Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF) będzie reprezentować ponad 90 proc. rynku pośrednictwa finansowego

Pięć spółek z branży pośrednictwa finansowego, tworzących dotychczas organizację ZFPF, dołączyło do ZPF. – Wspólnie zadbamy o rozwój tego ważnego sektora usług finansowych
w Polsce – zapowiada Marcin Czugan, Prezes ZPF.

Expander Advisors, Credipass, mFinanse, Lendi, Phinance – to firmy, które przystąpiły do ZPF. Razem ze spółkami, które wcześniej były już zrzeszone w ZPF (ANG, Notus Finanse, Fines), stworzą największą w Polsce reprezentację branży pośrednictwa finansowego.

– Będziemy skupiać ponad 90 proc. rynku pośrednictwa finansowego, reprezentując interesy pośredników w kontaktach z organami administracji publicznej oraz w procesach legislacyjnych, które mogą mieć wpływ na tę branżę – mówi Marcin Czugan.

Adrian Jarosz, Prezes Związku Firm Pośrednictwa Finansowego oraz Prezes Zarządu Notus Finanse zauważa, że ZPF przyniesie szereg możliwości współpracy. Dlatego też podjęto decyzję o zakończeniu działalności ZFPF. Integracja branży jest niezbędna i wynika z zachodzących obecnie zmian rynkowych.

– Pośrednicy finansowi stworzą przy ZPF własną komisję, która będzie analizować sytuację w sektorze, wypracowywać stanowiska w kluczowych dla niego sprawach oraz rekomendować działania ZPF. Zmiany organizacyjne nie wpłyną na zakres ani harmonogram publikacji raportów branżowych, tworzonych dotychczas przez ZFPF – podkreśla Adrian Jarosz, Prezes ZFPF oraz Prezes Zarządu Notus Finanse.

Raporty o rynku pośrednictwa finansowego

Sektor pośrednictwa finansowego, już w ramach ZPF, będzie niezmiennie dzielił się informacjami rynkowymi, m.in. na temat wyników sprzedaży poszczególnych rodzajów kredytów (np. konsumenckich i hipotecznych), publikując cykliczne raporty.

– Sektor pośrednictwa kredytowego zawsze transparentnie dzielił się informacjami z rynkiem finansowym. ZPF publikuje kilkanaście cyklicznych raportów rocznie. Od teraz będziemy także publikować raporty o pośrednictwie kredytowym oraz systematyczne, kwartalne informacje sygnalne o sprzedaży kredytów konsumenckich i hipotecznych, tworzone przy wsparciu pośredników kredytowych. To będzie najważniejsze i jedyne rzeczywiste źródło informacji o stanie pośrednictwa kredytowego w Polsce – wskazuje Marcin Czugan.

Eksperci będą również komentować bieżącą sytuację gospodarczą i perspektywy rozwoju branży pośrednictwa finansowego w Polsce oraz brać udział w najważniejszym spotkaniu branży pośrednictwa w Polsce – Kongresie Pośrednictwa Finansowego, organizowanym przez ZPF.


0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password