercard TU i TAM (1 500 zł) – w przeciwnym razie klient poniesie koszt za korzystanie z tych ofert. Warto dodać, że jeśli chodzi o prestiżowy charakter World Elite Mastercard, w parze z nim idzie również wysoki koszt wydania karty podstawowej (890 zł) i dodatkowej (300 zł).

Zalety:

 • Wiele aktywnych promocji.
 • Szereg usług dodatkowych (w tym program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile).
 • Płatności Google Pay oraz Apple Pay.
 • Stosunkowo niskie RRSO.
 • Możliwa ratalna spłata wydatków.
 • Długi okres bezodsetkowy – 59 dni.

Wady:

 • Stosunkowo wysokie opłaty za transakcje gotówkowe (z wyłączeniem World Elite Mastercard.
 • Koszty związane z użytkowaniem, w przypadku niespełnienia warunków dla Mastercard OK! oraz TU i TAM.
 • Wysoka opłata za wydanie karty World Elite Mastercard

Podobne wpisy