W dzisiejszym świecie coraz więcej firm powinno skoncentrować się na potrzebach swoich pracowników i odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. Z tego powodu ABSL i Maria Andrejczyk połączyli siły, aby promować dobre praktyki i programy well-being.
Analizy Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) wykazały, że nowoczesne usługi dla biznesu powinny skupić się bardziej na jakości życia i potrzebach wszystkich interesariuszy. Odpowiedzialność za obecne i przyszłe pokolenia pełni bowiem coraz większą rolę w ich rozwoju.
Ponadto pracownicy sektora usług biznesowych wskazują, że z ich perspektywy istotne jest angażowanie się firm w działalność dobroczynną. Równie ważne jest też dzielenie się zasobami i dbanie o dobrostan zatrudnionej kadry. Z tego powodu ABSL i Maria Andrejczyk, gość specjalny ABSL Summit 2021, promowali dobre praktyki i dzielili się swoim doświadczeniem podczas tego uroczystego wydarzenia.
Jeszcze nigdy świat tak dużo nie dyskutował na temat dobrostanu pracowników. Dlatego szeroko rozumiany well-being stał się dla naszej organizacji tematem strategicznym. Skala narażenia na stres i sposoby radzenia sobie z nim wpływają w istotny sposób na zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizjologię. Jak ważna jest umiejętność radzenie sobie ze stresem, świadczy choćby wyjątkowy odzew, z jakim mieliśmy do czynienia po spotkaniu z Marią Andrejczyk, która w szczerej rozmowie opowiadała o swoich doświadczeniach
– podkreśla Piotr Dziwok, Prezes ABSL.
ABSL i Maria Andrejczyk podczas ABSL Summit 2021
ABSL podejmuje szereg inicjatyw, których celem jest promowanie najlepszych praktyk w sektorze usług biznesowych. Organizacja ta zrzesza ponad 220 firm, które działają w tej branży. Z jej analiz wynika, że work-life balance, dbałość o zachowanie przyjaznego środowiska pracy i dobrostan pracowników mają ogromny wpływ na rozwój biznesu.
Inwestowanie w programy well-being, które przeznaczone są dla pracowników, jest równie ważne dla rozwoju biznesu, co inwestowanie w technologię lub wprowadzanie innych zmian w miejscu pracy. Obecnie jednak obszary te wymagają przedefiniowania i zastosowania nowych, skuteczniejszych metod.
Ważną rolę dla rozwoju odgrywają także inspirujące sylwetki. Z tego powodu ABSL i Maria Andrejczyk, medalistka olimpijska w rzucie oszczepem, niedawno nawiązali współpracę. W jej ramach Maria Andrejczyk pojawiła się na największym wydarzeniu sektora usług dla biznesu – ABSL Summit 2021. Podczas debaty na temat odporności psychicznej i sposobów radzenia sobie ze stresem, medalistka olimpijska podzieliła się swoim doświadczeniem z słuchaczami.
O radzeniu sobie z przeciwnościami i motywacji rozmawialiśmy z Marią Andrejczyk, medalistką olimpijską w rzucie oszczepem. Maria imponuje swoją postawą, siłą charakteru i osiągnięciami. Otwarcie opowiada o potrzebie dzielenia się z innymi, o ciężkich chwilach w swoim życiu, pokonywaniu choroby, przekraczaniu własnych granic
– mówi Piotr Dziwok.
Rozmowa z Marią Andrejczyk cieszyła się szczególnym zainteresowaniem w kontekście równowagi między podejściem do pracowników a funkcjonowaniem firmy. Doceniając wkład polskiej medalistki, ABSL przekazał część wpływów z biletów na wskazany przez nią cel charytatywny. Środki zostały przekazane na leczenie Poli Omieliańczuk – córki sportowca, zawodnika mieszanych sztuk walki w wadze ciężkiej. Informacje na temat możliwości wsparcia leczenia Poli znajdują się na stronie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Wspaniałą rzeczą jest pomagać, ale gdy robi się to wspólnie, proszę mi wierzyć, uczucie jest nieporównywalne z niczym innym. Dzięki wspaniałomyślności i hojności ABSL, jesteśmy w stanie ratować kolejne dziecięce zdrowie. Nie mam słów, które wyraziłaby moją wdzięczność i radość, że taka kwota zostaje przekazana na leczenie Poli. Oby więcej takich działań i inicjatyw, bo właśnie tego nasz świat potrzebuje
– podkreśliła Maria Andrejczyk.