Rozmowa z Michałem Ryszewskim, radcą prawnym w kancelarii Ryszewski Szubierajski Sp.k.

Rozmawiamy dziś z Michałem Ryszewskim, radcą prawnym, wspólnikiem kancelarii Radców Prawnych Ryszewski Szubierajski Sp.k. 

Od kilku tygodni spółka Smart Business Software wdraża na rynku narzędzie w formie aplikacji do efektywnego zarządzania procesami  egzekucyjnymi w relacjach wierzycieli, lub ich pełnomocników, z komornikami. Prawnicy oraz zespół IT Kancelarii Radców Prawnych Ryszewski Szubierajski są współautorami tego narzędzia.    

Jak blisko 10 -letnia działalność kancelarii z jej dominującą specjalizacją w zakresie zarzadzania wierzytelnościami a także wcześniejsze Pana doświadczenia,  wpłynęły na potrzebę stworzenia unikatowego na rynku narzędzia ?

Oprogramowanie  powstało na bazie kilkunastoletnich doświadczeń w windykacji w dziedzinie IT, prawnej i operacyjnej. Z pewnością dobrze zaprojektowany  i obsługiwany proces obsługi spraw na etapie egzekucji jest jednym z kluczy do zoptymalizowania skuteczności. Zarządzając wierzytelnościami na zlecenie dostrzegaliśmy potrzebę usprawnienia wymiany informacji z komornikami, a w konsekwencji systematyzacje danych i usprawnienie monitoringu egzekucyjnego w prowadzanych sprawach.

Na czym polega działanie systemu i jego innowacyjność?

System służy do automatycznego i masowego zarządzania sprawami znajdującymi się w egzekucji komorniczej w oparciu o dane z czynności komorniczych i przede wszystkim do zautomatyzowanego monitoringu wszystkich spraw znajdujących się u komorników. Umożliwia on w trybie on-line na zaciąganie  danych, zarówno w pojedynczej sprawie, jak również masowo. System generuje raport zawierający ponad 130 ustrukturyzowanych biznesowo informacji dla każdej ze spraw.

Kwintesencją oprogramowania jest automatyczny monitoring, tj. silnik decyzyjny, który na podstawie pobranych informacji, wskazuje jakie czynności powinny, a nie zostały w sprawie podjęte. Rozwiązanie to jest zatem korzystne zarówno dla wierzycieli jak i samych komorników. W czasach gdy większość regulacji wprowadza na komorników co raz więcej obowiązków my dostarczamy narzędzie, które może im pomóc w zarządzaniu sprawami i podnieść efektywność ich działań.

Jakie dane w ramach systemu są wymieniane pomiędzy uczestnikami współpracy?

System posiada tak jakby trzy moduły zespolone w jedną całość:

  1. Moduł widoku sprawy, który umożliwia szczegółowy widok jednostkowej sprawy z ustrukturyzowanymi biznesowo danymi o egzekucji dotyczącymi m.in.
    • wszystkich zapytań wykonanych przez komornika i efektów tych zapytań,
    • wszystkich dokonanych przez komornika zajęć majątku i efektów tych zajęć,
    • wyegzekwowanych w sprawie płatności wraz z informacjami o źródłach tych wpłat i sposobie rozliczenia,
    • wydatkowaniu poniesionych w sprawie kosztów.
  2. Moduł raportowania dający możliwość zbiorczego raportowania wszystkich ww. danych od wszystkich komorników korzystających z BMS w celu zbiorczego zarządzania tymi danymi i przeprowadzania własnych analiz wraz z możliwością zasilania tymi danymi własnej hurtowni danych.
  3. Moduł automatycznego monitoringu komorniczego – zaszyty silnik decyzyjny dokonujący analizy powyższych danych w celu automatycznego wytypowania komornikom czynności do wykonania w obsługiwanych przez nich sprawach. Założenia silnika decyzyjnego mogą być elastycznie modyfikowane przez wierzyciela.

Jakie korzyści dla wierzycieli może przynieść dostępność do tego narzędzia?

Narzędzie pozwala na optymalizacje procesów egzekucyjnych, a finalnie ma na celu zwiększenie skuteczności działań na etapie postępowania egzekucyjnego.

Dla kogo głównie  jest dedykowany system

System jest dedykowany przede wszystkim do podmiotów zarządzających wierzytelnościami, zarówno dla wierzycieli pierwotnych jak i wtórnych oraz ich pełnomocników, którzy wykonują czynności na sprawach własnych i zleconych.

Dziękuję za rozmowę.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password